Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jesin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Jesin's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam tego samego walca i też przydałby mi się nowy. Dla mnie wilgotność jest ok, ale żona czasami narzeka. Spróbuje z wodą destylowaną. Już o tym myślałem ale sądziłem że może wpadnę na inny pomysł. Wodę i tak dolewam do zbiorniczka bo przy piecu jej nie ma. Dzięki. Pozdrawiam.
  2. Też kiedyś myślałem, że założę klimatyzację ale okazało się, że latem w domu jest chłodno szczególnie jak przysłaniamy rolety w bardzo słoneczne dni, więc poza pojedynczymi przypadkami ten wydatek udało mi się ominąć. Najbardziej jednak, oczywiście oprócz pękającej elektroniki, martwi mnie wiecznie zacinający się nawilżacz w piecu. Głównie z powodu kamienia z odparowanej wody. Aż ostatnio musiałem go wymontować bo stanął zupełnie i tylko niepotrzebnie zakłócał przepływ powietrza. Jak masz rozwiązane nawilżanie powietrza ? Może nie masz tego typu problemu.
  3. Myślę, że dzięki podwójnemu ociepleniu ścian (od środka i na zewnątrz po 5 cm styropianu), 10 cm w posadzce i 30 cm dobrej wełny na stropie dom jest dość ciepły. Mam ustawione 18 C w nocy, rano 20 C, potem 18C i po 15 h do 22 h 20 C. Srednio piec włacza mi się ok 4 razy i pracuje ok godziny. Czasami jak jest zimna noc to jeszcze raz w nocy. W weekendy od rana mam 20 c wiec trochę więcej. Z reguły wieczorem i w weekendy palę w kominku więc piec praktycznie stoi wieczorami. Przy takim trybie w zeszłym roku w najgorszym okresie miałem rachunek ok 500 zł. tak więc nie narzekam. Jednak wyłączając wszystkie nieogrzewane pomieszczenia to jest to tylko ok 110 m2. Więc jeżeli ktoś ma większy dom to na pewno musi więcej wydać. Pozdrawiam.
  4. ok 500-600 zł/2 m-ce w najgorszym okresie. Często wspomagam się również kominkiem więc koszt nie jest zupełnie pełen, ale gdzieś w okolice tego.
  5. Od 10 lat wykorzystuje ogrzewanie nawiewne w moim domu. Uzywam pieca gazowego, kanały w podłodze wykonane podczas budowy z blachy ocynkowanej na podstawie projektu. W pomieszczeniach takich jak łazienka i kuchnia nie są izolowane od góry co ogrzewa również podłogę. W łazience wyprowadziłem kanał wyżej w ścianie co dało efekt tzw drabinki i można suszyć ręczniki itp. Do ciepłej wody zastosowałem zwykły bojler gazowy umieszczony w miejscu gdzie odcinki rur z ciepłą wodą mogą być najkrotsze. Ogrzewam tym systemem dom o pow. ok. 120 m2 w parterze. Mój układ pomieszczeń jest taki, że powietrze może wracać do pieca przez korytarz i kratki w drzwiach. Dom jest wykonany w technologi bloczków styropianowych tak więc jest dość ciepły. Jestem z tego typu ogrzewania bardzo zadowolony. Szybki przyrost temperatury, nawilżanie powietrza, niskie koszty eksploatacji (ok 30% niższe). Piec kupiłem okazyjnie, kanały wykonałem samodzielnie. Koszt całości to ok 6tys (z projektem). Z moich doświadczeń mogę polecić. Jedyne problemy jakie napotkałem to: zbieranie kamienia w nawilżaczu, szum pracy pieca (mogłem chyba go lepiej wygłuszyć lub może inaczej zamontować, można się przyzwyczaić i nie jest tragicznie) elektronika pieca zaczęła szwankować ( z powodu drgań pieca zaczęły pękać ścieżki na płytce - piec amerykński starszej generacji bez kondensacji spalin PolskiKonfort. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...