Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Keisyr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Keisyr's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    No cóż, może i masz rację, a ja trochę przesadziłem z tym pianowym (komórkowym), nie jestem znawcą w tym względzie. Póki co robię kolejne eksperymenty z krzywymi grzania, próbując dobrać coś pod mój dom. Dam znać jak coś nowego odkryję. Mimo tego jednak cały czas proszę o ewentualne sugestie co do obsługi, bo jednak instrukcja nie do końca jest pisana pod zupełnych laików np. nie miałem pojęcia, że parametr nF (obroty wentylatora) to to samo co moc palnika.
  2. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    Może i max jest zimny, ale za maxem mam szczelinę dylatacyjną ok 4-5 cm i pustak pianowy (od wewnątrz), który sam w sobie jest ciepły, więc aż takich strat ciepła nie powinno być. A co do kubatury to tak, jak pisałem - razem 170 m2 powierzchni (wysokość pomieszczeń 2,53 m). Nie sądzę, żeby przy takich warunkach piec nie mógł brać conajmniej o 1/3 mniej gazu. A co do sterownika, to spróbuję poeksperymentować.
  3. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    Mój serwisant mówi to samo, rozmawiałem z nim telefonicznie i był bardzo zdziwiony gazożernością mojego pieca. Odesłał mnie do dyrekcji serwisu, gdzie wyłożyłem swój problem i na razie, jak dotąd, wciąż czekam na odpowiedź. Może jednak ktoś zna się na ustawieniach i wie gdzie bez zgody serwisu można pogrzebać, coś bym jednak chciał zrobić, bo licznik gazowy już zaczyna parzyć
  4. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    Tak, przez serwisanta De Dietrich
  5. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    Przy -8 na zasilaniu miał 66 stopni
  6. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    Sprawdziłem dzisiaj ilość obrotów (pogodówka pokazywała +5), było 17. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, czy można przestawić ten parametr samemu?
  7. Keisyr

    MCR 24 DE DIETRICH

    A ja w sierpniu tego roku robiłem remont instalacji C.O. i w sklepie mi doradzili MCR II/24T bo niedrogi i ekonomiczny i teraz czytając to forum jestem coraz bardziej przerażony. Pewnie bym go nie czytał gdyby było wszystko O.K., ale nie jest. Otóż czytając inne wątki widzę, że piece tego typu biorą ok. 6-8 m3 gazu/dobę przy ok. 200 m2 mieszkania (tak przynajmniej twierdzą niektórzy), niestety nie podają przy jakiej temp. zewnętrznej. Mój, przy temp. -8 stopni C łyknął 23,5 m3 gazu/dobę (do ogrzania dwa mieszkania po 85 m2 każde – w domu dwurodzinnym) i przez cały dzień nie ogrzał mieszkania do zadanej temp. 19 stopni. Do pieca dłożyli mi (podobno gratis ) czujnik zewnętrzny (niestety nie znam nazwy), a serwisant, który mi uruchamiał piec kazał dokupić do niego regulator eurostera (kupiłem model 2510). Piec testowałem przez kilka dni, próbując różnych tzw krzywych grzania, ale bezskutecznie. Mało tego – przez dwie godziny pracy piec nie jest w stanie podgrzać mieszkania o cały 1 stopień. Na wszelki wypadek podaję charakterystykę domu, może ktoś się na ty zna i coś doradzi: dom ma 35 lat, jest więc stary ale: 1) ma wymienione wszystkie okna na nowe (dwa lata temu) 2) jeszcze nie jest ocieplony, ale ma grube mury (40 cm) - pustak max + szczelina dylatacyjna + pustak pianowy 3) powierzchnia 2x85 m2 - parter i piętro oddzielone ocieploną płytą żelbetową, pomiędzy piętrem a strychem jest również ocieplona płyta. Nie do końca się na tym znam, ale nawet przy takim domu taka ilość gazu, przy tego typu kotle to gruba przesada. Błagam o jakieś wskazówki co do regulacji, albo fachowca, który mi to ustawi, albo przynajmniej wytłumaczy co i jak ... inaczej pójdę z torbami przy, podobno, ekonomicznym piecu (choć co do tego ostatniego, po prześledzeniu forum, zaczynam mieć wątpliwości)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...