Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

doal1719506259

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez doal1719506259

  1. doal1719506259

    wideodomofon

    Od 50zł za punkt, razy 3. (monitor, kamera, rygiel)
  2. Jeśli te puszki mają być zatynkowane to osobiście wolałbym połączenie skręcane i zakończenie kostką. A co do testu wago prądem 100A, ten test nic nie wnosi do jakości połączeń, bo w którym obwodzie w mieszkaniu płynie 100A?! Bezsens. Bardziej chodzi o jakość połączenia jego niezawodność, powierzchnie styku, to połączenie ma być na lata. A tłumaczenie że jest lepsza serwisalność połączeń jakoś do mnie nie przemawia. Ale połączenia w puszkach łączników czy gniazd, polecam jak najbardziej wago. Jeśli są dwa punkty oświetleniowe w pomieszczeniu, to do pierwszego puszczasz przewód 4x - N, i L,L',PE, a z niego 3x L,N,PE
  3. Jakie łączniki potrzebujecie i ile sztuk? Mogę takie sprzedać.
  4. A czy w tym wentylatorze nie ma trzech zacisków? http://obrazki.elektroda.net/16_1281203266.jpg
  5. Zgadzam się z Wakmen; odnośnie napięcia pomiarowego rezystancji izolacji, - w obwodach 50V - 500V stosujemy napięcie 500V - w obwodach 500V - 1000V stosujemy napięcie 1000V Napięcie pomiarowe 2500V stosowane jest przy badaniach kabli elektroenergetycznych o napięciu znamionowym 1000V oraz przewodów, kabli i urządzeń elektroenergetycznych o napięciu znamionowym powyżej 1000V. A jak wiadomo napięcie trój fazowe to jest 400V... Poza tym MPI525 od 520 różni się jedynie większym zakresem pomiarowy, tj 2500V. Drugie poza tym nasze posty są nie na temat, więc po co w ogóle poruszać takie kwestie....
  6. Przy każdym gniazdku SAT zastosuj też gniazdo RJ45, do niego możesz podłączyć spliter lub dekoder z wejściem lan. Rozdzielić kartę można przez dekodery i nie potrzeba spliterów. Co do zaprogramowania kanałów w TV, to potrzebujesz tyle dekoderów z modulatorem ile kanałów chcesz oglądać (1 kanał - 1 dekoder), raczej nie jest to opłacalne.
  7. Jeśli byś zamienił N zasilania z L lampy, to jedna część mogła by świecić słabiej lub wcale. Jeśli pod sufitem masz brązowy, czarny, szary, żółto zielony - to prawdopodobnie masz L1, L2, N, PE.
  8. Sprawdź czy nie zamieniłeś w łączniku, wejście fazy - z wyjściem na żarówki.
  9. W instalacjach jest nieuniknione przechodzenie przewodów przez ściany czy stropy, poza tym instalacja jest w tynku. Więc nie rozumiem Twoich niepewności. Jeśli przewody będziesz puszczał luźno na poddaszu, to przed ochrona mechaniczna warta zastosować peszel lub koryta kablowe.
  10. Brzeszczotem, ew szlifierką kątową.
  11. Ustawić miernik na przemienne napięcie ~750V i sprawdzić napięcie między fazą a bolcem.
  12. Ale o co pytasz?! Oświetlenie typu LED nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie główne. Bardziej sprawdza się jako dekoracja. A jeśli chodzi o aspekty prawne, to są strefy montażu urządzeń w łazienkach. Nad prysznicem możesz zamontować każde światło także led, ale jego zasilanie musi być z odseparowanego układu SELV napięciem 12V.
  13. Możesz zamontować jedynie oświetlenie 12V zasilane np. z transformatora, ale urządzenie zasilające powinno być zamontowane poza tą strefą.
  14. Wakmen, oznaczenie pżo, raczej oznacza kabel , płaski z żyłą ochronna.
  15. W zasadzie jeśli instalacja jest nowo położona to pomiary zawsze wyjdą, a jeśli pomiary wykonuje ta sama osoba co instalacje, tym bardziej będą prawidłowe. Po za tym trzeba wierzyć temu co wystawił protokół, bo nie sądzę żeby zwykły użytkownik potrafił interpretować wyniki pomiarów. Twój elektryk daje 3x1,5 na oświetlenie, ale jakie zabezpieczenie? jaki przewód? Bardziej bym się martwił tym czy daje odpowiednie przekroje przewodów i rozdziela obwody. Czy dobrze rozdzielił układ sieci.
  16. Kolego rkowal79, wyłączniki nadmiarowo prądowe z członem różnicowoprądowym, to jeden aparat, wymieniamy jako całość. Cena jednofazowego wyłącznika z członem rcd jest porównywalna do ceny RCD + wyłącznik typu "S" (30mA/16A). Jeśli naprawdę chcesz chronić dzieci to proponuje zastosowanie gniazd z blokadą. Bo tak jak piszesz RCD 10mA nie zadziała przy upływie 5mA. 5.A 5, 10 czy 15mA dla dziecka napewno będzie szkodliwe, ale ogólnie życzę powodzenia bo osobiście nie spotkałem wyłącznika RCD 10mA (nie ma takiego). Oczywiście są normy które nakazują stosowanie RCD ale przecież każdy wie lepiej... Czyli, nie ma obowiązku stosowania RCD do gniazd ogólnych.. Jedno RCD na cały dom nie jest błędem, ale jest nie praktyczne... PS. Jak jeszcze coś wymyśle to napisze...
  17. Nie wiem czy istnieją lepsze i gorsze. Beczka: http://www.cb19.pl/photo/54.jpg Szanowny panie fenix2, na pewno twój post wiele wnosi. Wierzysz w to że ta złączka jest pozłacana?
  18. Ile przycisków masz w pilocie i jakie radio masz zainstalowane w centralce? Przeważnie montowany jest moduł fix2, pierwszy kanał jest uruchamiany przez złącze na płycie, a drugi kanał z dodatkowych wyjść. Częściowe otwarcie jest na zaciskach 10-14 w centrali 452.
  19. Kolego lepiej nie podpowiadaj nikomu na temat elektryki. Pierwsze, to nie wiesz o czym piszesz. Drugie, nie ma znaczenia czy od góry czy od dołu zasilanie bezpieczników (chyba że producent określił inaczej) Trzecie, na załączonym wyżej zdjęciu NIE MA BEZPIECZNIKÓW Kolego gelopl, Ty nie masz bezpieczników w tej rozdzielce! czy instalacja była robiona przez elektryka? czy sam takie coś stworzyłeś? Jak najszybciej wezwij dobrego elektryka do tej swojej PROWIZORKI. To co masz zainstalowane FR101 16A to są zwykłe rozłączniki, nie bezpieczniki!.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...