Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a-kra

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    147
  • Rejestracja

a-kra's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. tak jest teraz, ale to nie jest dobre wyjście, bo nie do konca równo. wydaje mi sie że warstwa betonu (może być kolorowy) wygląda mimo wszystko lepiej.
  2. Mam do zrobienia ściezka od furki do drzwi ok 15 metrów długości, ok. 1 m szerokosci. Mam do wyboru kostkę (wtedy by wyszło z różnymi zakolami ok. 30 m.kw), lub zwykłe wylanie ściezki betonowej. Do tej pory brałam pod uwagę tylko kostkę, ale teraz nie wiem czy ta ściezka nie będzie tymczasowa (bo za jakis czas może trzeba bedzie ją zniszczyć), wiec nie za bardzo sie kalkuluje cena ułożenia kostki. ile mniej wiecej kosztował by metr kw zwyklej kostki betonowej? czy byłoby to duzo bardziej oplacalne niz kostka? zakladam że zniszczony beton zawsze można wykorzystac jako np. gruz do budowy itd, a podkład kostki jest już do niczego+ robocizna.
  3. problemu nie ma, tylko chodzi o oszczedność- wyraźnie to było zaznaczone.
  4. to sa płyty 60x40x10 (prostokąty). z nich właśnie widziałam takie podjazdy na samochody. tylko nie wiem dokladnie czy były one tak nasadzane na ziemię, czy cała technologia co pod kostkę brukową.
  5. max jeden osobowy samochód, który miałby na tych płytach stać. coś w rodzaju parkingu pod domem.
  6. nikt nie ma pomysłu, czy będą sie takie płyty zapadać w ziemię? http://www.bruk.info.pl/plyta_azurowa/plyta_azurowa_foto.jpg czy może na małej powierzchni wystarczy je powbijać w ziemie...
  7. ja od momentu kiedy mam szambo tez o tym stale myślę (może nie stale, ale gdy chce zdjąć pokrywe). ja mam wrażenie że jednak może wpaść. niby okrągłe i większa średnica, ale ja nie jestem przekonana, dlatego zawsze zdejmuje bardzo uważnie. [/url]
  8. Szukam niedrogiego wykonania podjazdu, ztn w sumie może z 20 m kwadratowych. do tej pory myslałam o kostce, ale widzę u sąsiadów te płyty azurowe, zwyczajnie nasadzone - wbite w ziemie. czyli bez żadnych podsypek itd. to by mi bardzo uprościło sprawę, bo jeśli trzeba robic tą całą robotę co pod kostkę, to zbyt duzych oszczedności wtedy nie ma. tak więc czy można po prostu wbić w ziemie te płyty azurowe?
  9. Mam tak samo jak krzysztof, tzn kratki wentylacyjne tylko w łazience i kuchni. no i oczywiście problem z grzybem także jest. rozszczelniam okna i to tyle co mogę zrobić. myślę o tych nawiewnikach. jest jeszcze parę innych kwesti u mnie, ale to juz opisywał w innym temacie "grzyb".
  10. miałam sytuację podobną pustak- 3 cm styropianu i pół pustaka. W zeszłym roku ocieplilismy dodatkowo 10 cm styropianu. Jest cieplej. wilgoć... zalezy głównie od wentylacji. z tym mielismy problem i przed dodatkowym ociepleniem, wiec nie wiem czy to ma z tym związek.
  11. a-kra

    Kotły gazowe TERMET

    Ja uzywam i nie widzę żadnych wad. Sprawny i ekonomiczny.
  12. nie ma sprawy....dziś mam lepszy dzień pozdrawiam.
  13. Po pierwsze to zadaję pytania tym co chcą i przede wszystkim potrafią odpowiedzieć, a po Twojej "wypowiedzi" nic takiego nie widać. Przedstawiłam ogólna sytuację, reszta może być przypuszczeniami, albo w ogóle może jej nie być.
  14. dla mnie to nie ma znaczenia, bo przeznaczenia tego budynku nie znam i znac nie będę. poza tym lodówka nie ma na celu oziębiania powietrza na zewnątrz, tylko zatrzymywanie wewnątrz. Dla niego byłyby to wyłacznie straty.
  15. Z sąsiadem sie raczej w tej kwestii nie dogadam. Jego budynek jest budynkeim gospodarczym, więc jemu to co najmniej wisi, szczególnie, że podejrzewam że on ma w tym budynku chłodnie. Zastanawiam sie, czy to przypadkiem tez nie wpływa u mnie na tego grzyba.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...