Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dscreator

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

dscreator's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam 4 punkty poboru wody. WC na parterze obok kotłowni, kuchnia również blisko kotłowni, łazienka nad kotłownia (prysznic + wanna). Wanna raczej będzie używana okazjonalnie. Raczej chciałbym piecyk jednofunkcyjny z zasobnikiem około 100l do tego cyrkulacja. Prośba do znawców tematu aby wskazali jakieś dobre piecyki tak aby kotłownie zamknąć w kwocie około 10000zl. Temat oczywiście przedyskutuję z instalatorem ale wstępnie chciałbym mieć jakąś znikomą wiedzę.
  2. Proszę o radę przy wstępnym doborze pieca. Rzut domu oraz parametry można zobaczyć tutaj ( projekt autorstwa Agrobisp wb3920) http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/13361-wb-3920.html. Dom dość dobrze ocieplony. Ściana suporex 30cm +17cm styropian, poddasze wełna od 20 do 30 cm, podłoga 12 cm. Wentylacja grawitacyjna. W dużo mrozy zakładam możliwość dogrzania kominkiem (takie dni nad morzem zdarzają się rzadko). Parter oraz łazienka na piętrze podłogówka a reszta to grzejniki. W domu na razie zamieszka jedna osoba a docelowo 3. Kotłownie chciałbym zamknąć w kwocie 10000 do 13000 z robocizną. Jaki model oraz moc pieca, zasobnik wybrać.
  3. Witam, jestem na etapie wykonywania tynków cementowo-wapiennych agregatem. Problem polega na tym, że ekipa prawdopodobnie cwaniaczy na ilości cementu dodawanego do zaprawy. Agregat jest prawdopodobnie 150l. Ile powinni sypać cementu na agregat? Czy połowa worka cementu 25kg jest poprawną ilością? Zauważyłem, że panowie sypią różne ilości cementu w zależności czy jestem w pobliżu czy nie. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Czy mieliście podobne doświadczenia? Ekipa robi szpryc i tego samego dnia tynkuje po kilku godzinach.
  4. Dzień dobry, Jakiś czas temu wystąpiłem do Pewiku o warunki budowy wodociągu do mojej nieruchomości. Po jakimś czasie zgłosiłem się po odbiór warunków i zostałem niemile zaskoczony. Dowiedziałem się, że dostanę warunki budowy wodociągu i przyłącza jeżeli podpiszę dokument zrzeczenia się wodociągu na rzecz pewiku po jego wybudowaniu. W warunkach napisane jest również, że pewik nie będzie ponosił żadnych kosztów budowy. Jak dla mnie pewnik nie musi ponosić kosztów budowy ale to czy ja przekaże wodociąg na jego własność jest kwestią dobrowolną. Problem polega na tym, że poczułem się jakby ktoś żądał ode mnie korzyści majątkowej w zamian, że otrzymam warunki budowy wodociągu. Moim zdaniem zgłaszając się do instytucji (bez względu czy jest to urząd miasta, wodociągi czy gazownia), mam obowiązek otrzymać warunki budowy. Tym samym minął termin odbioru warunków a ja warunków nie otrzymałem. Nie wiem co jest grane. Czy wodociągi mogą żądać przekazania wodociągu przed wydaniem warunków jego budowy (warunków tych nawet nie przeczytałem bo muszę najpierw podpisać)? Pomożcie
  5. W ubieglym roku otrzymalismy spadek po dalszej rodzinie. Przedmiotem spadku byl budynek gospodarczo-mieszkalny zbudowany w latach 70tych. 2 lata pozniej na tej samej dzialce zbudowalismy drugi domek, ktory byl nasza wlasnoscia. Po otrzymaniu spadku i zaplaceniu podatku od spadku stalismy sie wlascicielami obu budynkow. Budynek wyremontowalismy i przystapilismy do porzadkowamia spraw zwiazanych z dokumentacja poniewaz plany odziedziczonego budynku nie zgadzaly z ze stanem faktycznym - jedna sciana zostala wybudowana zbyt blisko granicy dzialki o niecaly metr. Sprawe sami zglosilismy w nadzorze budowlanym z mysla o zrobieniu nowych planow i legalizacja budynku. Tu zaczely sie schody urzednicy nie sami nie wiedza co z tym zrobic i kazali nam skladac podanie o wydluzenie czasu na ich decyzje. Budynek stoi 2.5 metra od granicy dzialki, za plotem jest szczere pole nie ma zadnych zabudowan a plan pszestrzennego zagospodarowania dopuszczal nawet stawianie domow na granicy dzialki. Co w naszym przypadku moze zrobic nadzor budowlany i czy dobrze zrobilismy zglaszajac cala ta sprawe? Jak byscie postapili na moim miejscu? Przepraszam za brak polskich znakow ale chwilowo nie mam dostepu do komputera.
  6. Zastanawiam się czy wałek (do malowania ścian), do którego wlewa się farbę do środka jest lepszy od tych tradycyjnych. Czy ktoś z forumowiczów miał z nim jakieś doświadczenia. Nigdy w życiu nie malowałem ściany, ale przyszedł czas i na malarstwo artystyczne . Może mi coś poradzicie. Nie chciałbym niespodzianek w postaci zacieków . Pozdrawiam
  7. dscreator

    spadek

    dwa miesiące temu jeśli to ma znaczenie. Czy siostra to pierwsza linia? Orientuje się ktoś z forumowiczów ile wynosi podatek od spadku?
  8. dscreator

    spadek

    Jak wygląda obecnie kwestia podatku od spadku. Słyszałem, że miał być zniesiony podatek jeżeli otrzymujemy spadek po rodzinie. Jakiego rzędu czekają mnie koszta jeżeli otrzymałem w spadku nieruchomość o wartości około 200000? Pozdrawiam
  9. Witam Mam pytanie związane z tym tematem. Podpisałem umowę na wykonanie przyłącza za 2 lata. Nie wiem czy do tego czasu zdarze wykonczyc budynek i w nim zamieszkac. Czy moge podlaczyc gazociag do nieodebranego budynku (stan surowy). Jakie warunki muszę spełnić? Czy muszę mieć odebrany budynek a może wystarczy, że podłącze kuchenkę lub kocioł i będę opłacał rachunki?
  10. Nie zaprzeczę to są dobre projekty, ale to nie jest dokładnie to o czym mowa. Pozdrawiam i szukam dalej.
  11. Szukam projektu domu z poddaszem użytkowym. Garaż musi być w jednej bryle z budynkiem mieszkalnym a nad garażem taras. Cały problem polega na tym, że są miliony takich projektów. Jednak ja nie szukam projektu z garażem na szczycie budynku tylko z boku. Reasumując garaż nie może być na szczycie a nad garażęm koniecznie musi być taras. Czy ktoś widział taki projekt a może znacie jakieś namiary na zdjęcia w sieci. Ma to wyglądać mniej więcej tak: http://rumia.interkar.pl/murator/działka17.jpg
  12. Specjaliści jednego z takich właśnie czasopism uważają tak: "W budynkach niepodpiwniczonych nie trzeba stosować żadnej izolacji przeciwwilgociowej pionowej ścian fundamentowych, gdyż wystarczające zabezpieczenie zapewnia izolacja pozioma na wysokości podłogi. Jedynie na gruntach korozyjnie oddziaływyjących na beton na fundamenty nakłada się warstwę impregnującą z emulsji asfaltowo-kauczukowej. Również izolacja cieplna ścian fundametowych nie jst konieczna. Dostateczną ochrone przed ucieczką ciepła zapewnia podpodłogowa warstwa ocieplenia z płyt styropianowych"
  13. a jest w internecie jakis kalkulator do przeliczania przenikalności cieplnej ścian? Chodzi mi o gazobeton odmiana 600 marka 4.0. Taki zakupiłem przed podwyżkami (podatek vat itp). Decyzję podjęłem bardzo szybko i jestem skazany na technologię trójwarstwową. Myślę, że jeśli ściana będzie wykonana sumiennie to nie będzie źle. Ściana jednowarstwowa ma to do siebie, że ocieplenie jest narażone na uszkodzenia mechaniczne (no chyba, że wykona się go ze steropianu o odpowiedniej twardości i da się podwójną siatkę - to z kolei wychodzi chyba drożej). No i jeszcze jedno. W technologii trójwarstwowej mile widziane byloby zostawienie jekiejś szczeliny powietrznej między warstwą zewnętrzną a steropianem. Jakie jest wasze zdanie.
  14. Co jeśli ciągnę prąd od sąsiada, który ma taryfę C? Koszty dzielimy na pół. To bez sensu żeby robili problemy w takim przypadku!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...