Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anitas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Anitas

  1. Proszę poradźcie mi. MAS 5710 firmy Bosch zoztał wycofany z produkcji. Niestety z tego co się orientuję był to jedyny model w normalnej cenie (tzn. około 300-400 zł). Może ktoś zna jeszcze jakąś markę dla kieszeni normalnego śmiertelnika?
  2. Przetrząsnęłam już chyba wszystkie sklepy i hurtownie, wszystkie zawiasy są chromowane:(((( . Jak można produkować baterie, deszczownice w tzw. starym złocie a nie produkować takich okuć do drzwi prysznicowych. Może ktoś widział gdzieć takie ??? Bardzo proszę o pomoc. PS. Galwanizacja odpada bo jak się dowiedziałam te chromowane nie są całe wykonane z mosiądzu tylko częściowo z jakiegoś "nalu". Może pomalować proszkowo????
  3. Anitas

    Fuga epoksydowa

    Jam radzę jednak epoksydową, mam taką f-my mapei - kolor jaśmin do jasnego polerowanego gresu. Przeszła jeż niezły egzamin bo dom jest ciągle wykańczany i ciągle chodzą po niej robotnicy. Trochę pozasłaniałam ale i tak nabrudzili. Przetarłam mokrą szmatą - fuga czysta. Gorąco polecam epoksyd. A co ciążkości kładzenia. Nie wiem o co chodzi ale moi wykonawcy kładli ją po raz pierwszy i nie narzekali. Kupowałam tyl;ko małe opakowania -chyba 2 kg żeby zdążyli położyć nim zaschnie.
  4. Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, wkleję zdjątko kiedy wszystko będzie gotowe
  5. Dom w stylu dworkowym: biała elewacja, dachówka czerwona angoba, rynny brąz, stolarka: kolor orzech, balustady drewniane w kolorze stolarki, cokół klinkier w kolorze dachówki. Proszę poradźcie jaki kolor kstki brukowej, czy pasuje szara????
  6. Mam co prawda zaplanowaną zmywarkę, ale sądzę, że przyda się również ociekarka na naczynia zmyte w zlewie - czasami dla kilku kubków nie ma sensu włączać tego ustrojstwa. Zastanawiam się tylko gdzie tę ociekarkę wpasować. Wstępnie wybrałam miejsce w szafce pod zlewem (miał to być wysuwany koszyk z tacą na wodę pod spodem) ale teraz zastanawiam się czy to dobry pomysł. Stojąc przy zlewie będę sobie zasłaniać dostęp do ociekarki, a kiedy ją wysunę to będzie mi niewygodnie zmywać - no chyba że tylko tak mi się wydaje. Drodzy forumowicze, a jak Wy rozwiązaliście ten problem????
  7. A jeśli chodzi o zestawienie kolorystyczne to widziałam okna orzech (przy czerwonej dachówce) w domku niedaleko Łodzi. Bardzo dobry efekt, który mnie przekonał. Absolutnie nie za ciemne, wręcz w sam raz. Moim zdaniem za ciemny jest dąd bagienny. Jeśli chodzi o dobór mebli kuchennych to też planuję ciemne (w kolorze okien) raczej w stylu rustykalnym (blat jasny-granitowy najchętniej ) . Sądzę jednak, że jasne meble (nawet nowoczesne) też będą się nieźle komponowały. Może wtedy zamiast klamek okiennych w kolorze stare złoto wybrać coś w srebrze ? Serdecznie pozdrawiam.
  8. Niestety okienka jeszcze nie są zamontowane (czekaja na montaż) ale szprosy też mam 18 milimetrowe . Proszę się nie zrażać cenami tylko poprosić o wycenę okien Jezierskiego. Ja co prawda zamawiałam w grudniu ale też krążyła opinia, ze to jedne z droższych okien. Prawda jest taka, że tanie nie były ale znacznie drożej zażyczyli sobie w M&S (chyba Pomorska Fabryka Okien-o ile dobrze pamiętam) oraz Avante (na profilach Deceunik). Okienka Jezierskiego (Elite) są bardzo ładne i wygladają na solidne. Przejrzałam masę opinii na forach i nie spotkałam się z krytyka jakości tych okienek. To mnie przekonało. Poza tym pozostaję pod wrażeniem fachowości obsługi u dealera (firma Mróz w Łodzi). Gorąco polecam!!!!!!!
  9. Do dachówki czerwona angoba (Bogener) wybrałam okna Jezierskiego w obustronnym kolorze orzech. Wydaje mi się, ze do miedzianej angoby to również idealny wybór (nie za ciemne i co najważniejsze nie żółte!!!!!). Ja także mocno napracowałam się przy wyborze odpowiedniego koloru przeglądając tysiace zdjeć w gazetach i internecie oraz domki w realu. Życzę wytrwałości i serdecznie pozdrawiam !!!!
  10. Widzę, że rozpętałam niesłychanie burzliwą dyskusję . Pomysł instalacji CO wydaje mi się całkiem dobry, chociaż ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęłam. Wszystkim forumowiczom dziękuję za opinie. Dobrze jest poznać plusy i minusy zeby świadomie zdecydować. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
  11. Jakie wymiary powinien mieć wiatrołap jeśli planuję umieścić tam zabudowaną szafę (na wierzchnie ubrania i buty) i jednocześnie w miarę swobodnie się w nim poruszać???
  12. Interesuje mnie jeszcze jaka przestrzeń powinna dzielić leżace na przeciw siebie: drzwi z wykusza i schody na poddasze użytkowe. Liczę na komfort w przemieszczaniu się i zachowanie intymności wejścia na strefę poddasza. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  13. Czy to nie jest zbyt wąsko? Myślałam o 2 m. Moi teściowie mają 1,5 m i narzekają.
  14. Właśnie uzgadniamy projekt domu, nie chcę popełnić błędu (mam dosyć wąskich ciągów komunikacyjnych). Jaka szerokość jest optymalna??? Będę wdzięczna również za podpowiedź dotyczącą umieszczenia klatki schodowej (piwnica i użytkowe poddasze). Proszę pomóżcie! Będę wdzięczna również za zdjęcia Waszych pomysłów na rozwiązanie tego problemu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...