Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czmarek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez czmarek

  1. Czy mógłbym dostać odpowiedź na moje pytanie Z góry Dzięki
  2. Witam, chciałem zapytać jak się to ma z ociepleniem reszty sufitu na poddaszu, dokładnie chodzi mi tu o folię (zółta). Czy prawidłowa kolejność będzie taka, że na płycie OSB leżała będzie wata,(to wiadomo następnie na płytę OSB od spodu folia i na folię płyta KG. Czy folia może być pomiędzy KG a OSB??? Dodam że sufit mam mocowany na jętkach!!!
  3. Andrzej_ar czyli z tego wynika że jakby założyć przynajmniej ze 3 kpl to może by starczyło. Kratek w ścianach właśnie nie za bardzo mi się uśmiecha robić bo tak jak piszesz że "ani to fachowe, ani komfortowe rozwiązanie" Nawiewniki ścienne były by pewnie najlepsze ale to za drogo, z resztą w takim wypadku to aż 6 szt :-/ kangaxx tylko u mnie jest taki problem że nie mam możliwości zrobienia wentylacji grawitacyjnej ponieważ nie mam kanałów aby móc to zrobić, druga sprawa na górze będzie/jest poddasze zamieszkałe (to w trakcie wykańczania)
  4. Nie chodzi tu o rezszczelnianie jak napisałaś tylko o cyrkulację świeżego powietrza. Nie można całkowicie zamknąć pomieszczenia nie wpuszczając do środka powietrza, jakaś wentylacja musi być. Ja niestety jestem zmuszony do zrobienia jakiejś wentylacji w paru pomieszczeniach, ponieważ nie mam żadnych kratek a do tego jakby było mało jest trochę wilgoci w pomieszczeniu a w chwili obecnej wymieniłem okna na PCV i ocieplam dom. Nie chcę w ten sposób całkowicie „zamknąć” dopływu „tlenu”. Z tego co słyszałem to podobno jeżeli otworzy się okna ma tzw. mikro to że będzie ok., ale nie jestem przekonany czy to wystarczy, myślałem również zrobić małe kratki wentylacyjne w ścianie na zewnątrz???
  5. Czyli mam rozumiec że jesteś na nie, a może coś wiecej powiesz na ten temat??? Jestem ciekaw czy warto w to inwestować!!??
  6. Witam. Moje pytanie dotyczy dokładnie o nawiewniki okienne Regel –air, jest to fugowy okienny wymiennik powietrza. Jego zadaniem to wymiana powietrza z wewnątrz ze świeżym powietrzem do zewnątrz. Ma to zapobiec wilgoci w pomieszczeniu i zagrzybieniu. Montaż podobno bardzo prosty. Czy może ktoś z was ma cos takiego na oknach, jak to się sprawdza w praktyce?
  7. czmarek

    Leżakowanie wiezby

    Witam i konkretnie odpowiadam Drzewo na dach kupiłem w lutym i przeleżało do końca maja, w sumie nie długo ale narażone na zmianę temperatury tzn łatwe do tego aby mogło je pokręcić. Więźbę ułożoną miałem na przekładkach, listewkach każda krokiew, deski czy jętki poprzekładane tak aby nie leżały jedna na drugiej, chodzi o to aby była przewiew miedzy nimi. Wszystko spięte miałem taśmą polipropylenową. http://img696.imageshack.us/img696/4882/drzewo.jpg Napinacz do taśmy http://img20.imageshack.us/img20/1308/maszynka.gif W sumie było 6m3 (kubików) drzewa i nic nie pokręciło, jedynie dwie deski delikatnie pokręciło i to wszystko. Aha i ważne aby drzewo było przykryte tzn po jakimś daszkiem.
  8. Jeżeli jest to robocizna + materiały to wydaje mi się że cena jest dość atrakcyjna. Ja za robociznę płaciłem 9zł za m2 + 0,50 gr za układanie styropianu + zbrojenie. W sumie miałem 160m2.
  9. Ja panele układałem z tatą i zajęło nam to 4 dni, ale układanie zaczynaliśmy zawsze po 16 tzn. po pracy Mata+panele+listwy wykończeniowe, w sumie jakieś 37m2, zawsze to parę groszy można zaoszczędzić
  10. Tak czytam i czytam i za głowę się złapałem. Sumując wasze wypowiedzi stwierdzam że podane ceny są dość wysokie a niektóre jak ktoś napisał wcześniej z "kosmosu" Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę różne rejony Polski (chodzi o wyceny robocizny). Rok temu w maju ruszyły u mnie prace remontowe. Prace ekipy były następujące: - szalunek pod cześć nowego stropu ok 46m2 w tym oczywiście zbrojenie itp... - rozbiórka obydwu facujatów+ścian bocznych - rozbiórka starego dachu - rozbiórka dwóch kominów - murowanie facyjatów+ściany boczne+wieniec + 4lukarnie i w tym ocieplenie - wymurowanie nowego komina+ocieplenie i całkowite wykończenie - położenie nowej więźby dachowej + jętki (dach dwuspadowy+4 lukarnie) - foliowanie całego dachu+łacenie itp.. - krycie blachą + taśma + gąbka itp.. - kosze + orynnowanie dachu i lkarnie oczywiście - podbiciówka (nie pamiętam dokładnie metrów ale było dość dużo) - śniegowce - obustronne rzeźby - ogólne sprzątanie Są to najważniejsze prace ekipy. Dach ogólnie przygotowany do robienia poddasza. Dach + lukarnie ma 260m2. I teraz najważniejsze, cena to 13000 zł. Porównując do waszych cen można powiedzieć że to bardzo bardzo tanio Prace trwały 3 miesiące a to ze względu na dość kapryśną pogodę. Z prac jestem zadowolony i z uzyskanego efektu także a z ceny jeszcze bardziej Ten rok również będzie pracowity, zamierzam ocieplić dom, ale to już bez ekipy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...