Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GrzegorzPN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    150
  • Rejestracja

GrzegorzPN's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Z okazji nadchodzącej wiosny proponują zając się tematem chłodzenia za pomocą GWC
  2. No, pięknie. Oby teraz w hurtowni nie pytali czy pustaki na ściany czy na GWC:) Bo może być różnica w cenie
  3. zaraz ktoś wyskoczy, że rurowiec Rahaua jest najlepszy radon był od zawsze więc jestesmy do niego przyzwyczajeni Jest jeszcze takie rozwiązanie, żeby dom stawiać na palach - lepsza izolacja i wogóle;)
  4. Każdy musi przez różnego typu dywagacje przejść.To dobrze, bo czasem ktoś coś w końcu wymyśli. Fuzja. Kawa na ławę: żwirowiec jest najlepszy i już. Nie ma co pitolić o śmiesznych oszczędnościach. Najgorzej oszczędzać na takich sprawach. Kupisz sobie najwyżej kanapę obita materiałem a nie skórą. Do żwirowca musisz mieć dobre warunki. A więc jeśli kupiłeś z rozwagą działkę, na której nie ma wysokiej wody gruntowej to już zaoszczędziłeś. Jesli kupiłeś mokrą jak szmata do podłogi to ja sprzedaj komuś kto nie czyta tego forum. Też zaoszczędzisz. Poważnie.
  5. PROBLEM - Osiadanie żwirowego GWC umieszczonego pomiędzy ścianami fundamentowymi. Macie jakiś pomysł jak się przed tym zabezpieczyć?
  6. - brak pompki owszem możliwa cyrkulacja grawitacyjna ale czy to będzie optymalne i czy zawsze zadziała , w obiegu planuje pompę obiegową podpiętą pod zasilanie awaryjne z płynnym sterowaniem obrotów w zależności od różnicy temperatur wejścia-wyjścia i temperatury na zewnątrz , odpowietrznik , naczynie i sterownik Żebyśmy się źle nie zrozumieli. Miałem na myśli to, że nie będzie podłogówki, bo ziemia będzie "grzać" bezpośrednio posadzkę. Konkluzja: po konsultacjach z architektem i mocowaniem się ze sobą wyszło, żeby ogród jednak w minimalnym stopniu grzać. GWC pomoże -oczywiście.
  7. cos takiego konsultowałem z architektem. To samo moze byc, jesli fundamenty ogrodu zaizolujesz styropianem bez izlolacji posadzki. Ciepło z gruntu będzie przechodzić bezpośrenio do ogrodu, a styropian nie pozwoli uciec mu na boki. Działa samo i bez pompki.
  8. Też to rozważałem, ale niby strumień powietrza za mały, żeby miało to sens. Proponuję w garażu zrobić myjnię samochodową, bezdotykową
  9. easy, zaraz bez grama elektroniki. Taka mnie refleksja naszła. Nie uważasz, że marketing budowlany wciska nam kit?
  10. Dom z elektroniką to dom zautomatyzowany. Dom inteligenty to taki, który tej g.. elektroniki nie potrzebuje. Na tym polega inteligencja projektanta
  11. Komplikuje, ale nie za dużo. Koncept do rozważenia; idąc od najniższego poziomu - GWC Max i geowłóknina - Warstwa akumulacyjna z piasku; w nim rozprowadzone rury z glikolem... - warstwa styropianu - Kolejna warstwa akumulacyjna z piasku; w nim rozprowadzone rury z glikolem połączone z rurami z niższej warstwy akumulacyjnej. - na geowłóknina, troche piasku i styropian pod posadzke Uwagi: Styropiany poziome połączone z pionowymi od izolacji wewnętrznej fundamentów. Obwody rur z glikolem sterowane w zależności od temperatury warstwy akumulacyjnej (latem grzeje się górna warstwa, a zimą ciepło jest transportowane do niższej warstwy). Dodatkowo moga być obwody rur z glikolem z solarów...jak tym sterować jeszcze nie wiem, jednak wg potrzeb. Układ się nieco pokomplikował, ale pod domem mieścimy GWC, reku i akumulator ciepła - jesli zadziała, to cena będzie niewysoka za to wszystko.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...