Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel120682

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawel120682

  1. Dzięki za odpowiedz. Olejem było impregnowane i po 8 miesiącach jak zaczęło grzać słonko wyszło białe. Będę próbował jeszcze raz olejem i tym drugim preparatem o którym piszesz. Ponieważ dostęp do kominów jest utrudniony bez rusztowania, spróbuje natryskowo zaimpregnować opryskiwaczem.
  2. Witam serdecznie. Proszę o poradę ponieważ już brakuje sił i pomysłów na moje kominy z klinkieru. Dom wybudowany będzie już z 14 lat. Kominy z cegły klinkierowej, fachmen dał ciała kominy zrobione źle. Raz - zła zaprawa, fuga do ich postawienia i wykończenia, dwa - nie było okucia z blachy na górze. W 2021 zdecydowałem się na czyszczenie klinkieru z wykwitów i okucia ich blachą z góry. Czyszczenie chemią i impregnacja olejem do klinkieru dała efekt chwilowy. Kominy nabrały ładnego ciemnego koloru było ok. Rok 2022 lato - słonko przyświeciło i na kominach pojawiły się białe plamy, wyglądają na wysolenia. Pytanie mam co robić bo wygląda to okropnie. Czy czyścić, zostawić czy może zaimpregnować czymś innym niż olej. Proszę o pomoc co zrobić z tymi kominami. Poniżej zamieszczam foto.
  3. Najgorzej jest tam gdzie pokazuje 3 fotka, to na pewno nadaje się do wykucia i nadlania, pozostała część jest stabilna. Czy gdybym zastosował ten niwoplan przy takiej grubości do 2,5 cm potrzebna jest dylatacja na mniejsze części, czy wylewa się na całą powierzchnię? Pow. garażu 21 m2
  4. Tak też myślałem w ostateczności, ale sądziłem że jest szybszy sposób. Co bym nie położył to może pękac później płytka pod kołami. Myślałem powydzierać popekane części zalać je betonem i położyć szlichte pod płytki, ale to może być na chwile i nie pod płytki. Kurcze chyba bez wykucia całej płyty sie nie obejdzie.
  5. Witam. Mam pewien kłopot, bo nie wiem co mam zrobić z podłogą w garażu. Wylali mi płytę, ale jest ona 2cm niżej niż fundament. Płyta trochę popękała, pobrudziła się, bo już 3 lata garażuje w nim auto. Nadszedł czas na wykończenie jej i położenie płytek gresowych, ale czym mam wyrównać poziom w całym garażu pod płytki, gdy z 3 stron sterczy fundament. Rożnica wynosi ok. 2,5 cm, Co nadlać, żeby powierzchnia wytrzymała, nie popękała i abym mógł spokojnie ułożyć płytki na całej powierzchni. Co radzicie zrobić. Poniżej foto jak to wygląda: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a802e1bcd5a3.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/32c0154526ed.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/01d97adcc7c5.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/35b04a91ac52.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/92cc0d2b4a9b.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/071984252a99.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6b556e536420.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/688b82d6e2d8.jpg
  6. witam na jakiej krzywej masz ustawiony piec, czy masz jakieś sterowanie Według mnie nie ma sensu ustawiac na regulatorze róznic temperatur między dzniem a nocą aż o tyle stopni, nawet w instrukcji mam że ta róznica nie powinna byz większa od 2 stopni. Przy takich temperaturach ja sa teraz dom szybko sie wychładza, a gdy spadnie w pomieszczeniu do 17 stopni to chwilę potrwa az osiągnie 20, dom jest nie dogrzany i żadnych korzyści z tego nie będzie, w domu bedzie zimno a na liczniku 15 m3 na dobę. próbowałem ustawić też taka sterując regulatorem pokojowym ze jak nas nie ma to temperatura spada np. do 18. Ale później piec zamiast 3-4 godziny chodził 8-9 żeby dogrzać do 20.
  7. Pytanie: Czy majac ogrzewanie podłogowe, temperatura na piecu jest w jakis sposób ograniczona, bo wyczytałem ze max do 50 stopni na piecu. Ale mająć termostaty załozone w skrzynkach na podłogówkach to to obowiązuje.
  8. Witam wszystkich. Dom ok. 200m z garażem, piec isotwin C25 dwufunkcyjny, wprowadziłem się w listopadzie tamtego roku, w domu jest ogrzewanie podłogowe w dwóch łazienkach i kuchnia korytarz, temperatura w dzień 20 stopni w nocy 19 stopni. Od 11.11.2009 do dziś spalił 723 kubiki. Piec ustawiony przy -4 stopniach na 50 stopni. Nie dogrzewam niczym, mam regulator pokojowy, dom ocieplony styropianem 10cm na zewnątrz, poddasze wełną mineralną. przy -19 stopniach piec na 55 stopni spalił 18 kubików na dobę przy -4 stopniach piec na 50 spala 12 kubików na dobę przy -10 stopniach piec na 50 spala 14 kubików na dobę przy + 8 stopniach piec na 45 spala 7 kubików na dobę Wliczone grzanie wody urzytkowej i gotowanie. Najgorsze jest dostosowanie temperatury pieca do temperatury na zewnątrz, ale metodą prób i błędów zobaczymy, jakie temperatury będą dobre. Początkowo obniżałem temperature w wewnątrz na regulatorze o jeden stopnień jak wychodziliśmy do pracy, ale teraz mimo ze nikogo nie ma w domu piec w dzień utrzymuje jednakową temperaturę 20 stopni, jak obniżę zeby zaoszczędzić na 8 godzinach to on nadrobi żeby ogrzać znów do 20 stopni chodząc dwa razy dłużej, dlatego tylko na noc jest obniżone żeby się lepiej spało. Jęsli coś zle napisałem proszę mnie poprawić. Pozdrawiam, proszę ewentualnie o jakieś sugestię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...