Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bysio71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

bysio71's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam ponownie. Wiec na poczatek sezonu postanowilem sie sam wziąć za ustawienia pieca. Byl serwisant i stwierdzil ze piec moze sie rozpalac i wygaszac co pol godziny,wedlug mnie powoduje to duze zuzycie pradu, pelletu i czesci ktore pracuja podczas uruchamiania. Na moje prosby nie zgodzil sie ustawic pieca tak zeby rozpalal sie rzadziej, stwierdzil ze jak przyjda mrozy to piec nie da rady dogrzac budynku. Korzystajac z tego forum ustawilem sam piec tak ze rozpala sie 4 razy na dobe tylo na czyszczenie, nawet przy obecnych temperaturach zewnetrznych. Pracuje na 30% i jak wyzej pisalem rozpala sie 4 razy na dobe. Idac dalej chcialbym sie dowiedziec jak macie ustawione rozpalanie? Jaka dawka ? Jak dlugo i z jaka moca pracuje dmuchawa? Chcialbym zoptymalizowac ustawienia w celu oszczedzenia kolejnej porcji pelletu. Wydaje mi sie ze u mnie jest ustawione zle poniewaz jak juz nastapi zaplon podanego pelletu ( 80 sekund ) to dmuchawa wciaz dmucha na 80% przez jakis czas. Z gory dziekuje za sugestie i wskazowki.
  2. Wiec z mojej laikowej wiedzy przypuszczam ze przy buforze sila rzeczy piec sie rozpala zdecydowanie z mniejsza czestotliwoscia. Ja natomiast nie mam bufora, Pan hyraulik odradzil mi w moim przypadku. Mam sterowanie podlogowki tam gdzie jest podlogowka z panel pokojowego, natomiast w sypialniach mam ustawione kaloryfery na pogodynke i termostaty na kaloryferach. Zastanawiam sie czy piec tez nie powinnien byc ustawiony na pogodynke, gdzie serwisant powiedzial ze zdecydowanie nie? Jezeli chodzi o komin to ze wzgledu ze ma 200mm srednicy ma za duzy ciag, nie mam regulatora ciagu kominowego. Serwisant ktory robil pierwsze uruchomienie nie sprawdzal ani ciagu kominowego ani nie zakladal dzwiczek z okinkiem zeby zobaczyc jak wyglada spalanie, generalnie wprowadzil dane do sterownika i powiedzial ze nie ma co wiecej kombinowac bo piec zeby grzal musi pobierac tyle pelletu ile potrzebuje. Jak mu sie zmniejszy dawkowanie wtedy nie bedzie dogrzewal. Nie jestem do konca przekonany czy tak powinno wygladac pierwsze uruchomienie? Napisalem wczoraj maila do Lazara z zapytanie czy 1300 rozpalen w ciagu trzech miesiecy to norma i czekam na odpowiedz.
  3. Dziekuje za odpowiedz. Czyli jest mozliwosc wyregulowania tego pieca zeby sie rzadziej rozpalal. Moze mi ktos lopatologicznie wyjasnic jak go ustawic, co obserwowac i co poprawic?? 32 rozpalenia dzienie razy 208 wat , jak ktorys z kolegow sprawdzal pobor pradu grzalki daje 6,65 kW na dobe.6 rozpalen razy 208kW daje 1,25 kW. Pomijajac zuzycie czesci oraz przpuszczam wieksze zuzycie pelletu.
  4. Witam wszystkich uzytownikow pieca SmartFire. Jestem uzytkownikiem od wrzesnia. Nasuwa mi sie pare pytan do osob ktory ten piec posiadaja. Mianowicie co ile wam sie rozpala ten piec? U mnie na liczniku jest 1000 rozpalen po trzech miesiacach uzytkowania. Dzwonilem do Pana Serwisanta i powiedzial ze to calkiem normalne. Troche to nie ekonomicne patrzac ze strony grzalki i innych podzespolow ktore pobieraja prad i sie zuzywaja. Pan serwisant podczas podczas pierwszego uruchomienia za wiele sie nie wysilil. Ustawil wszystkie parametry jakby z pamieci i pojechal. Powiedzila ze nie ma co kombinowac, bo piec bedzie spalal tyle paliwa ile potrzebuje i dostrajanie pieca nie wiele da. Troche wydaje mi sie to podejrzane, po to chyba przyjezdza zeby ustawic piec pod dany budynek? Kolejne pytanie czy uzywacie Fuzzy Logic, przelaczylem sam na FL zeby zobaczyc jak bedzie wtedy piec pracowal. Po rozmowie z serwisantem dowiedzialem sie ze nie wolno uzywac FL, bo jest ustawiony fabrycznie pod dany pellet. Uzywanie FL bez odpowiednich ustawien spowoduje utrate gwarancji. Wiec sie pytam po co FL wogole jest? Sami ustawiacie u siebie parametry zeby piec pracowal na FL? Z gory dziekuje za podpowiedzi i odpowiedzi. Pozdrawiam.
  5. Dziekuje za podpowiedz.Wszystko staje sie coraz jasniejsze.Ostanie pytanie czy wymiennik CWU (terma) zamontowac przy wyjsciu z pieca czy na powrocie do pieca? Logika mi wskazuje ze przy wyjsciu z pieca poniewaz woda jest wtedy cieplejsza ale na wszelki wypadek zapytam jak to wiekszosc osob ma rozwiazane? Pozdrawiam.
  6. Dziekuje za podpowiedzi. Natomiast nasuwaja mi sie kolejne pytania oraz rzeczy ktorych nie wiem. Jak sie okazuje nie jest tak zorientowny jak mi sie wydawalo.Wyjscie z kotla, wiec jaki to powinnien byc odcinek, i pozniej dac redukcje miedziane? Naczynie wzbiorcze otwarte...nie bralem tego pod uwage:( nie wiem nawet co to takiego? (przypuszczam ze dziala jak zbiornik wyrownawczy w samochodzie).Jezeli chodzi o montaz rur to rozumiem ze przy kazdym grzejniku musi byc przy rurze wylotowej i zwrotnej zamontowany trojnik? Dobrze to rozumiem?Wymiennik CWU tez dla mnie czarna masa, wiec prosil bym troche jasniej?Przypuszczam ze to jest zbiornik z ciepla woda ktora moglbym stosowac zamiast bojlera? Jeśli będzie taki wymiennik z wężownicą to nie widzę sensu łączyć rury zasilającej z powrotną na końcu instalacji bo obieg jest cały czas. " ??? tego niestety nie rozumiem wogole ??? Przepraszam za tak proste pytania ale niestety jak sie okazuje malo wiem na ten temat.W kazdym razie wszystko przedemna:)))
  7. Dziekuje za zainteresowanie.Wiec jest to bydynek o powierchni okolo 100m2, nieocieplany z czego 40m2 to pomieszcznie mieszkalne a reszta garaz. Kiedys mialo to byc biuro z hurtownia.Budynek jest nieocieplany, parterowy. W tych 40m2 znajduje sie przedpokoj 5m2, lazienka 4m2,kuchnia 4m2,pokoj 8m2 i drugi pokoj 18m2. Do tej pory bylo ogrzewane piecykami elektrycznymi i piecykiem na nafte. Nie ma kotlowni, jednak mysle ze bez problemu mozna ja zrobic w czesci garazowej na tym samym poziomie co czesc mieszkalna ktora rowniez jest nieogrzewana. Byc moze w przyszlosci mozna by bylo z tego samego pieca zrobic ogrzewanie garazu.
  8. Witam wszystkich. Zamierzam sam zrobic instalacje ogrzewania malego domku jednorodzinnego (okolo 50m2). Jest to domek w ktorym mieszkam przejsciowo wiec nie chce inwestowac za duzo. Zamierzam zakupic uzywany piec CO na wegiel i mial. Mam zamiar sam podlaczyc w/w piec, instalacje miedziana, kaloryfery itd.Czytalem tutaj troche na temat lutowania miekkiego miedzi, okazuje sie ze to wcale nie takie straszne jak sobie wyobrazalem. Tym bardziej ze nie mam dwoch lewych rak. Zastanawiam sie jak wyglada laczenie pieca z instalacja. Co oprocz pieca, komina, pompy do wymuszenia obiegu ( nie wiem czy jest potrzebna?) kaloryferow, rur i zlaczek jest potrzebne? Moze ktos ma tutaj schemat prostego ogrzewania, wyznacznikow czym sie kierowac przy instalacji. Wiem ze moc grzejnikow oblicza sie 1m2=100w. Rozumiem ze przy podlaczniu rury wyjsciwej z pieca leci sie po koleji laczac wszystkie grzejniki i z ostatniego grzejnika rura powrotna woda wraca ponownie do pieca? Takie jest moje logiczne rozumowanie.Prosze o wyprowadzenie mnie z bledu jezeli sie myle. Z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...