Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

legoludek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez legoludek

  1. Witam, Na piętrze w swoim domu chciałbym wydzielić jedno z pomieszczeń w ten sposób, że jego ścianki działowe nie będą dochodzić do wysokości dachu, tylko będą kończyć się na wysokości 2,8 m. W ten sposób sufit tego pomieszczenia pozostaje otwarty. Zastanawiam się w jaki sposób zabudować to pomieszczenie od góry. Nie chciałbym robić sufitu podwieszanego, bo wtedy wieszaki będą widoczne z korytarza. Myślałem o zrobieniu stelaża drewnianego, ale nie wiem, czy mogę go oprzeć tylko na ściankach działowych, tzn. czy nie są one zbyt wiotkie, żeby to zrobić. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie. Dziękuję z góry.
  2. Tak, z salonu widać spód dachu. Dzięki za odpowiedź, tak też i się wydawało po lekturze norm, aczkolwiek panuje w nich trochę chaos i nie wszystko jest jasno sprecyzowane.
  3. Witam wszystkich. Czy ktoś orientuje się w kwestii obliczania powierzchni całkowitej, jeśli w budynku znajduje sie pustka nad parterem. Dom powstaje na planie prostokąta, jest dwukondygnacyjny (parter i piętro) i nad częścią salonu w parterze znajduje się pustka. Czy powierzchnia tej pustki odejmowana jest od powierzchni całkowitej piętra? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  4. Dzieki serdeczne za odpowiedz. Tak wlasnie myslalem, czytalem te przepisy, ale nie bylem pewien ich interpretacji. Serdzcznie dziekuje. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jesli w budynku bede mial jedna kondygnacje powiedzmy parteru, natomiast druga kondygnacja bedzie polpietrem, czyli bedzie np. 1.5 wyzej lub nizej, to czy jest ona interpetowana jako oddzielna kondygnacja naziemna? Chodzi mi o to ze w warunkach zabudowy , jak juz wspomnialem, mam zapisany budynek dwukondygnacyjny (parter+poddasze uzytkowe), a chcialbym miec dom maksymalnie jednoprzestrzenny i parterowy. Czy robiac taki uklad polpieter moge uniknac budowania poddasza uzytkowego? Dzieki z gory za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
  5. Witam wszystkich. Mam dosc specyficzne pytanie odnosnie definicji kondygnacji. Mam dzialke, dla ktorej wydano decyzje o warunkach zabudowy, ktora mowi, ze moge na niej postawic dom dwukondygnacyjny- parter i poddasze uzytkowe z mozliwoscia podpiwniczenia calosci. Poniewaz dom jest na skarpie, chcialbym to rozwiazac w ten sposob, ze z zewnatrz wchodzi sie na poziom +1, gdzie znajdowac sie bedzie czesc dzienna, i schodzic sie bedzie na poziom 0, do czesci sypialnej. Zastanawiam sie jedynie, czy w swietle przepisow jest to mozliwe, poniewaz z tego co przeczytalem parter definiuje sie jako kondygnacje gdzie znajduje sie glowne wejscie. Wiec w moim przypadku teoretycznie poddasze byloby parterem, a schodzilo by sie na parter. Tylko w takim wypadku czym byla by kondygnacja 0, nie jest piwnica, gdyz jest tylko czesciowo zaglebiona w ziemi, nie jest tez parterem, gdyz nie znajduje sie na niej glowne wejscie. Czy ktos jest mi w stanie pomoc? Z gory dziekuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...