Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lewmar77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

lewmar77's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam jako że ,mam nadzieje,juz niedługo zamieszkam w domku mam do Was pytanko czy palicie w piecu , takim na wegiel i drzewo , w domu jak Was nie ma (np.jesteście w pracy) , czy raczej sie boicie ze się coś zapali albo że wyłaczą prąd i pompki przestana pracować. Nie znam się na tym ale mój hydraulik powiedział że mam instalacje z którą nie powinienem sie bac jak wyłaczą prąd.Może się myle ale jakoś nie miałbym komfortu będąc w pracy myśląc że np nie ma prądu a piec po czubek zawalony rozgrzanym węglem. Jak to u Was jest w domach ?
  2. No to jak macie ustawione swoje sterowniki do pomp.Przy jakiej tem.pompy wam sie załaczaja a przy jakiej wyłaczaja.Chodzi o to aby pompy nie marnowały energi i bez sęsu nie działały
  3. Co do Sterownika to Euroster 1100K Oczywiście jest i wymiennik bodajże 30 KW Piec Viadrus Tak jak pisałem intsresuje mnie pompa która praktycznie działa cała noc.Czy jest to potrzebne że zużywa całą noc prąd.Czy można ustawić tak sterownik aby wyłaczała sie wczesniej - czy niczym to nie grozi
  4. Witam Sterownik u mnie steruje dwoma pompami 1 obieg wody w piecu 2 obieg wody w CO Tak jak sterownik odłacza pompe do obiegu wody w piecu dosc szybko (tzn przy ok 48 stopniach) , to popmpa do obiegu na CO pracuje praktycznie non stop tzn po nocy rano jeszcze pracuje choc grzejniki są juz praktycznie zimne.Ustawienia pompy sa fabryczne natomiast zastanawiam się nad zbędnym zyzyciem pradu.Czy mogę sterownik usatwić tak aby pompa na obiegu CO wyłaczała sie przy przy wyzszej temperaturze ?
  5. to jeszcze powiedzcie czy dobrze mysle że akumulator np.60Ah obciążony np.100W podtrzyma pompy przez ok 6h
  6. na co jeszcze zwrócić uwage kupując UPS.Czytałem o ciepłym starcie - co to jest i czy jest potrzebne.
  7. witam Czy macie w swojej kotłowni jakieś podtrzymanie pracy pomp w razie wyłączenia napięcia.Ile taki UPS może najdłużej wytrzymać - najlepiej dla mnie aby wytrzymał ok 4 godz , czy takie coś jest wogóle możliwe.A może lepszy jest generator prądotwórczy ? Pytanie takie zadałem sobie jak ostatnio przy całym załadowany piecu wyłaczono prąd całe szczęćie tylko na 30 min. Instalacja hydrauliczna wiem że jest zrobiona w taki sposób że teoretycznie nie mam się czego bać .
  8. Wreszcie pozbyłem się problemu z szumem w kotłowni.Hydraulik który mi tą instalacje wykonywał po wymianie wymiennika na nowy (szumiało dalej) powiedział że ma jeszcze jeden pomysł a mianowicie oddalił pompe obiegu wody na piecu od wymiennika ciepła.Teraz ta pompa znajduje się praktycznie tam gdzie jest powrót wody do pieca .I to własnie poskutkowało.
  9. Witam Czy naprawdę nikomu nie zdarzył się taki problem.Wymieniana była pompa i nic to nie pomogło.Dziś wymieniany był wymiennik bo myślałem że może się zabrudził i to także nic nie pomogło.Szum zaczyna się wtedy kiedy sterownik załaczy pompe na obiegu wody w piecu.Kiedy załączana jest pompa na CO jest cichutko jak makiem zasiał.Czy ktoś ma pomysł co to może być. Ps Taki problem był od samego początku.Czy nikomu się podobnie nie zdarzyło.
  10. No tak ale w tym roku w pazdzierniku był taki nagły atak zimy z tem.poniżej zera i także było wszystko oK. A jaki powinien być wymiennik dla domu ok 110 m , piec 22KW. Co do kamienia to to rzeczywiście było by dziwne gdyby zrobił się tak szybko , a ci WY na to że syf z rur dostał się do wymiennika (filtr przed wymiennikiem był dość brudny) A co do powietrza to skąd ono mogło by się brać jak nigdzie nie leci woda ?
  11. Witam Co może powodować szumy na wymienniku ciepła , ale nie jakieś tam ciche ,ale na tyle głośne że przenoszą się przez ściane do sypialni.Szum wyrażnie słychac na wymienniku i na pompie obiegu wody w piecu z tym że pompe tą wymieniłem a szum pozostał nadal - wniosek ze coś się dzieje na wymienniku. I jeszcze jedna rzecz .Z początku po instalacji wszystko było ok a teraz się popsuło.Chodzi o to że na wyjściu wody z pieca mam np.60 stponi a na wymienniku 40.Poza tym w początkowej fazie rozgrzewania pieca te proporcje są jeszcze większe : piec 70 , na wyjściu z wymiennika 40.Nadmieniam że na początku (instalacja wykonana w sierpniu) praktycznie nie było rzadnych różnic (no może z 5 stopni) Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...