Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rakomax

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rakomax

  1. Ile kosztuje m2 ułożenia tej maleńkiej, 4/6 cm? Czy mozecie polecić jakąś dobrą ekipę z Dolnego Śląska? Jesli dysponujecie jakimiś stronami www z instruktażem, jak sie taka kostkę układa, proszę o link.
  2. Podnoszę temat.
  3. Chciałbym zastosować iluminację elewacji lampkami LED. Nie bardzo wiem, gdzie szukać informacji, jak to zrobić. Może ktoś moze zaproponować jakąś interesującą stronę. Kilka bieżących pytań: 1) w jakiej odległości od siebie powinny być lapki (oprawki najazdowe) umieszczone w opasce, by efekt oświetlenia był najlepszy (dyskretny, nie odpustowy), 2) w jakiej odległości od ściany powinny się znaleźć oprawki, by oświetlenie jak najlepiej wyglądało, 3) Czy oprawki najazdowe Kanlux Berg DL 35 L nadają się do tego?, 4) czy można podłączyć do ciągu lampek umieszczonych w opasce czujniki ruchu? Proszę o rady, zwłaszcza tych, którzy w ten sposób podświetlają swój dom. Łączę pozdrowienia.
  4. A czy jakis rodzaj fug sopro nadałby się do tego? Myślę tu w szczególności o tym, ze względu na różnorodność kolorów http://www.sopro.pl/init/products/tfp/prace-glazurnicze/fgm/fugenmasse/10840/sopro_saphir_5.html
  5. Jakie polecacie? Jakie w ogóle do tego się nadają? Wiem, ze maja być to "fugi elastyczne" i, jak sądzę, odporne na wysoką temperaturę. Fugi jakiej firmy są godne polecenia?
  6. Czy mogę prosić o podanie nazw konkretnych, sprawdzonych przez Państwa preparatów? Dodaje, że chodzi mi zwłaszcza o imregnację granitu płomieniowanego oraz łupka (szrogłazowego) i uzyskanie lepszych efektów wizualnych.
  7. Tak, escape, czytam z wielką uwagą. Podnoszę temat i z tego względu, że jak dotąd, stanowisko zajęły, jeśli dobrze liczę, jedynie dwie osoby. Chodzi mi więc o jak największe zobiektywizowanie tej oceny. Informacje, które podałes są bardzo przekonujące i wzbogacają moją wiedzę, zbiżając jednocześnie do podjęcia decyzji w sprawie materiału. Wciąż jednak liczę na odpowiedzi i opinie także innych uczestników forum.
  8. Pod względem konstrukcyjnym czy właściwości termicznych? W jakim znaczeniu jest słabszy "konstrukcyjnie" grenaisol od varmsena?
  9. Proszę o wskazówki, co do wyboru dobrego srodka do impregnacji kamienia naturalnego. ze względu na ilość powierzchni do impregnacji cena właściwie bez znaczenia. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, ale także o wydobycie jak najlepszego wygladu (choćby poprzez efekt tzw. "mokrego kamienia"). W przypadku granitu w szczególności chodzi o powierzchnie płomieniowane. Łączę pozdrowienia.
  10. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Czy warto położyć ją także na ścianę? Moim zdaniem, nie ma bezposredniego ryzyka pęknięć tynku, a ściany są stosunkowo równe. Propozycja padła ze strony wykonawcy. Pierwotnie miała być gładź. Czy nie jest to próba pójścia na skróty, na "łatwiznę"? Jeśli jednak jest to rozwiązanie godne uwagi i zdecydowałbym się na to rozwiązanie (wyłącznie wchodzą w grę tapety gładkie, bez jakichkolwiek wzorków), to jaką firmę wybrać? Natknąłem się na Vlies, , Capaver, S-G Vertex. A moze to bez znaczenia?
  11. Moze jednak jakies dodatkowe refleksje i opinie?
  12. Jesion jest chyba jednak ciekawiej "wybarwiony".
  13. Schody wewnetrzne. Które z nich polecacie? Chodzi zwłaszcza o wygląd oraz odporność na eksploatację. Mają być barwione na ciemno. Cena materiału bez znaczenia. Taką mam ofertę. Pozdrawiam.
  14. Jeszcze raz proszę o wasze opinie.
  15. Czytalem troche o grenaisolu na czeskich stronach (bo to czeski material) i wypadal calkiem dobrze. Pytam o ten material bo sam mam przekonanie do super isolu varmsena, ale zaklad montujacy obudowe kominka goraco zacheca do grenaisolu. Nadal nie wiem, na co sie zdecydowac... A czas decyzji sie zbliza...
  16. Ktory z tych materialow polecacie? Nie kieruje sie cena, bo moj kominek to malenstwo. Biore pod uwage wylacznie parametry termoizolacyjne, trwalosc etc. Prosze o sugestie i argumentacje waszych wskazan. Lacze pozdrowienia.
  17. Trochę czasu minęło, ale pytanie nadal aktualne.
  18. Czy można wyprofilować obudowę z płyt typu super isol na półokrągło? Taki własnie kształt obudowy chciałbym uzyskac. Jak można to zrobic? Czytalem, ze te płyty są kruche i sztywne.
  19. Czy 10 zl za metr kwadratowy (kostka 8 cm grubosci) to rozsadna cena?
  20. Taka ok. 10 letnia. Ksztalt powdojne T.
  21. Skąd się biorą, chodzi o wyjaśnienie zjawiska, nagle "eksplozje" w komorze spalania? Zwłaszcza wtedy, gdy przy dużym płomieniu gwałtownie zamyka się popielnik. Kilka razy mi się to zdarzyło. Dym lekko dmuchnal nawet przez spasowane z korpusem drzwiczki.
  22. Jaka jest alternatywa dla płyt Varmsen? Czy to dobry produkt?
  23. Z czego najlepiej go wykonac? Slyszalem, ze welna z czasem traci swoje wlasciwosci i moze przedostawac sie do obiegu ogrzanego powietrza w nadmuchu. Poza tym, sa jakoby obecnie materialy o lepszych wlasciwosciach termoizolacyjnych i zwiekszonej wytrzymalosci. Jaka jest dla niej sensowna alternatywa? Tzw. silka? Płyty krzemionkowo-wapniowe? Jeszcze cos innego?Rzecz dodatkowo w tym, ze chcialbym, by czopuch byl polkoilisty i nie wiem, jak z podatnoscia materialow innych niz welna na ksztaltowanie. Prosze o opinie i rady. Pozdrawiam.
  24. A przy sposobnosci, czy mozna dlugo palic w kominku "na full", tzn. z pelnym plomieniem w palenisku, chocby za sprawa lekko uchylonego popielnika. Takie turbo-dopalanie. Dopiero wtedy uzyskuje wyzsza temperature pozwalajaca na ogrzanie wnetrza. Mowa o tarnawie comfort professional 18kW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...