Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bata

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bata

  1. Dzięki Kasia. To wklejam linka z moim domem według Twoich wskazówek.Beata http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=LAPIS
  2. Dzięki Kasia. To jest cena za całość czyli 100% robót do przeprowadzki. Na mojej głowie jest zakup materiałów wg. wyliczeń majstra (mam konkretnie dostawać wykaz co muszę kupić do każdego etapu, np. już teraz mam materiał na ściany), dostawa na budowę(mój transport) i sprzęt ciężki tj. koparka, betoniarka, dżwig itp. oraz paliwo np. za dowóz mniejszych rzeczy (mają swojego busa). Poza tym tak jak napisałam zakwaterowanie i wyżywienie. To chyba wszystko. Tak poza tym to staram się być w temacie, cały czas na ile mi czas pozwala siedzę na forum i czytam muratory ale to jeszcze wszystko jest mgliste co po czym i dlaczego tak?
  3. Dzięki Konrad. Rozjaśniłeś mi trochę moje mgliste pojęcie o koszcie robocizny do całego domu.Tak apropo masz fajny domek (cieplutki). Ja niestety póki co nie wiem jak robi się linka do mojego projektu. Jeśli jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć to bardzo Was proszę!
  4. Bardzo dziękuję. Już twój Dziennik Budowy (mdzalewscy)przestudiowałam od deski do deski..., ale mój problem polega na tym i męża zresztą też, że zupełnie nie znamy się na budownictwie i tak naprawdę nie wiemy co po koleii robi się po stanie surowym (my zajmujemy się zarabianiem na dom i mamy zawody zupełnie odbiegające od tego co wiąże się z budowaniem). Umówiliśmy się tak jak pisałam że zapłacimy za zbudowanie całego domu do zamieszkania 40tys. czyli z podłogami, ścianami no wszystkim. Tyle że właśnie na forum to wszystko jest tak rozdrobnione że ja nie mam pojęcia ile kosztuje ta cała reszta robocizny po stanie surowym. Umowy też nie będziemy spisywać ponieważ osoba, która będzie odpowiedzialna za tą budowę to ktoś do kogo mamy zupełne zaufanie ( na to składa się wiele czynników o których już nie chcę tu pisać). Nie boję się na pewno jednego o czym często tu czytam tj skakania z budowy na budowę i niedotrzymania terminów ponieważ my mieszkamy nad morzem a ekipa jest z Nowego Targu. Zapewniamy im mieszkanie i wyżywienie. Proszę napiszcie co wy na to? Chodzi mi przede wszystkim o te nieszczęsne 40 tys. czy to dużo czy mało za robociznę całego domu.
  5. Proszę powiedzcie mi czy 40 tys. za robociznę całego domu - 120m2 z uzytkowym poddaszem (strop drewniany, ściany jednowarstwowe) już pod klucz to dobra cena bo nie mam zupełnie pojęcia? Budować ma znajomy, który ma swoją małą firmę ( w sumie troje ludzi). Mówi, ze to jest taka cena jak dla nas, ale ja nie mam zupełnie rozeznania ile kosztuje robocizna za wybudowanie całego domu już z wykończeniem. Ja przeglądałam posty z tym ile komu za co ludzie płacą ale trudno mi to zebrać w sensowną całość. Proszę pomózcie mi i wypowiedzcie się ile kosztowała was całość robót przy budowie domu. Z góry bardzo dziękuję.
  6. Dzięki za podpowiedź chociaż nadal nie bardzo wiem ile tego kleju. Zapłaciłam narazie za 1 paletę tj. 40 worków a potem najwyżej będę dokupować.
  7. Bardzo proszę o pomoc. Jutro chcę zapłacić za solbet 400D 36x24x59 i od razu za klej. Chciałabym wiedzieć ile kleju wchodzi na m2 jeśli już ktoś w tej technologii robił. W hurtowni mi powiedzieli że 1 worek(25kg) wychodzi na 2m2, ale jak czytałam na ten temat to wydaje mi się ze za dużo.Nie wiem co robić!!!!! Pomóżcie!!!!
  8. Przepraszam Wojciecha bo jednak znalazłam duzo wiecej ciekawych wypowiedzi na forum grypy szkieletu drewnianego ( za szybko to na poczatku przeleciałam) i mam jednoczesnie pytanie do Wojciecha bo wydaje się być osobą rozeznaną w temacie na co zwracać szczególną uwagę przy budowie takiego domu. My drzewo chcemy zakupić u znajomego w tartaku i potem już na działce na przenośnym traku przetrzeć je czy coś w tym rodzaju. (Znajomy z tartaku mówił że to będzie dużo taniej a na to samo wyjdzie). Tylko jak ja zaczęłam czytać o tym komorowym suszeniu itd. to już nie mam pojęcia czy to dobry pomysł. Nie chcemy też z męzem oszczędzać na tym co nietrzeba. Czekam na odpowiedź.
  9. Pytań narazie nie mam bo też nie bardzo wiem narazie o co mam pytać. Wyjdzie pewnie wszystko w trakcie budowy dlatego też chciałam by podzielili się doświadczeniem swoim Ci którzy takie domy już wybudowali czy tez kończą budować. Moze w ten sposób uda mi się uniknąć chociaż trochę błędów. Nie ukrywam ze dzięki forum wiedziałam jak negocjować ceny z geodetą, na jaki kredyt się zdecydować itp. Także już mi pomogliście swoimi wypowiedziami. Proszę o więcej. Dzięki Wojciechu za podanie strony grupy szkieletu drewnianego ale nie ma tam jeszcze tak wielu informacji jakich bym się spodziewała. Projekt już mam - mały domek - parter 108 m z garazem i poddasze użytkowe 30m. Wstępnie jesteśmy umówieni z firmą z Zakopanego która już takie domy budowała.
  10. Jestesmy juz z mężem zdecydowani na technologie szkieletową. Zaczynamy w marcu. Jeśli ktoś budował swój dom w tej technologii bardzo proszę o napisanie jakie są wasze doświadczenia te dobre i te niedobre. Bardziej bezpiecznie czułabym się pewnie gdybysmy budowali dom w technologii tradycyjnej ale mój mąż uparł sie jak "baran" i nijak go przekonać. (głównie chodzi o czas budowy-krótszy)Oglądaliśmy takie domy w Zakopanem no i stoją po kilka lat. Ludzie są zadowoleni. Mówią że to bardzo ciepłe domy ale ja jeszcze jakoś do końca nie jestem przekonana.
  11. dzięki za podpowiedź ale jestem tu nowa i dopiero się uczę poruszać na forum
  12. Czytałam już wiele postów na forum na temat kredytów i jestem już na 99% zdecydowana na PKO BP. Jeśli ktoś ostatnio brał kredyt w tym banku bardzo proszę o informacje. Nie mogę też zdecydować się czy brac w PLN czy we Frankach. Pan z banku radzi mi zebym wzięła w złotówkach a potem zrobiła przewalutowanie na franki bo to nic wtedy nie kosztuje, ale ja myślę o tym ze mam konto walutowe w banku i wolałabym robić autospłatę z tego konta jak już a nie żeby bank przeliczał mi po swoim kursie. No i jestem zakręcona równo tymi wszystkimi wątpliwościami.Również proszę tych którzy mają doświadczenia w tej sprawie o radę.Max. chcę kredyt na 10 lat z możliwością wcześniejszej spłaty bez prowizji. Od czego zalezy oprocentowanie. Czy tylko od wkładu własnego czy też czasu spłaty?Jak duze sa wszystkie opłaty manipulacyjne uz w trakcie spłacania?Co jest lepsze: równe raty czy malejące? itd.Za wszystkie rady serdeczne dzięki
  13. Czy jest ktoś kto buduje lub zbudował dom z pracowni KRAJOBRAZY - LAPIS. Bardzo proszę o kilka słów.
  14. Co myślicie o biurze projektów "Krajobrazy". Właśnie kupiłam od nich projekt domu "LAPIS". Czy ktoś moze buduje taki właśnie dom. Bardzo proszę o podzielenie się swoim doswiadczeniem
  15. dzisiaj zakupiłam projekt drogą pocztową i chciałabym zeby ktos mi odpowiedział czy oświadczenia architektów mogą byc tylko skserowane czy nie powinny mieć potwierdzenia za zgodnosc z oryginałem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...