Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

madzielak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez madzielak

  1. Mam dom na płycie od dawna widze kilka utrudnien związanych z ciepła płytą. Do takiej płyty nie dasz już dodatkowej wylewki, żeby nie ograniczać przepływu ciepła do mieszkania, co oznacza: - płyta musi być bardzo dobrze wypoziomowana, dla płytek do 1 cm na całej szerokości domu, do parkietu, desek, paneli do 0.5 cm. Co prawda możesz później ratować się samopoziomem, ale koszt jest znaczny. - wszystkie pozostałe instalacje muszą isc w ścianach (przy moim projekcie domu było to niemożliwe do wykonania) A poza tym jeśli miałbym robić dom jeszcze raz to robiłbym na normalnych fundamentach. Różnicy w cieple nie widzę (porównóję z sąsiadami) a koszt płyty to 2 x koszt fundamentu.
  2. Extra kuchnia, a możesz zdradzić co to za kuchenka elektryczna ? Wygląda jakby miała "analogowe" pokrętła a nie jakieś przyciski
  3. A interesują Cie tylko kamienie czy również aglomarmury ? Jeśli tak to mam dobre ceny na jednej z firm na Zakopiance.
  4. No to nie pomogę, mamy rozdzielnie budowlaną z licznikiem ale wewnętrzną. Stoi w tej chwili w blaszaku (też do sprzedania).
  5. Witam, drzwi są super. Nie widzieliśmy że tak można. Ponieważ też jesteśmy z Krakowa prosimy o namiar na firmę która je wykonała z montażem. Bardzo dziękujemy.
  6. Wybieram sobie grzejnik do łazienki i widzę, że niektóre mają możliwość podłączenia d50 i v. Oba mają rozstaw 50 mm ale nie mogę znaleść jaka jest między nimi różnica ?
  7. No fakt, jakby działało tylko na słyszalne pasmo częstotliwości, to alarm by się załączał przy pierwszym lepszym filmie sensacyjnym
  8. Bardzo teoretycznie to powinna wystarczyć dobra miniwieża z nagraniem tłuczonej szyby. Tylko problem jak ją alibrować na odpowiednią głośność.
  9. Dzięki. Tak rozumiem, że 2EOL to podstawa, tak będę robił. _Zbych_ czy można w jakiś sposób przetestować czujkę zbicia w warunkach domowych, oprócz tłuczenia tależy Pozdrawiam.
  10. Niesamowity wątek, jeden z lepszych na tym forum. Przeczytałem połowę, przeczytałem instrukcję obsługi różnych czujek ale nie mam czasu na instrukcję do centralki. Zastanawiam się, czy da się podłączyć czujkę pir i stłuczenia szkła na jednym, sześciożyłowym przewodzie tak, żeby można było je uzbrajać oddzielnie. Wydaje mi się że nie powinno być problemów, ale proszę o potwierdzenie albo wyprowadzenie z błędu.
  11. Czy ktoś ma może do sprzedania dwa tygodnie wiosny. Widziałem przez chwilę ale gdzieś się zagubiła ?
  12. Zdecydowana większość rozdzielaczy do podłogóki zrobina jest z mosiądzu. Znalazłem też wykonanie z stali nierdzewnej. Cena jest podobna. Zastanawiam się, czy jest sens uzywać nierdzewki do takiego zastosowania ? Co myślicie ?
  13. Nikt nic nie wie o viessmanie ? ? Niemożliwe To może chociaż ktoś coś wie o Sanha. Sprzedawca twierdzi, że to jest to samo co Viessmann ?
  14. Instalator chce zrobić podłogówkę na alupexie VIESSMANNa. Nie mogę znaleść opini na ich temat. O Kisanie, Kanie, Wavinie czy Diamondzie jest pełno informacji . Jeśli macie informacje czy warto robić na Viessmanie będę wdzięczny ?
  15. Otomoto, gumtree, tablica. W zeszłym roku też szukałem i w końcu nie kupiłem, bo cenu używek były nie wiele większe do cen nowych z Castoramy.
  16. No i problem w tym, że z tyłu będzie ścianka z KG więc na nogi będą też działały ściany skrętne. Rozumiem, że boki mocuje się też do stelaży ściany, ale jakoś mnie nie przekonuje, że one utrzymają 120 kg faceta. Bo siła działa jeszcze przez dźwignie jaką stanowi stelaż. Z montażem na stropie nie ma problemu bo jeszcze nie ma wylewki.
  17. Chcę zabudować stelaż geberita w ściance z karton gipsu. Zgodnie z instrukcja Geberita mocowany jest on do jastrychu (np. http://www.youtube.com/watch?v=XKwtoZA1X-Q), natomiast trafiłem na opinie, że trzeba go przymocować koniecznie do stropu. Co o tym myślicie, czy jastrych wytrzyma siłę skrętną mocowania nóżek, skoro nie będzie tam ciężkiej ściany do której będzie przymocowany ?
  18. Dobry wieczór. Chcemy zrobić baterię natynkową do umywalki w łazience i bijemy się z myślami na jakiej wysokości powinna być wylewka. Teraz w sztorcowej mamy 9 cm nad krawędzią umywalki, ale wydaje mi się że to jest za mało. Macie jakieś propozycje albo doświadczenia ? Z góry dzięki.
  19. No i też mi się tak wydaje 25 na zasilanie a później 16 (albo 20) do sanitariatów. Dzięki.
  20. Witam. Mam zamiar sam wykonać rozprowadzenie instalacji wodnej w domu. Aby obliczyć potrzebne przepływy użyłem Kan H2O. Wyszło mi, że do zasilenia łazienki w zimną wodę będę potrzebował rury 32x3. W łazience są dwie umywalki, prysznic, spłuczka oraz pralka. Mam wątpliwości, czy to nie jest za dużo ? Obecnie mam w mieszkaniu największą rurke 3/4 cala. A może winne są większe opory w rurach z PE w porównaniu z starymi z metalu ?
  21. Dzisiaj mam lepszy dzień i przy pomocy instrukcji kisana rozczaiłem temat.
  22. Dobry wieczór. Czy ktoś biegły w sprawach CO może mi pomóc. Chciałbym wiedzieć jaka będzie moc 3 m2 podłogówki o rozstawie co 10 cm ? Mam projekt instalacji, ale trochę niepraktyczny ponieważ w łazience głównym źródłem ogrzewania jest grzejnik drabinkowy (który jest przez to ogromny) a podłogówka zajmuje niewiele miejsca. Chcę to zmienić, dać najwięcej podłogówki i zmniejszyć grzejnik do minimum.
  23. Ja zamawiam u Stopy z Marszowic (obok Gdowa). Mają bardzo dobre ceny i na razie zawsze byli o umówionej godzinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...