Sterownik wisi w Holu nie ma tam skoków temperatury, na parterze gdzie wisi sterownik wszystkie kaloryfery zawsze były odkręcone na MAXA. Temperatura zasilania 35-38 st.C chyba wynika z tego iż sterownik steruje modulacją i próbuje dostosować temperaturę zasilania do zapotrzebowania (nie wiem czy tak jest). Pomysł z przełączeniem sterownika w tryb ON/OFF może być dobry bo spowoduje szybkie dogrzanie a nie powolne dochodzenie do zadanej temperatury . Zawory termostatyczne były regulowane w pokojach na piętrze gdzie nie ma sterownika.
Sterownik mam inny, to model SUPER CAR http://pl.immergas.com/options/pogodowe/automatyka_pogodowa/super_car.htm
Krzywa grzewcza jest inaczej ustawiana. Ustawia się parametr budynku od 1-20 gdzie 20 to bdb. ocieplony (ja mam ustawione 13), określa się jeszcze temperaturę najniższą (ja mam ustawione -20) prze której piec utrzymuje najwyższą temperaturę zasilania (tu ustawiłem 77 st.C), do tego jest włączona jest auto adaptacja.
Przerwy trwają 2-5 min
Na sterowniku ustawiona jest temperatura komfortowa na 21,5 st.C piec po dojściu do 21,3 robi OFF na kilka min. potem ON na kilka sek. i tak do uzyskania (trwa to około 3h) 21,6 gdzie robi OFF do czasu spadku temperatury poniżej 21,5 i zabawa zaczyna się od nowa
Moc pieca podobno wg. OZC dobierał deweloper i taki (tylko innego producenta miał być Ariston) zainstalowano. Teraz już wiem że jest przewymiarowany jedyne co mnie pociesze to to że piec ma modulacje od 9 kW, mimo wszystko trochę kilo watów potrzebnych jest do CWU. Wracając do tematu ciekawe co jest ekonomiczniejsze: - przykręcenie kaloryferów w pokojach na pietrze (temperatura na piętrze o około 1 0C jest wyższa niż w pomieszczeniu z sterownikiem) i pozwolić piecowi taktować czy; - poodkręcać wszystkie kaloryfery w celu powiększenia pojemności układu i w efekcie zmniejszenie częstotliwości "odpaleń" kotła (tego nie jestem pewien). Dom jest trzy kondygnacyjny zbudowany z mieszanki żelbetu na parterze oraz cegły na piętrze. Na ścianach 15 cm styropianu, poddasze użytkowe 25 cm wełny.
W związku z tym iż to mój pierwszy Temat na forum chciałbym się przywitać.
Mieszkam w szeregówce 115 m2 nowo wybudowanej (myślę że dobrze ocieplonej ), piec Immergas ZEUS 24 kW zamknięta komora spalania modulacja od 9 kW sterownik pogodowy, w domu utrzymuje około 21-22 0C, kiedy piec doprowadzi do zadanej temperatury zaczyna taktować tzn. zaczyna grzać przez kilka sekund wyłącza się po kilkunastu minutach to samo. Sterownik wyświetla temperaturę wody na 35-38 0C. CZY otworzyć na maxa zawory termostatyczne przy kaloryferach w pokojach aby zwiększyć pojemność układu ?? (w pomieszczeniu przy sterowniku odkręcone na MAX).
Ewentualnie jak ustawić krzywą grzewczą w sterowniku SUPER CAR Immergasa tak aby wyeliminować tę przypadłość.