Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zloty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

zloty's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mieszkam w domu z lat 50-tych parterowy. Poddasze jest, ale zbyt niskie i żeby je zaadaptować na cele mieszkalne trzeba podnieść i zmienić konstrukcję dachu. Dom 10x10 zbudowany ze szlaki (odpady hutnicze w szalunkach wylewane). Odkopałem kawałek fundamentu jest na 1 m (ściana fundamentowa) grunt - piasek. Strop drewniany. Interesuje mnie czy ktoś przerabiał podobny temat i czy w ogóle jest to możliwe zrobić. Dobudować się za bardzo nie dam bo działka malutka.
  2. Zamontowałem okap kuchenny kominowy i pracuje jako wyciąg. Wyciąga powietrze na strych nieużytkowy. Problem polega na tym, że gdy włącze wyciąg to zaczyna mi wciągać powietrze przez komin wentylacyjny. Troche poeksperymentowałem i zauważyłem, że wystarczy otworzyć dowolne okon (nawet w odległym pokoju) i wtedy juz jest ok. Co zrobić zeby nie zasysało powietrza przez komin? Oczywiście bez otwierania okna
  3. To jest stary dom, wybudowany w 1954 roku. W dodatku po dziadkach. Muszę na własny koszt to wykonać. Ach te stare domu wiecznie coś trzeba poprawiać, remontować. Gdzie można znaleść jakiś instruktaż jak wykonać ocieplenie i izolacje pionową fundamentu w wybudowanym juz domu?
  4. Nie, nie mam izolacji pionowej. Ale podobno w domach niepodpiwniczonych nie trzeba izolacji pionowej
  5. Mieszkam w tym domu dopiero pierwszą zimę. Zerwałem kawałek listwy przypodłogowej i czuc jak od spodu ciągnie zimne powietrze. Fundament trzeba ocieplic
  6. posadzka a dokładnie podłoga z desek jest w powietrzu na spodzie piach
  7. Izolacja pozioma jest. Przy samym gruncie tynk gdzie niegdzie odpada i widać papę tak z 20 cm nad powierzchnią gruntu
  8. Mam mokre ściany (zwłaszcza w rogach) na wysokości ok 10 cm od podłogi. Problem dotyczy tylko ścian zewnętrznych. Budynek niepodpiwniczony. Podejrzewam, że zaciąga ściana wodę od fundamentów. Problem pojawił się teraz w okresie zimowym i jak dobrze grzeję to pojawiają się w tych miejscach czarne kropki. Co robić?
  9. Producent kotła napisał, że jeśli temp. spalin bedzie poniżej 160 stopni to trzeeba wkład do komina. Tylko właśnie czy koniecznie trzeba ten miał zwilżać wodą? Czy są na forum użytkownicy kotłów na miał i czy oni również zwilżają opał?
  10. Pojazwiły mi się zacieki na kominie, a dokładnie to takie ciemne oleiste plamy. Mam piec miałowy 12kw, komin murowany 24x24 wysokość 7m Powirzechnia ogrzewania to 80 m2. Na piecu ustawiłem tem 45 stopni bo wiecej to robi sie za gorąco. Miał skrapiam wodą (moze to jest przyczyna, no ale podobno miał trzeba skrapiać). Pali się bez problemu (rozpalanie bardzo szybko). Troche czasami czuć dym w kotłowni ale zadymienie musi być nieduże bo dymu nie widać. Na początku palenia czopuch jest gorący natomiast po kilku godzinach jest wręcz zimny. Załadowany piec pali się ok 24 godzin (przy tem 45 stopni ustawionej)
  11. Witam Moja babcia ma mieszkanie w bloku lokatorskie. Ja jestem u niej zameldowany ale mieszkam gdzie indziej. Pytanie mam następujące: Co trzeba zrobić aby w przypadku śmierci babci mieszkanie było na mnie? W tej chwili wykup na własnościowe nie wchodzi w grę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...