
romuś1719506051
Użytkownicy-
Liczba zawartości
27 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez romuś1719506051
-
Po trzech miesiącach grzania piec i kominek wspomagane rekuperatorem działają bez zarzutu.Zobaczymy jak póżniej spiszą sie kolektory.
-
Z każdej sypialni zostały wydzielone garderoby.Z tej mniejszej to 8m2,a z tej większej to 16m2.W lutym będzie montowane wyposażenie.
-
Wylewanie posadzek(300 M2) to była kwestia jednego dnia.:wiggle:Gorzej z ocieplaniem poddasza.Najpierw zajęliśmy sie strychem.Wełna glass łącznie 30 cm ocieplenia przyktryte 8 cm płytą osb,póżniej dół również 30cm wełny przykryte płytami gipsowo-kartonowymi.Łącznie prawie 300 m2 w dwa tygodnie,niezły wynik.
-
Zdecydowaliśmy się na trzy źródła ciepła, pierwszy to kocioł kondensacyjny IMMERGAS IMMERSOLE HS PROLL o mocy 24kw z zasobnikiem wody 200l, w zestawie z kolektorami słonecznymi - próżniowymi 2 x 22, trzecim źródłem będzie kominek Byrskiego 24kw z płaszczem wodnym, ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni parteru + górna łazienka dwupoziomowa. Reszta to grzejniki marki WEBERMAN. Poważnym problemem okazała się duża łazienka, na którą trzeba było wydzielić dodatkową strefę grzewczą.
-
Do pasywnego jeszcze nam dużo brakuje..To była okazja 18cm w cenie 15.
-
Była to ekipa polecona przez mojego kolegę budowlańca. Koszt to 22 zł/ m2 z materiałem. Tynki wykonano na tzw. lekkim knaufie. Trzeba przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów ich pracy. Pozdrawiam : )
-
Witamy kolejnych zapaleńców. My też wybraliśmy fokusa II . Jesteśmy na etapie wykończeniowym. Budujemy w okolicach Gorzowa Wlkp. Etapy naszych prac możecie podejrzeć w prowadzonym przez nas dzienniku, a także jeżeli znajdziecie czas efekty tych prac w realu. Serdecznie zapraszamy. Kontakt : [email protected] Pozdrawiamy Roman i Małgorzata
- 585 odpowiedzi
-
- adaptacja projektu
- faworyt
- (i 11 więcej)
-
Ściany zewnętrzne z uwagi na to, że zostały wykonane z bloczków silikatowych, wymagają solidnego ocieplenia, dlatego zdecydowaliśmy się styropian o grubości 18 cm. Zamówione 50 kubików okazało się trafione. Równocześnie z ociepleniem kładliśmy dachówkę ceramiczną firmy ROBEN - TRENTINO . Dachówkę zamówiliśmy dużo wcześniej, ale niestety ze względu na długą zimę, musiała poczekać do wiosny. Zamówione 340 m2 okazały się za mało i trzeba było domawiać . Pozostał jeszcze do położenia daszek nad drzwiami wejściowymi, ale jego wykończymy dopiero po zamontowaniu okien dachowych, których wysokość ustalimy po wylaniu posadzek.
-
Zdecydowaliśmy się na tynki gipsowe, ogólnie wyszło 830 m2, ekipie zajęło to 2 tygodnie. Dodatkowo ociepliliśmy strop w garażu i ścianę między garażem a częścią mieszkalną.
-
To temat, do którego się długo przekonywaliśmy, z uwagi na wysokie koszty. Jednak za fachową namową specjalisty Pana Tomasza z GEETECHU stwierdziliśmy, że sprawdzi się również w naszym domu. Na tym etapie budowy rozłożyliśmy tylko rury przesyłowe i zamontowaliśmy rozdzielacz, jednostkę centralną rekuperator NED AIR montować będziemy podczas prac wykończeniowych. Jeśli chodzi o odkurzacz centralny to wykonaliśmy gniazda wtykowe ( 5 sztuk ) oraz podejście i wyrzutnię w kotłowni. Odkurzacz montować będziemy później, jednocześnie z rekuperatorem.
-
Zamontowaliśmy ok. 150 punktów ( myślę, że i tak może być za mało :) ), nie zapomnieliśmy o dodatkowym kablu do awaryjnego źródła energii ( agregatu ). Położyliśmy również instalację internetową i sat.
-
Po dłuższej przerwie witamy na forum dziennika:welcome:. Dużo się pozmieniało. Zaczynamy po kolei : - wstawiliśmy okna - system SOLID, trzyszybowe, kolor mahoń od zewnątrz i wewnątrz, okucie ROTO DESIGNO NT WK1. Ogónie 20 okien, w tym dwa łukowe, wszystkie z roletami elektrycznymi. Te największe musieliśmy troche zmniejszyć ze względu na rolety. Dodatkowo zamontowaliśmy bramę garażową oraz dzwi do kotłowni kaseton - smothgrain Wiśniowski w kolorze mahoń. Drzwi wejściowe to rodenberg Rofex, montaż natomiast nastąpi przy pracach wykończeniowych.
-
Po dłuższej przerwie wracamy na forum dziennika. Przez te 4 miesiące dużo się pozmieniało. Ale po kolei... Po wylaniu wieńców ekipa przystapiła do murowania ścian nośnych poddasza. Prace szły bardzo sprawnie i tylko słyszałem, że znowu czegoś brakuje! Co prawda dwie wnęki okienne były na początku wymurowane za duże ale szybko naprawiono ten błąd. Wyszła również sprawa zbyt nisko posadowionych okien w łazience dwupoziomowej..po konsultacji z RYSZARDEM tj...kierownikiem doszliśmy w końcu do wspólnych wniosków.
-
Wiadomo, że konstrukcja dachu jest bardzo ważna, dlatego znaleźć dobrą ekipe graniczy z cudem. Nam się udało. :) Po tygodniu prace zostały wykonane .Zostało kilka drobnych wykończeń związanych z wykuszem i dachem nad wiatrołapem, ale to zostawiliśmy sobie na sam koniec. ;D Długo zastanawiałem się czy deskować cały dach( 340m2), ale tutaj również sugestia Ryszarda okazała się słuszna, gdyż zbliżała się zima...
-
Z uwagi na to, że dach jest duży wyszło aż 12m3 desek. Deskowaliśmy i od razu przybijaliśmy pape. Trzeba było się spieszyć, gdyż zima zbliżała się dużymi krokami.
-
Zima nas zaskoczyła i plan na ten rok nie został wykonany. Dachówka zamówiona czeka na odbiór. Podobna sprawa jest z oknami... Chciałbym przestrzec innych budujących jak ważną sprawą jest zamknięcie stanu surowego przed zimą. Nam się to nie udało i na efekty nie trzeba było długo czekać. Mimo, iż płyty były ponawiercane to niestety dwie z nich od mrozu zostały lekko uszkodzone. Kierownik powiedział, że trzeba będzie rozkuć, podstemplować, zazbroić i ponownie wylać. Szkoda dodatkowej pracy i kosztów... ; (
-
W tej kwesti musiał się również wypowiedzieć Ryszard. Stanęło na wylewanych... Wyrysowywał je i doglądał wylewanie sam kierownik.
-
Wyliczone 9 kubików, okazało się strzałem w dziesiątkę. Już widać jak będzie wyglądał balkon.
-
Zdecydowaliśmy się na strop żerański. Na przekór pogodzie strop został położony bardzo sprawnie.
-
Nasz domek szybko nabiera kształtów.
-
Tegoroczne deszcze nie były nam pomocne, zmuszeni byliśmy polewać ławy z własnej studni. Najmłodszy mieszkaniec sprawdził się w tym znakomicie. :)
-
Zamówiony beton przyjechał z lekkim opóźnieniem, ale nasza ekipa stanęła na wysokości zadania. ;D
-
Znajoma ekipa zaczyna pracę.
-
Najpierw wjechała fadroma i zebrała humus. :) :) :)
-
Po wielu długich miesiącach i przeanalizowaniu setek projektów wybraliśmy FOKUSA. Projekt prawie doskonały, na który nanieśliśmy niewielkie zmiany :). Zmiany jakie dokonaliśmy : na parterze : - w miejsce łazienki - garderoba - zamiast pokoju gościnnego - łazienka - zlikwidowany słup w salonie - garaz powiekszony do dwustanowiskowego - kuchnia zamknięta - w pomieszczenu gospodarczym - kuchnia letnia na piętrze : - dwupoziomowa łazienka nad garażem - w miejsce łazienki - pokój gościnny - dwie duże sypialnie z garderobami