Kilka porad z praktyki.
Od razu zaznaczę że moja wypowiedź jest oparta wyłącznie na wiedzy którą posiadłem w wyniku praktycznego rozpracowania kotła i sterownika, bo serwisanci pewnej znanej zachodniej marki mają mizerne pojęcie o tym co serwisują )
Tak więc, jeżeli chodzi o zakresy temp. to jeżeli macie starą instalację i sporo wody w obiegu, to zalecam niewielkie różnice poziomów temp. oszczędzanie-grzanie. Wiąże się to przede wszystkim z tym że np. kocioł 24 kW, z zamkniętą kom.spal. ma naczynie wyrównania ciśnienia tylko 7litrów i nie radzi sobie ze zmianami rozszerzalności cieplnej wody. - zalecam również instalację naczynka ok. 15-20l.U mnie przed tym zabiegiem ciśnienie podczas rónicy temp. potrafiło spaść do 0,8 bar. i piec się wyłączał ponieważ pojawiały się błędy C6, C4 - jeżeli komukolwiek się to zdarzy pisać na mail. - dłuższy temat, ale pomogę.
Jeżeli chodzi o krzywą grzewczą to z praktyki zalecam ustawienie jej jak najbardzuej płasko. ja mam u siebie 34-64 st. na kotle mam max lub 5, i jest to istotne bo niestety płyta kotła jest w niektórych funkcjach nadrzędna i niestety jak zdławisz na kotle np. na 2 to pomimo że sterownik będzie chciał np .80 na piecu to kocioł będzie dochodził do tej. temp. dłuuugo.
wpływ temp... nie mam jeszcze 100% pewności jestem w końcowej fazie testów, ale miałem na początku wpływ 10% potem 20 a teraz 50% i nie widzę przy jednakowych warunkach atm. jakiejkolwiek różnicy eksploatacyjnej.
moje ustawienia dla 140m2 i dość dużego układu.
krzywa - 34-64
wpływ - 50%
grzanie - 19,5, oszczędz. - 17, p.zamr.- 11st.
zbiorn. wody - 45st.
sterownik FW 100
zalecam ustawianie programów z łagodnymi przejściami - ( pompka mniej wariuje )