Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cyb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

cyb's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wspólnota mieszkaniowa rozważa zakup trampoliny ogrodowej dla dzieci do placu zabaw, takiej z bocznymi zasłonami (?) Pozostaje tylko kwestia ich trwałości - wiadomo że na terenie wspólnoty raczej nikt nie będzie tego co rano rozstawiał a co wieczór składał, więc rodzi się pytanie jak takie trampoliny znoszą: 1. rozstawienie na całą wiosnę/ lato i jesień a chowanie gdzieś tylko na zimę? 2. czy są takie, które bez problemu znoszą pozostawienie ich również na zimę na placu zabaw? 3. jaka jest ogólna trwałość takich trampolin - czy szybko się zużywają i trzeba coś w nich wymieniać? Z tego co widziałem, np. decathlon ma w ofercie trampoliny całosezonowe za 1-1,5 kpln, no tylko pozostaje kwestia ich całorocznej trwałości na warunki atmosferyczne - wiadomo że sprzedawca niekoniecznie może zapewnić o jakości towaru (chociażby z tergo powodu, że sam nie wie
  2. cyb

    czerwonawy osad

    Kupiłem w castoramie test do wody za kilkanaście pln - aquafilter do badania paru parametrów i w sumie 2 komplety. Wynik dosyć dziwny: 1. pH wyszło 8-8,5, czyli norma 2. alkaliczność 180 (wg ulotki norma to <240) 3. twardość 250 (wg ulotki norma to <125) - ale to wiem że w naszej miejscowości woda jest twarda 4. chlor w przedziale 0-0,1 (wg ulotki norma to <0,1) 5. żelazo w sumie wyszło praktycznie 0, tester się nie odbarwił nawet na 0,1 (wg ulotki norma <0,3) No i teraz się zastanawiam co o tym myśleć - wg testu żelaza praktycznie nie ma, a czerwonawy osad na wannie mam
  3. cyb

    czerwonawy osad

    mieszkam w nowym mieszaniu parę miesięcy i zauważyłem jedną nieciekawą rzecz: w wannie pojawia się czerwonawy osad. Co to może być? Po googlaniu pojawia się jeden wynik: sole żelaza trójwartościowego. wujek google przede wszystkim pokazuje mi zdanko: "wytrącony czerwonawy osad będący solami żelaza trójwartościowego" Tak wiec po kolei: 1. czy tylko to żelazo trójwartościowe pozostawia czerwonawy osad? 2. czy to jakoś specjalnie groźne dla zdrowia? 3. gdzie mogę zlecić badania wody? ale uczciwe badania, a nie mające mnie przekonać do zakupu hiperultra systemu do uzdatniania wody na księżycu.. 4. ponieważ instalacja jest w miarę nowa bo budynek niedawno wybudowany a woda z miasta, więc nie wiem skąd może się brać takie stężenie tych soli żelaza? Pewnie będę musiał z sąsiadami pogadać czy u nich też tak jest - jeśłi nie to wina w mojej instalacji, a jeśli też to mają to pewnie kwestia wody miejskiej? 5. czy przyczyną może być złe wykonanie instalacji wodnej przez developera?
  4. na szczęście nie - jeśli nie znajdę takiej krótkiej wtyczki to po prostu będę musiał wyciągnąć całą lodówkę z "wnęki", podłączyć przedłużacz a później znowu wpakować lodówkę do wnęki - przedłużacza już wtedy nie da się wyjąć bez ponownego wyciągania lodówki. ale wolałbym uniknąć takiej zabawy i przerobić przedłużacz, żeby można go było wyjmować z gniazdka bez potrzeby ruszania lodówki.
  5. Mam w kuchni gniazdko, które lekko jest zasłonięte lodówką. W sumie przydałoby się ono więc stwierdziłem że może podłączyć jak jakiś przedłużacz - problem w tym, że wszystkie wtyczki są "za długie" i się nie mieszczą. Czy jest do kupienia taka wtyczka, ze w sumie wraz z bolcami miała długość 3 cm?
  6. 1. ściany już są - z dziurawki 12cm -długość kołków jest ograniczona, nie wiem jakiej grubości są ściany do sąsiadów, ale nie chciałbym się przekonać że też z 12tki 2. chodzi mi o to, żeby mocowanie było pewne i tanie - gdyby ściany były z cegły pełnej to nie byłoby sprawy - a dziurawka to dziurawka, kołek trzyma się na kilku pionowych ściankach wewnątrz dziurawki i tyle. już wieszać półki okazało się, że czasem kołek ledwo trzyma i "na oko" pewnego pięknego dnia może puścić - jak spadnie pólka z nietłukliwymi płytami to nie problem, gorzej jak zleci np,. telewizor.
  7. Mam ściany z cegły dziurawki i mam wątpliwość na temat wytrzymałości mocowania kołkami rozporowymi (nawet tymi do dziurawki) cięższych rzeczy. Z drugiej strony można kupić kotwy chemiczne, ale koszt zaczyna się od ok. 50pln + inne drobiazgi typu pręty i plasticzki, a później w razie chęci zmian pręta nie da się wyjąć - trzeba je wycinać i cudować żeby wyszło równo ze ścianą (kołek rozporowy zawsze się wyjmie lub po prostu zostawi i zagipsuje lub zasłoni meblem). Zastanawiałem się, czy np. w nawiercony otwór w dziurawce nie można wlać np. gipsu i dopiero wtedy mocować kołek rozporowy - tylko że pytanie jest, jak to najlepiej i najłatwiej zrobić?
  8. Mieszkanie dwupoziomowe, piec beretta ciao II, grzejniki viessmana "płaskie" (czy jak się to nazywa). Wszędzie na grzejnikach pozakładane termostaty (jakaś firma na "m"). No i po wprowadzce wyskoczył problem, że grzejniki na górze potrafią "brzęczęć" - hałas jest dosyć donośny i budzi dzieciaki. Dźwięki wydawane są, gdy termostaty otwiera się lub zamyka i jest na granicy otwarcia - woda powoduje wtedy mocny hałas, brzmiący właśnie jak brzęczenie. Minimalne przekręcenie termostatu powoduje ustanie hałasu (bo przepływ wody albo ulegnie zwiększeniu, albo zostanie zamknięty. Ale nie o to chodzi w życiu, żeby raz na godzinę wstawać i przekręcać termoregulator. Na razie obniżenie temperatury wody na piecu zmniejszyło częstotliwość hałasu, ale zima podobno idzie ostra... Jak sobie poradzić z tym problemem? Już zrobiono: - odpowietrzenie grzejników (fakt że przy otwartym zaworze wlotowym) - wymieniono termoregulatory na inne (nawet z dołu wziąłem te które nie hałasują).
  9. cyb

    łączenie kabli elektrycznych?

    Ponieważ trwałość miała zasadnicze znaczenie, więc kable zostały skręcone, miejsce skręcenia pokryte lutem a całość zaizolowana I mam nadzieje ze przez 20 lat nikt nie będzie musiał tego dotykać
  10. Muszę połączyć kable elektryczne w ścianie w miejscu, gdzie później nie będzie już dostępu. Mam do wyboru: 1. poskręcać i zaizolować 2. użyć kostki tyle że tak da się tylko 2 kable połączyć, 3 już nie bardzo 3. użyć szybkozłączek. Które z nich jest najtrwalsze? W sumie najwygodniej i najszybciej to używać szybkozłączek, tyle że spotykam się z opiniami, że to może być nietrwałe. Gdyby to chodziło tylko o puszki w ogólnodostępnym miejscu, to nie ma sprawy, ale muszę porobić w miejscu które później będzie zabudowane i w razie awarii w puszce nie będzie dostępny (bez zniszczenia okolicy).
  11. Wcześniej w stanie surowym tych pęknięć nie było. Ale jak się położyło parkiet, zaczął się ruch, ludzie zaczęli chodzić to i pojawiły się pewnie wibracje i zmienne obciążenia to i pojawiły się właśnie niestety te pęknięcia. Niestety pojawiły się bodajże dopiero po nałożeniu gładzi gipsowych i parkietu, więc nikt nie przewidywał, że akurat w tym miejscu przydałaby się płyta KG
  12. Jest sobie strop, na nim styropian, wylewka i położona podłoga. I wszystko fajnie, tylko niestety toto pracuje i idąc schodami, z boku stropu/podłogi można podziwiać śliczne pęknięcie na boku stropu/podłogi. Już fachowcy to pokrywali akrylem i nic to nie dało, pęknięcie dalej wyskakuje, Poleci mi ktoś jakaś dobrą masę szpachlową elastyczną, żeby można było nią pokryć pęknięcie i żeby dalej nie pękało? a jakby później jeszcze można było na warstwę szpachli nałożyć cienką warstwę gładzi gipsowej i całość by nie pękała to wogóle byłoby super.
  13. Czym można wyciszyć drzwi wejściowe do mieszkania? Wymiana nie wchodzi w grę, bo są to atestowane drzwi itp - ale pomyślałem że można je czymś okleić dodatkowo, np. jakąś wyciszającą gąbka, która sensownie wygląda Ponieważ korytarz z drzwiami jest połączony z salonem i kuchnią, chciałbym jakoś dodatkowo wyciszyć te drzwi Ew. proszę o namiary na firmę z warszawy lub okolic, które coś takiego sensownie robią. Zdjęcia drzwi z etapu "surowego": http://img690.imageshack.us/img690/2028/201001221313img2791.jpg http://img203.imageshack.us/img203/8959/201001221313img2792.jpg Uploaded with ImageShack.us
  14. i tak zostanie odrzucona, bo listwy musiałem przyciąć dokładnie na wymiar Nie wiem skąd piszesz, ale mam wrażenie że z Ameryki. Może sprawdź, jak sąd potraktował np. Kluskę i jakie dostał odszkodowanie - a akurat tego gostka stać na dobrych prawników.
  15. Nie mam wiertnicy diamentowej, ani doświadczenia w wierceniu na styku płytek. Ale do zamocowania jest tylko próg, czyli kawałek metalu, który ma zasłonić nierówne przejście między płytkami/podłogą w korytarzu a łazienka. Ale jakoś superhiper nie będzie obciążany, tot czasem ktoś na niego stanie lub żona przy czyszczeniu podłogi zawadzi mopem...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...