Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karolboron

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

karolboron's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie a na jakim poziomie jest woda gruntowa od powierzchni gruntu a jak głęboko są położone dreny? Robiłeś badania gruntu?
  2. Odpowiadam po kolei na pytania: 1. Producenci POŚ mówią w większości, że nie jest konieczne stosowanie żadnych preparatów, ale badania naukowe pokazują, że bakterie podnoszą poziom oczyszczania ścieków. Logika też podpowiada, żeby używać bakterii, ponieważ w osadniku gnilnym zachodzą procesy fizyczne (sedymentacja, flotacja) oraz biologiczne (fermentacji i gnicia). Bakterie odpowiedzialne za procesy biologiczne wytwarzają się same po pewnym czasie, tak jak w produkcji wina domowym sposobem, ale wino bez dodatku bakterii pędzi się gorzej. Drugim argumentem za używaniem aktywatorów bakteryjnych jest chemia gospodarcza i antybiotyki, które "uśmiercają" baterie w osadniku. A biopreparaty to kostka z bakteriami do rozkładu zanieczyszczeń - coś jak drożdże do ciasta. 2 (3) Źle liczysz bo ilość osadu powstała w oczyszczalni jest to sprawa indywidualna w pewnym zakresie tak jak zużycie wody w domu. 1,5 - 2 lata to okres orientacyjny w którym należy sprawdzić ilość osadu w osadniku. Sprawdzenia dokonuje się w prosty sposób. Należy kij długości 3 m owinąć z jednej strony gazą, (prześcieradłem, białą ścierką) i należy go zanurzyć w zbiorniku tak aby dotknąć dna zbiornika. Po wyjęciu miernika - kija należy zmierzyć ilość osady który się przykleił do gazy, jeżeli jest to wartość w granicach 30- 50% wysokości osadnika to należy wybrać osad. Jeżeli mniej to wszystko jest ok. Używamy dalej. Nie należy wybierać całego osadu ponieważ zostanie przerwany proces fermentacji. Po wybraniu osadu z osadnika, oczyszczalnia musi być zalana ponownie wodą, ponieważ jest to urządzenie przepływowe. 3 (4) Co do odświeżaczy nie mam większego rozeznania [ moderowano - reklama ]
  3. Szambo z rozsączaniem to prawidłowo osadnik gnilny z systemem drenażu rozśączającego i jest to przydomowa oczyszczalnia ścieków, która spełnia normy poziomu oczyszczania ścieku. W wielu krajach jest to zabronione Niemcy i Litwa - w niemczech zaczyna się dyskusja naukowa czy się z tego nie wycofać bo jedynym argumentem za zakazem tego rozwiązania było to, że nie można kontrolować jakości ścieków wprowadzanych do gruntu po doczyszczaniu w drenażu. Chodziło o to, że ludzie będą źle to użytkować i ścieki nie będą doczyszczanie. Przydomowe oczyszczalnie z drenażem rozsączającym mają dodatkowa zalet. Mianowicie wprowadzają oczyszczone ścieki (druga klasa czysotści wody) do gruntu co na terenach miast, gdzie duża powierzchnia jest utwardzona (budynki, parkingi, chodniki) zapobiega obniżaniu poziomu wód gruntowych i ze względu na tą zaletę zastanawiają się w Niemczech czy nie znieść zakazu. Zapraszam do poczytania bardziej zaintersowanych Co do cen to sensowną oczyszczalnie drenażową dla 4 osób można kupić już za 3500 zł (produkt z atestami) plus podobnie za montaż. Oczyszczalnia biologiczna to kwota ok 8000 plus montaż 2500. Do tego jeszcze badania gruntu od 300 do 700 zł zależy od regionu kraju. Zapraszam do sprawdzenia oferty na stronie www
  4. 100 % czyszczenia wody oznacza, że 100 % wody, która wpływa do zbiornika przepływa przez filtr na którym osadzają się liście itp. Zbiorniki na deszczówkę to fajna sprawa oszczędzają wodę pitną, oraz chronią od tzw. "podatku za deszcz" w wielu miastach już wchodzi http://biznes.interia.pl/news/gminy-szykuja-podatek-od-deszczu,1362915 Zbiornik na deszczówkę można dodatkowo podłączyć do zraszaczy ogrodowych.
  5. Witam, do zaadaptowania szamba znajdzie się parę sposobów, ale są to chłopskie metody i ich nie polecam. Bakterii e coli są groźne dla zdrowia, a podlewanie ogrodu, kiedy ma się bawiące w nim dzieci na trawie nie jest rozsądne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...