Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

walerian35

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    106
  • Rejestracja

walerian35's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Pytanie czy się rozwijają czy bezmylśnie naśladują ? Mnie przedstawiciel mówił że rura rurze nie równa ale nie powiedział też jak rozpoznać jakość rury.
  2. Kolo, twoje wyliczenia zawierają błędy!!!!! np.120x1,4= 168 Skąd wziołeś liczbę cegieł i jak zestawiłeś te kominy do kupu tutaj żeden wymiar nie pasuje.
  3. Ja robiłem ściany z bloczków amerblok, to betonowe bloczki drążone w środku i stosunkowo dokładnie wykonane, wytrzymałość na ściskanie taka jak trzeba na domek a lżejsze od tradycyjnych. Mam pytanie skąd informacja że ytonga można nawiesić tylko 7 cm, bo mnie przedstawiciel mówił o 1/3 szerokości bloczka.
  4. Cena jest moim zdaniem z sufitu. Za 800 PLN nie zrobisz komina z kształtkami, wełną i omurowanego cegłą.
  5. Płaski dach niesie ze sobą problem izolacji przy której można popełnic mnóstwo błędów. Dach dwuspadowy jest najprostszy do wykonania ale nie każedmu się podoba. Co do kosztów obstawiam że dwyspadowy będzie tańszy. Izolacja naprawdę dużo kosztuje.
  6. Uważam że te wszystkie zabezpieczenia to działają tylko na psyche domowników i to jest argument za stosowaniem zabezpieczeń ale na zawodowców siły nie ma taka jest brutalna prawda.
  7. Niech ci podadzą namiary na ich człowieka w Warszawie, mają ludzi w całej polsce
  8. Było już trochę o tym na forum . Ja w domu bez piwnicy zrobię normalny komin z wyczystką .Uważam że kominek bezpośrednio pod kominem to źródło potencjalnych kłopotów ( wszystko leci do kominka i paleniska ) jak już pisał Janussz Walerian35 , jeżeli wkład jest odpowiedni odizolawany i zdylatowany to co się może stać ? A gdzie masz izolacje, bo ja jej na zdjęciu nie widziałem
  9. Coś mi logika podpowiada że uznanie za komin tylko ceramicznego wkładu to jest błędne założenie które prowadzi do błędnych wniosków. Podtrzymuje swoja teze jesteś kandydatem do autorstwa tematu " problem z kominem pomocy " i to murowanym
  10. Taż zamierzam ogrzewać pelletem i w tym celu zakupiłem kocioł zębca z podajnikiem i zasobnikiem. Kocioł może także pracować na paliwo ekogroszek. W chwili obecnej kocioł jeszcze nie pracuję więc nie mogę powiedzieć jak się sprawuje. Faktem jest że bardzo trudno uzyskać szczegółowe informacje na temat tego paliwa, nawet firmy handlujące kotłami czy granulem nie potrafiły dokładnie odpowiedzieć na pytania dotyczące sprawności kotła czy energetyczności pelletu, a kolega który ogrzewa tym paliwem skarży się na nierówną wartość energetyczną pelletu, od czego to zależy prócz wilgotności ?
  11. Sen z powiek spędza mi świadomość że bez prądu nie będzie funkcjonować moje ogrzewanie. Zgadzam się z tobą że rozsądne parametry cieplne budynku plus dwa niezależne od siebie źródła ogrzewania to jest jakieś rozwiązanie ( jedno funkcjonujące bez prądu np. koza kominek ) ale czy bliskie ideału?
  12. Aż spojżałem na zdjęcie jeszcze raz, na zdjęciu nie ma pokazanego wymianu dla belek teriwy. Belki są oparte na kominie. Mam wrażenie że mylisz żebro rozdzielcze z wymianem. To że wkład działa ci prawidłowo i nie masz problemów to chyba dobrze i jeżeli posiadasz taką pewność to też dobrze, ale tak jak ze stropem jestem pewien że zamieszczone na zdjęciu wkłady mają ograniczone stosowanie wykluczające możliwość pracy z urządzeniem na drewno.
  13. Podzielę sie jaszcze jednym spostrzeżeniem a mianowicie podczas wizyty w zakładzie energetycznym zauważyłem że jest 7 stanowisk do obsługi klientów ( pracują tylko dwa ) każde stanowisko jest wyposażone w komputer z płaskim ekranem i taką wielofunkcyjną drukarkę ( kilka funkcji w jednym, oczywiście wszystko drogie marki ) tak jakby nie można było komputerów spiąć w sieć. Oczywiście ktoś musiał za to zapłacić. Dodatkowo ostatnio dopuszczono możliwość zmiany cen prądu nie raz w roku ale w zależności od potrzeb rozbudowy sieci czy coś takiego, należy to tak czytać że jak się monopoliście spodoba to narobi sobie kosztów ( płace to też koszty ) i podniesie ceny energi żeby sobie wynik zbilansować. Wniosek że nawet jeżeli dzisiaj jest tanio to nie oznacza że tak będzie np za pół roku dlatego moim zdaniem opieranie ogrzewania na monopoliście jest mocno ryzykowne.
  14. Wybudowałem dom z Ytonga bo podobała mi się dokładność tego materiału. To prawda że zostaje mało gruzu budowlanego ze względu na możliwość docinania, nie wiem jak jest z izolacyjnością cieplną bo nie mieszkam ale znjomi sobie chwalą jednocześnie narzekając troszeczkę na akustykę ale mam dom na dużej działce więc mnie to nie dotyczy. Co do materiału to mam zastrzeżenia co do sposobu transportu a właściwie wrażliwości na uszkodzenia i niechętne uznawanie reklamacji przez producenta. Podczas budowy okazało się też że zamki zastępujące fugę pionową nie schodzą się idealnie, początkowo myślałem że to złe wykonastwo i kazałem poprawić ale jak zauważyłem że szlifują bloczki i mają idealny poziom a fugi się nie schodzą to postanowiłem dać fugę pionową tj klej na zamek i wyszło ok tak że ogólnie rzacz biorac jestem zadowolony z efektu budowlanego. Inna sprawa że od strony ekonomicznej to uważam że nie jest to najlepszy wybór jak by nie liczyć cena jest zawyżona o jakieś 30% w porównaniu z innymi technologiami i to licząc tak jak chce ytong ścianę na gotowo. Nie uzyskałem oszczędności ani robocizny ( robota precyzyjna ) ani oszczędności na wykończeniu no może troszeczkę skorzystałem na powierzchni. Czy następny dom wybudowałbym z ytonga ? nie wiem.
  15. Poprostu zastosowałem się do zaleceń producenta i wykonałem dodatkowe zbrojenie dookoła komina tak aby związać belki stropu gęstożebrowego oraz tak aby samonośny komin miał dylatację. Wymaga to trochę dodatkowej pracy ale mam pewność że komin nie rozszczelni mi się w wyniku pracy termicznej. Może uznasz mnie za dziwaka ale lubię solidną robotę i nie cierpię fuszerek a twój komin najwyraźniej wygląda na fuszerkę ale jeżeli tobie to nie przeszkadza to nic się nie dzieję. Jak już gdzies pisałem mam manię czytania wszystkiego co mi wpadnie w dłonie i pamiętam że niektóre prospekty zabraniały stosowania brązowych kształtek do opalania drewnem, wiem bo rozważałem podobne rozwiazanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...