Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WK.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez WK.

  1. We wrześniu był i zrobił. Fakt, że w lipcu kiedy o nim pisałem, to było trochę na wyrost. Ale mogę potwierdzić: na początku września był, zrobił i jestem zadowolony, więc z czystym sumieniem mogę polecić.
  2. Podobnie jak Ewusia81 widzę, że forum kuleje: tak 2011, jak i 2012. Postanowiłem również kontynuować rok 2011 jako dosyć świeży wątek. Szukam ekipy murarskiej. Generalnie obdzwoniłem kilkanaście, ale w zasadzie w sensownym czasie dostępnych jest tylko połowa. Jeszcze nie wybrałem. Poszukiwania w Panoramie Firm (pf.pl), jak i Polskich Książkach Telefonicznych (pkt.pl) jak i w mapy.google.pl dały tylko wniosek, że każde z tych źródeł informacji pokazuje różne firmy i firm, które powtarzają się we wszystkich jest niewiele albo wcale, a te które poznałem nie są w nich w ogóle wymieniane. Nasuwa się więc stwierdzenie, że poczta pantoflowa jest być może najlepszym źródłem informacji. Jakby ktoś podpowiedział, dał namiary na jakiś zaufanych wykonawców, którzy solidnie wywiązywali się u inwestora-forumowicza z powierzonych zadań budowlanych, to byłoby miło. Czy możecie dobrych fachowców polecić? Pomożecie?
  3. Analizowałem temat szamba dla siebie (Skórzewo) i po analizie gotowych szamb betonowych (plastykowe mnie nie interesowały, gdyż chciałem duże 10m3) i ofert w powiecie wybiorę prawdopodobnie Czyżbet z Palędzia. Mają stronę internetową - proszę przejrzeć.
  4. p. Świdurski 602486660 Dokładnie "Studniarstwo" mgr Ryszard Świdurski http://www.studniarstwo.gos.pl/ Konkurencyjne ceny, doświadczenie w geologii, dodatkowo dar różdżkarza. Umówiłem się z nim dziś na wykonawstwo, był na działce - będzie wiercił za 3 tygodnie.
  5. § 26. 1. Działka budowlana, przewidziana pod zabudowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi, powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia uzbrojenia działki lub bezpośrednio budynku do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i ciepłowniczej. 2. Za równorzędne z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej i ciepłowniczej uznaje się zapewnienie możliwości korzystania z indywidualnych źródeł energii elektrycznej i ciepła, odpowiadających przepisom odrębnym dotyczącym gospodarki energetycznej i ochrony środowiska. 3. W razie braku warunków przyłączenia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej działka, o której mowa w ust. 1, może być wykorzystana pod zabudowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi, pod warunkiem zapewnienia możliwości korzystania z indywidualnego ujęcia wody, a także zastosowania zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków, jeżeli ich ilość nie przekracza 5 m3 na dobę. Jeżeli ilość ścieków jest większa od 5 m3, to ich gromadzenie lub oczyszczanie wymaga pozytywnej opinii właściwego terenowo inspektora ochrony środowiska. Reasumując: Mam pozytywne warunki przyłącza do sieci wodociągowej, ale muszę pokryć koszty nie tylko samego przyłącza do granicy działki, ale sfinansować również fragment sieci na docinku ok 85 m, do którego Gmina dopłaci zwróci mi tylko do 30% inwestycji (uchwała Rady Gminy). Właściciele sąsiednich działek nie planują w najbliższym czasie kilku, czy nawet kilkunastu lat zabudowy na tych działkach, więc nie przybiegną w pomocy z dodatkowymi pieniążkami (problem usieciowienia staje się wiec tylko moim problemem). Pomyślałem więc, że wykopię studnię i nie będę podłączał się do sieci - studnia i tak się przyda, a na razie nie będę ponosił kosztów na przyłącze (poczekam na sąsiadów). Niestety z wyżej wymienionego przepisu wynika, że przy pozwoleniu na budowę będzie wymagane przyłącze do sieci, gdyż mam wydane pozytywne warunki na przyłącze wodociągowe. Tym samym studnię mogę nadal sobie wykopać, ale do pozwolenia na budowę i późniejszego oddania budynku do użytkowania chyba będę musiał podpisać umowę o dostawie wody pitnej z sieci wodociągowej. :-|
×
×
  • Dodaj nową pozycję...