Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kukikris

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kukikris

  1. Witam Przymierzam się do zakopania rur do GGWC, ale mam już mały mętlik po przeczytaniu wielu postów. Czy planując wykorzystać GWC do chłodzenia i ogrzewania pow. dla domu o około 170m2 czy lepiej zastosować 2 rurki fi 25 niż 1 fi 32 czy jest to jakaś znacząca różnica? I ile mb rury jest optymalne do uzyskanie korzystnych temperatur cieczy na nagrzewnicy z punktu użytkownika.
  2. Witam Wszystkich Bardzo ciekawy wątek, pozbawiony na szczęście pyskówki. Ja również jestem zdecydowany na wykonanie GWC z PCV bo to wychodzi najtaniej. Mam pytanie co do głębokości i spadku czy ktoś wyczytał precyzyjnie jakie to muszą być wielkości. Bo ja z tego co wyczytałem to wynika iż głębokość powinna być min 1,5m i spadek 2%, a długość to zależ oczywiście dla jakiego budynku, ale u mnie wychodziło min 60m to czy przy takim spadku to nie za głęboko byłby koniec rury? I mam jeszcze jeden problem wody gruntowe podchodzą na 1,5m czy to jakiś problem. Czym uszczelniać połączenia rur?
  3. Witam Czy może ktoś polecić swojego kierownika budowy w miarę bezproblemowego i w rozsądnej cenie. Czy są tacy kierownicy co biorą w Poznaniu poniżej 1500 PLN. Oczywiście przejrzałem białą listę a tam przewija się tylko Pan Z.K. ale chyba są w naszych okolicach jeszcze inni kierownicy. Proszę o info.
  4. Witam Czy może ktoś polecić swojego kierownika budowy w miarę bezproblemowego i w rozsądnej cenie. Czy są tacy kierownicy co biorą w Poznaniu poniżej 1500 PLN. Oczywiście przejrzałem białą listę a tam przewija się tylko Pan Z.K. ale chyba są w naszych okolicach jeszcze inni kierownicy. Proszę o info.
  5. Witam Poszukuje kierownika budowy z okolic Poznania za kwotę do 1500. Proszę o ewentualne namiary jeśli ktoś takimi dysponuje.
  6. Dziękuje za takie namiary. To już czytałem, ale liczyłem raczej na jakieś namiary niezależnie od białej listy, bo niewierze każdy tam wykazuje dobrą wole i wpisuje godnych polecenia wykonawczy. Ale ok. Jak by ktoś miał jakie w miarę aktualne namiar na sensowna firmę to chętnie skorzystam. Pozdrawiam
  7. Witam Wszystkich Właśnie udało mi zdobyć pozwolenie na budowę - trudno było ale jakoś poszło. Proszę wszystkich doświadczonych o namiary na sprawdzone firmy budowlane oraz wykonawców przyłączy. Z góry dziękuje
  8. Witam Wszystkich Właśnie udało mi zdobyć pozwolenie na budowę - trudno było ale jakoś poszło. Proszę wszystkich o namiary na sprawdzone firmy budowlane oraz wykonawców przyłączy. Z góry dziękuje
  9. To co jest bądź nie ma na mapie nie ma żadnego znaczenia. W kwestii zniwelowania terenu nie ma żadnych konkretnych przepisów, jest tylko KC w którym jest zapisane mniej więcej to że każdy właściciel nieruchomości ma prawo do gospodarowania i używania własnej nieruchomości w granicach społecznego współżycia - tzn możesz robić co chcesz, ale żeby się nie okazało że jak obniżysz teren to na tym ucierpi twój sąsiad. Co do bramy to w gminie dla twojego terenu być może jest ustalona linia ogrodzenia i tego należało by się trzymać przy jej usyuowaniu.
  10. Użytek B-Ps V oznacza grunt zabudowany na pastwisku piątej klasy , B-S grunt zabudowany na użytku sad. Takim mianem oznacza się z reguły grunty zabudowane w rolnictwie. Ale należy pamiętać iż kwestię budowania bądź nie najlepiej zacząć od urzędu gminy/miasta i złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy dla wskazanego obszaru.
  11. Witam I jak może jakieś konkrety. Plan jest super. Chętnie sie przyłącze. Mogę pomóc w podziale działki troche sie na tym znam.
  12. Usługi geodezyjne Geodeta uprawniony oferuje swoją pomoc z zakresu geodezji, na każdym etapie inwestycji. Oferta: - mapy do celów projektowych; - wytyczenia budynków; - inwentaryzacje budynku i urządzeń podziemnych; poza tym: - podziały nieruchomości; - wznowienie i odszukanie granic; - inne. Proponuje przystępne terminy i konkurencyjne ceny. Zapraszam tel. 609-315-381
  13. Witam Serdecznie Mam nadzieję liczba uczestników tej grupy bedzie rosnąć. Ja chętnie sie przyłączę mimoże że jestem obecnie na etapie projektu. ewentualna budowa jest planowana na wiosnę przyszłego roku ewentualnie jesień tego roku. budowa planowana w Poznaniu. Postaram się czynnie uczestniczyć w tej grupie,ze względu na wykonywany zawód posiadam trochę wiedzy w tym temacie ale mam również duże braki.
  14. Witam Serdecznie Mam nadzieję liczba uczestników tej grupy bedzie rosnąć. Ja chętnie sie przyłączę mimoże że jestem obecnie na etapie projektu. ewentualna budowa jest planowana na wiosnę przyszłego roku ewentualnie jesień tego roku. budowa planowana w Poznaniu. Postaram się czynnie uczestniczyć w tej grupie,ze względu na wykonywany zawód posiadam trochę wiedzy w tym temacie ale mam również duże braki.
  15. kukikris

    co gaz

    Czy ktoś ma być wróżką? Jaki dom - użytkowany teraz przez kogosś? - to przed zakupem poproś o rachunki za gaz z ostatnich lat i stanie się jasność. Nowy to zależy jak/przez kogo zbudowany - mój nowy cieplejszy domek spożywa tyle samo gazu w te mrozy co stary przy 3 krotnie większej powiezchni ogrzewanej Tak więc koszty tych samych 110m2 mogą być x lub 3*X. Pawlok Czemu jesteś taki gościu niemiły. To że jest z ciebie stary wyjadacz to nic nie znaczy. Przedmówca grzecznie próbuje się zorientować jaki jest rząd wielkości za ogrzewanie gazowe. Swoją drogą ja również jestem ciekaw jaki jest koszt ogrzewania domku gazem.
  16. Woso jedno zapytanie do P.S. piszesz ze jeśli miałbyś dostęp do gazu to byś się nie zastanawiał, czemu? Czy ze względy ekonomicznego czy z wygody. Pytam bo ja mam dostęp do gazu ale waham sie pomiedzy gazem a peletem. Nie wiem co bardziej sie opłaca. Może ktoś więcej może coś doradzić?
  17. pablitoo Jaki posiadasz piec i jak jest ociepolny budynek oraz czy masz podłogówkę czy standardowe kaloryfery?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...