Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jan761

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

Jan761's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Posiadamy też ekipę zajmująca się montażem papy termozgrzewalnej ale zważając na podobną cenę obu systemów jesteśmy zdania, że nowocześniejsza membraną pcv jest lepszym rozwiązaniem.
  2. Dzień dobry. Widziałem Pana wpis o wykonanie izolacji termicznej i wodnej stropodachu. Zajmujemy się produkcją spadków ze styropianu, montażem oraz izolacja połaci dachowych membraną pcv. Jeśli temat aktualny proszę o rzut dachu na mail i możemy wykonać kompleksową wycenę. Mail to [email protected]

    W odpowiedzi mogę też podesłać zdjęcia naszych biezacych realizacji.

     

    Pozdrawiam.

  3. Dzień dobry Pisałem, że rekuperacji nie ma. Rury 110. Średnica taka zmieściła się w otwór wentylacyjny w kominie i do DGP więc jest taka a nie inna. Regulator czasowy załącza wentylator w dzień na dłuższe okresy w nocy na krótsze Rok temu wszystko działało nieźle jako wentylacja grawitacyjna. Ale czasem jest spory smog więc pomyślałem o filtrze a co za tym idzie o wentylatorze. Myślę że zamiast dawać tą rurę do komina dam ją po prostu na poddasze, ma dużą kubaturę. Zawsze parę stopni więcej niż na zewnątrz.
  4. Witam W czasie budowania domu nie udało nam się zrobić rekuperacji. Wpadłem na pomysł wykorzystania sytemu DGP który jest nieużywany oraz wprowadzenia rury do komina (który został wybudowany dopiero od poziomu strychu) Kupiłem rury, wentylator i filtr. Dwa pytania 1. Czy lepiej jest zostawić wlot powietrza w kominie czy może lepiej położyć rurę po prostu na betonie (drugi strop). Tam cały czas dopływa świeże powietrze przez otworach wentylacyjne w oknach dachowych. 2. W całym układzie brakuje chyba nagrzewnicy kanałowej i teraz nie wiem czy zainstalować ją przed filtrem czy za wentylatorem. Wszędzie piszą że prawidłowa jest ta druga wersja ale przy np. -15 powietrze trafi na filtr który jak mi się wydaje będzie stawał się wilgotny itd. Być może po wyjęciu rury z komina nagrzewnica będzie zbędna? Dziękuje za wszystkie porady
  5. Pewnie około 10 cm. Ale nie wiem na pewno. U mnie w pokoju też ciepło (jak na pokój z ustawieniem pól-wsch) tyle że podłoga trochę zimna... . Zastanawiam się czy grzanie garażu i podgrzewanie w ten sposób sufitu coś da czy nic.
  6. Witam Mam pokój nad garażem w którym znajduje się regulator pokojowy. W garażu nie mam grzania ale jest doprowadzenie. W zimie podłoga jest wyraźnie chłodniejsza niż w innych pokojach mimo że w garażu jest położony styropian na suficie. Czy w tym przypadku jest sens zakupić grzejnik do garażu? Dziękuje i pozdrawiam
  7. Witam Około 5 lat temu lokalna firma doprowadziła nam wodę do budynku. W poprzednim roku zobaczyliśmy na kostce źródełko. Mieliśmy nadzieje na interes związany ze sprzedażą wody mineralnej ale niestety okazało się wyciek jest dużo płycej. Jako przyczynę awarii stwierdzono "naturalne zużycie uszczelek i pierścieni" w trójniku. Nie zmienili uszczelek ani pierścieni w trójniku poza tymi które uległy "naturalnemu zużyciu" - domyślam się, że jest więcej niż jeden komplet? . Czy mam się spodziewać że lada dzień kolejne uszczelki zaczną puszczać i będziemy mieli kolejny wyciek? Czy trójniki tego typu mają bezawaryjne działanie obliczone na 5 lat?
  8. Myślałem, że zasada działania jest taka sama. Takich uszczelek nie widziałem w sprzedaży. Pozdrawiam
  9. Nie chodzi o mnie. Ja się na tym nie znam. http://www.regel-air.pl/f/docs/118/instrukcja%20monta%C5%BCu%20REGEL-air%20K%20RF.pdf W tym twoim filmie też są wycięcia w pionie na ościeżnicy nie na skrzydle.
  10. [ "Wycinanie uszczelek Na gornej poziomej czesci oscieznicy ok 10 cm od winkla wycina sie 5 cm biezacych uszczelki. Zarowno po lewej jak i prawej stronie Na skrzydle ok 20 cm od dolu na pionowej czesci zarowno.po lewej jak i prawej stronie wycina sie takze 5 cm" Nie powinno być na odwrót? W pionie wycinamy z ościeżnicy aby powietrze wpadało a ze skrzydła na górze aby wlatywało nieco ogrzane do pokoju? Czy można spróbować tylko po jednej stronie a potem jak nadal będzie duszno po drugiej?
  11. ok ciekawe na ile przy tym ruchu powietrza w oknie będzie zbierał się brud ale to już się przekonam sam. Dzięki
  12. W skrzydle jest jedna uszczelka a w futrynie druga. O to mi chodziło
  13. W jednej sypialni mam kratkę wentylacyjną rozumiem, że tam nie wycinać czy lepiej tą kratkę zaplombować ?Czy uszczelki wycinać na przeciw siebie czy na mijankę?
  14. Tak naprawdę pozostaje mi tylko wietrzenie lub/i nawiewniki międzywrębowe. Nawet kontaktowałem się z jedną firmą - nie mają aprobaty technicznej do tego nie sprzedają odbiorcom indywidualnym. Gdzieś z kolei przeczytałem, że podcinać uszczelek już "oficjalnie" nie można. Także firma sprzedaje produkt którego nie można kupić indywidualnie a firma też oficjalnie tego zamontować nie może. Zostaje ebay...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...