Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Timber

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Timber

  1. Tylko zapomniałeś dodać, że jasne lazury są mniej trwałe i w tym przypadku nie pomoże ci najlepsze drewno, bo pierwsze co szlag strzeli to farba. Nie wiem czy wiesz, ale producenci farb, dają na jasne kolory znacznie krótszą gwarancję niż na ciemne, bo jasne kolory mają mniej pigmentu i zarazem, mniejszą odporność na promieniowanie UV.
  2. Okna drewniano-aluminiowe zawsze są szklone na sucho, co nie jest żadnym problemem, ponieważ konstrukcja i połączenie drewna z aluminium są tak zrobione, że nawet gdyby się woda dostała pod uszczelkę, to swobodnie wypływa dołem i jest odprowadzana na zewnątrz. Moim zdaniem z tych firm najlepszym wyborem będzie Gebauer.
  3. finlandia do tej pory nie interesowałem się Budvarem, bo robili plastik (ja się zajmuję drewnem) a drewno robią od niedawna i jeszcze się chyba nie "naumieli", dlatego nie miałem o nich ani pozytywnej opinii, ani negatywnej, ale jak widzę jak oni się rozpaczliwie próbują reklamować (sam wiesz najlepiej, że na forum Oknonetu jest to samo) to moja opinia jest o nich jak najbardziej negatywna, już choćby z racji tego, że w firmie działającej w ten sposób moim zdaniem "coś śmierdzi", i będąc klientem szukającym okien byłbym bardzo podejrzliwy przy wyborze tej firmy.Ale zaznaczam, że to moje prywatne odczucie.
  4. Mam wrażenie, że więcej tu ludzi z Budvaru, którzy się chcą reklamować niż wszystkich innych. Jeszcze się niczego nie nauczyli ? niektórym to nawet nicka nie chce się zmieniać.
  5. Te wszystkie klamki to seryjna produkcja, z reguły są w stanie surowym do wykończenia (pomalowania proszkowego), poza tym są w elementach, tzn. klamka osobno i szyld osobno, z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze wszystko pasuje. Jest tylko bardzo niewielu kowali artystów, którzy robią takie coś ręcznie, no i cena powala z nóg.
  6. Dziękuję bardzo za dobre podpowiedzi, w przyszłości może skorzystam, jak na razie nie mam takiej potrzeby bo i bez tego mamy dużo roboty. Jeżeli macie jakieś pytania techniczne na co zwrócić uwagę, to walcie śmiało.
  7. Cóż, mogłem napisać coś wcześniej, czytam wasze forum już od dłuższego czasu. Słoneczko może w twoim drugim domu będą moje drzwi, kto wie ?
  8. Vafel, każdy materiał pracuje, czy to jest drewno, plastik czy stal, różnicy temperatur 40 st. C żaden materiał nie wytrzyma nie odkształcając się, jeżeli jeszcze będziesz miał grzejnik w pobliżu drzwi to te różnice temperatur będą jeszcze większe. Do drewnianych drzwi można jeszcze dodać wzmocnienie stalowe (stalowy kształtownik) który sprawę trochę polepszy, ale nie wyeliminuje. Generalnie im grubsze drzwi, to mniej pracują, ale trzeba na niej więcej wydać. Meranti możesz sprawdzić tylko w stanie surowym, po pomalowaniu nawet fachowiec ma trudności w ocenie, czy to red meranti. Najlepiej zaproponuj twojemu stolarzowi, że chciałbyś zobaczyć te drzwi w stanie surowym, jeżeli meranti będzie jasne i miękkie jak wata to na pewno nie jest to red meranti, tylko musisz pamiętac, że przy ciemnym meranti bardzo trudno uzyskać jaśniejsze kolory, ponadto przy meranti często występują różnice w odcieniach pomiędzy poszczególnymi elementami drzwi i żaden stolarz nie ma na to większego wpływu, kantówki mogą w stanie surowym mieć ten sam odcień, ale trochę inną gęstość i przy malowaniu drewno inaczej "napije" się farby, co powoduje różnice w odcieniach. I jeszcze jedno, na bardzo ciemnym meranti (ciemnobrązowoczerwone) bardzo źle trzyma się farba, dlatego tego bym Ci też nie polecał
  9. 55 to standard sprzed -nastu lat, dzisiejszy standard to min. 68 mm już wchodzi 75-78 mm. Już sama przenikalność cieplna takiego ramiaka jest dużo lepsza.
  10. Prawdopodobnie masz okno podnoszono-przesuwne ? typu HS, jak kombinuję i takie okno w drewnie (nie wiem jak w PCV) może mieć nawet 6 m szerokości, bo całe skrzydło jeździ na wózkach i to na nich spoczywa cały ciężar, który przez wózki i próg jest przenoszony na podłoże, a w oknach UR cały ciężar wisi na zawiasach a konkretnie na górnym zawiasie, który musi wytrzymać cały ciężar skrzydła.
  11. Witam, zapewniam, że te przedostatnie drzwi mieszczą się w Pani limicie cenowym, zrobione na wymiar. Więcej wiadomości na prv.
  12. Napisz jakiej wielkości są te kropki, bo do oceny szkła są normy i norma mówi, że na szybie do 1 m2 na stronie zewnętrznej dopuszczalne są "wtrącenia, pechęrze, kropki, plamy itp." maks. 4 szt. o średnicy mniejszej lub równej 3 mm. Na szybie pow. 1 m2 maks. 1 szt. o średnicy mniejszej lub równej 3 mm. na każdy mb. długości brzegu. Na stronę wewnętrzną norma jest trochę ostrzejsza, ale i tak dopuszcza "kropki" do średnicy 2 mm. Jeżeli jesteś zainteresowany to prześlę ci linka lub cały dokument zawierający wytyczne oceny jakości szkła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...