Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Radziej3city

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    123
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Radziej3city

  1. Mam rekuperacje u siebie i może dlatego nie mam i nie miałem problemu ze skraplaniem się pary na szybach.Mojego Przemyślnego też ogrzewam gazem i bardzo sporadycznie kominkiem.Mimo że mam wkład z płaszczem wodnym itd.przy takich kosztach gazu nie opłaca się go odpalać.Przy sterowniku ustawionym na 22,5 stopnia,gazownia liczy mnie ok,2300zł za rok.Są to koszty CO + CU.Może na tak niskie koszty ma wpływ właśnie wentylacja mechaniczna i nie oszczędzanie na ociepleniu w trakcie budowy domu.
  2. Jak chcesz na szybko i solidnie to FAAC 740 lub 741 lub Beninca Bull 8 lub 10
  3. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Kornik z Pruszcza Gd.Mają swoją stronę w necie.Robili u mnie zabudowę wiatrołapu i do dzisiaj nie mogę się nadziwić z jaką starannością to wykonali.Mam porównanie, ponieważ kuchnie robiła mi inna firma.
  4. Pod płytki musi być dobre podłoże,spójne czyli lane schody z betonu a nie stopnie z płyt chodnikowych.Każda rysa w fudze to miejsce na przedostanie się wody a w następstwie tego odklejanie się płytek na skutek ujemnych temperatur. Poza tym płytki nie są najlepszym rozwiązaniem na zewnątrz a tym bardziej na schody.Przemyśl inne rozwiązanie ale najtańszym i najbardziej estetycznym jest według mnie,jest wykonanie schodów z kostki. Może nawet byś nie musiał rozbierać całości a tylko górny stopień.
  5. Wykręcasz zawias,w miejscu zaznaczonym kółkiem wiercisz otwór i na wierzch tego otwory wspawać należy nakrętkę.Nie wiem jaki jest tam gwint ale przykładowo otwór wywierć o 2mm wiekszy niż gwint nakrętki.Wtedy wkręcasz tam zawias i gotowe.Ot, cała filozofia.Prościej się nie da.
  6. Według mnie to szkoda twoich pieniędzy i pracy aby kłaść płytki na takich schodach.Chodzi tu o ich wykonanie i materiał z których są zrobione.Szybciej będzie skuć je i zrobić stopnie np.z kostki brukowej.
  7. Witam.Ja wprowadziłem własnie takie zmiany.Zlikwidowałem całkiem pomieszczenie gospodarcze na koszt dużego garażu.Druga zmiana to likwidacja spiżarki na koszt wiekszej kuchni i wiatrołapu oraz ze względu iż posiadam gaz ziemny to przerobienie małej toalety na kotłownie.Co do rekuperacji to się nawet nie zastanawiaj.Mam i polecam z czystym sumieniem.Co do kosztów to nie jestem w stanie odpowiedzieć jak to teraz wychodzi.Ja 5 lat temy płaciłem około 13-14tyś.Teraz pewnie już ceny spadły dużo w dół.
  8. Tu nie ma się nad czym zastanawiać.Oczywiście że na wieszakach i stelażu krzyżowym.Jaka by nie była konstrukcja dachu to zawsze będzie pracować a co za tym idzie przenosić naprężenia.Płyty przykręcone bezpośrednio do dolnych belek to 100% pęknięcia na płytach.
  9. U siebie zastosowałem wiązary i jak na razie dach od 3 lat stoi na swoim miejscu.Nic się nie ugina i nie trzeszczy:-)Nie pamiętam ile mnie skasowali za konstrukcję ale mogę polecić firmę która ja wybrałem czyli Moderndach.Cenę też chyba mieli w miarę atrakcyjna w porównaniu z konkurencją.
  10. Nie wiem jak wygląda strych przy zastosowaniu tradycyjnej więżby dachowej więc nie będę się wypowiadał która lepsza.U mnie zdecydowałem się na więżbę prefabrykowaną i przy tym rozwiązaniu też można uzyskać okazałej wielkości strych.W firmie w której zamawiałem wiązary wystarczyło wspomnieć o tym aby wyliczyli mi konstrukcję tak abym miał jak najwięcej powierzchni na strychu i efekt mnie jak najbardziej zadowolił.Przy tym mam drzewo komorowo suszone strugane czterostronnie,zaimpregnowane też komorowo środkiem grzybo i ognioochronnym no i wykonanie na pewno dużo lepsze niż tradycyjna więżba.
  11. Mam bramę Normstahl od ponad 3 lat.Podobny wymiar jak u Ciebie i z napędem Magic 1000.Jak na razie zero problemów.Wszystko działa jak powinno i mam nadzieję że będzie tak dalej.Brałem też pod uwagę bramy Hormanna oraz Krispola.Normstahl wypadł najlepiej biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.
  12. Ja mam u siebie tak zrobione czyli stelaż krzyżowy i 1 płyta..Na płyty mam wysypane Ekofiber i jak na razie żadnych pęknięc.Jedyne które wyszły to na łaczeniu płyt ze ścianami ale wystarczy akryl i po sprawie.Zależy też dużo od wykonawców ale i od użytych materiałów.
  13. Ja mam podłogówkę w całym domu i u mnie chyba coś hydraulik schrzanił bo ciepło przy siarczystych mrozach robi sie już po max 2godz.Mieszanie systemu grzejniki/podłogówka przy kondensacie mija się z celem.
  14. Po co kombinować z dwoma fundamentami jak można wylać jeden solidny,który jest o wiele bardziej stabilny i na 100% nic go nie ruszy.Najlepiej jeszcze żeby był to jeden monolit z fundamentem ogrodzenia.Nie warto też zalewać żadnych kotew czy tym podobnych.Rolki najlepiej ustawiać wklejając szpilki na kotwy chemiczne.
  15. Jest zasada ze przeciwwaga min.1/3 długości bramy.Przy twojej bramie dałbym 2metrową.Fundament poniżej strefy przemarzania czyli ok.1.2m.,długość dopasować do rozstawu rolek.
  16. Na pewno nie chodzi o mostki termiczne.Nie pamiętam jak jest w projekcie ale u mnie murarze jechali od razu porothermem.Równie dobrze mogą wyrównać pierwszą warstwę pustakiem.
  17. Kup napęd firmy FAAC lub BENINCA.Co do modelu to wszystko zależy od wagi i długości bramy.
  18. U mnie hydraulika plus ogrzewanie(podłogówka 100%,kondensat i kominek z płaszczem wodnym)wyszło ok.42tys.Wczoraj dostałem swoje pierwsze podsumowanie za gaz za rok 2013.Gazownia naliczyła mi 2400zł.
  19. Mam u siebie zrobioną rekuperacje.Co do kręcenia śrubek:-)to masz rację.Ja też już prawie dwa lata siedzę na zachodzie żeby było czym kręcić.Ale dzięki temu mogłem skończyć budowę.No może nie skończyłem do końca,ale zostały mi tylko małe pierdułki.
  20. Na pewno nie wykorzystasz tych zapasowych rurek w ścianie:-)Mam w swoim Przemyslanym też 100% podłogówki i za nic w świecie nie zamienił bym się na inny system.Grzeję gazem i w zapasie mam KzPW.
  21. Co do ceny to za 5L dałem coś około 160zł.Co do koloru to musisz wspomóc się Googlem.Ja u siebie testowałem i czarny mat strukturalny a obecnie mam szary grafitowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...