Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

margod

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 089
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Kominki

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Czeladź
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Tytuł
    KOMINKI-GODZIC
  • URL Twojej strony
    www.kominki-godzic.pl
  • Rodzaj usługi
    Kompleksowa i profesjonalna realizacja kominków: akumulacyjnych, konwekcyjnych, z płaszczem wodnym
  • Lokalizacja - Płatny profil
    woj. śląskie
  • Kategoria
    usługi

margod's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Witam Skoro rzecz o targach, to również chciałbym serdecznie zaprosić na nasze stoisko pawilon 5A stoisko 47. Będzie można zobaczyć jak pali się w naszym palenisku akumulacyjnym zgazowującym drewno, kilka wkładów kominkowych naszej produkcji (z seri ISTY i IGNIS) oraz premierę: ETNA H2O wkład z płaszczem wodnym zgazowujący drewno. Poniżej krótki filmik prezentujący jak spala się gaz w naszych urządzeniach z seri ETNA.
  2. W ostatnim czasie bombardowani jesteśmy wiadomościami w mediach o SMOGU, którego powstanie zawdzięczamy między innymi paląc drewno w kominku. Nie możemy pozostać obojętni – zarzuty dotyczą przecież naszej branży! Zamiast w publikowanych artykułach, oraz w wypowiedziach w telewizji – krytykować tych co palą i „trują” korzystniej dla obu stron byłoby zdecydowanie edukować! Przeczytajcie cały artykuł: JAK PALIĆ W KOMINKU na naszym blogu, gdyż padły zarzuty, że poniższy film jest bezsensu. Ponad 100 komentarzy na polskim serwisie internetowym z kategorii tzw. social news, uświadamia nam jak wiele jeszcze należy ​edukować w dziedzinie obsługi kominka.
  3. Jak 5kW wyciągniesz z tej nasady to będzie dobrze. Za mało płomienówek i za duże średnice. Jak rozwiązana jest chłodnica płaszcza wodnego? Nie widzę jej na rysunku? Poniżej wymiennik mojego projektu o nominalnej mocy ok 15kW. a tu w akcji z naszym paleniskiem Beste:
  4. margod

    Jaki wkład kominkowy?

    Tu https://web.facebook.com/kominkiGodzic/posts/1301502229873794 nasze drugie "cudo" BESTE w wersji bez zgazowania ze stalowym wymiennikiem konwekcyjnym. Inny dom, inne straty cieple, inne warunki użytkowania. Jak widzisz nie wykluczam kominków konwekcyjnych (nadmuchowych z kratkami i DGP), tylko umiejętnie dobieram i proponuję Inwestorowi system ogrzewania do konkretnego przypadku. Jak to się mówi: "dla każdego coś miłego"
  5. margod

    Jaki wkład kominkowy?

    Forscher nic napisze ponad to, że się w kominku się pali. Kominek akumulacyjny swoje walory pokazuje w zamieszkałym domu ze względnie stałą temperaturą. Na budowie gdzie temperatura jest taka sama jak na zewnątrz, trzeba by kilka dni hajcować aby nagrzać mury, wylewki, stropy, itd... Gdyby miał kominek konwekcyjny to teraz wychwalałby go jak pięknie grzeje. Jednak z chwilą zamieszkania cierpiałby na udar cieplny przy każdym rozpaleniu i w końcu miałby dość tego nadmiernego ciepła. Tak więc musisz poczekać do przyszłego sezonu na sprawozdanie jak sprawia się kominek.
  6. margod

    Płaszcz wodny + akumulacja

    Piękna realizacja. Do kogo mam zwrócić się o prowizję za polecenie systemu? Łubiany, Warszawa, czy Reda? . Nawiasem mówiąc oferuję już podobne lub nawet lepsze (na pewno tańsze) rozwiązanie własnej produkcji
  7. margod

    Jaki wkład kominkowy?

    Postawione przez Ciebie pytanie jest tendencyjne. Proces spalania drewna jest tylko jeden. Jak przebiega zapewne wiesz. Natomiast znane są różne techniki spalania, których celem jest: zupełne i całkowite spalanie biomasy. Można by zapytać czy efektywność spalania drewna na ognisku lub w kominku otwartym jest taka sama, jak we wkładzie kominkowym. Nie ukrywam, że inspiracją naszego paleniska były koty dolnego spalania zgazowujące drewno. Tak więc, czym różni się taki kocioł od kotła górnego spalania? Analogicznie w naszej branży: jaka jest różnica pomiędzy tanią żeliwną "spalarką drewna" a szamotowym paleniskiem zduńskim? W jednym i drugim zachodzi reakcja utleniania biomasy...
  8. margod

    Jaki wkład kominkowy?

    Dziekuje. Informacje na temat naszego paleniska znajdziesz na naszym firmowym blogu http://www.kominki-godzic.pl/blog/palenisko-szamotowe-zgazowywujace-drewno/ a tu http://www.kominki-godzic.pl/blog/kominki-akumulacyjne-z-paleniskiem-ceramicznym-godzic/ wyjaśniamy po co i dla kogo jest ten produkt. Nie wiem, czy trzy dni montażu to jakieś "straszliwe bolescie". Fakt, nie mogliśmy odpalić kominka po zakończonym montazu, ponieważ poddostawcą zawalił termin dostawy elementów komina. Dzis udało sie dokończyć montaż stalowego komina i z tego co wiem jutro przeprowadzimy rozruch i "szkolenie" klienta.
  9. margod

    Gtv Telewizja Kominkowa

    Garść nowych informacji nt wkładów z płaszczem wodnym. Zapraszam do oglądania: Wybieramy kominek z płaszczem wodnym.
  10. Jak cenę utrzymają to mocno namieszają na rynku. Kupiłem na ekspozycjie dwie sztuki i szczerze powiem, że nie mam sie do czego przyczepić.
  11. margod

    Gtv Telewizja Kominkowa

    Witam Sporo czasu minęło od naszych ostatnich "produkcji". Mamy już kilka nowych video. Pierwsze już w sieci, zapraszam do oglądania i komentowania: Link: Kominki na gaz oraz Piecyki na pllet
  12. margod

    Kominek z PW - jaki wkład

    Arysto A10 WW L /510 , moc 24kW (19 kW do wody). Maszyna do grzania:cool: W Brunnerze takiego nie uświadczysz tam zaledwie 15 kW. I jak tu dobrać odpowiednią moc, komu wierzyć? ps. Tak od "strzała" trudno coś poradzić. Wszystkie wymienione marki mają swoje wady i zalety. Ważne, abyś je poznał i dokonał trafnego wyboru.
  13. Dobra decyzja. Osobiscie nie odważyłbym sie podłączyć wkładu z PW w układzie zamkniętym z instalacją sanitarą oparta na hydroforze. UPS nie jest żadnym zabezpieczeniem. Należy pamietać, ze elektronika jest zawodna i moze się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Otwarcie zaworu bezpieczeństwa np 3bar to ostateczność. Zawór powinien zadziałać tylko w krytycznej sytuacji a chwilowy zanik napięcia taką nie jest. W obecnych instalacjach CO, pomarzyć mozna o przepływach grawitacyjnych (małe średnice rur, brak pionów i spadków na rurach powrotnych). PS. Polecam użytkownikom kominków z PW z zabezpieczeniem w postaci wężownicy schladzajacej przeprowadzić kontrolne sprawdzenie działania układu schadzajacego. Przed każdym sezonem grzewczym warto " przepłukać" zawór zabezpieczenia termicznego. Warto rownież zaprosić instalatora i wspólnie z nim doprowadzic do przegrzania instalacji. Czyli solidnie rozpalić ogień w kominku, wyłączyć pompy obiegowe i upewnić się, czy weżownica schladzajaca jest na tyle wydajna, że nie dopuści do zagotowania wody we wkładzie. . Jeśli pomimo uruchomienia układu schadzajacego dojdzie w wrzenia wody to bezwzględnie przerobić instalacje na otwartą lub zmienić wkład Zaznaczam - takie doświadczenie przeprowadzać tylko w obecności instalatora w przeciwnym razie mozemy doprowadzić do nieszczęścia !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...