Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ps79

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

ps79's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A ile spalacie przy temperaturach nie tak skrajnych np. przy ok. 0 stopni. Zastanawiam się ile może wynosić minimalne spalanie przy ciągłej pracy kotła...?
  2. Nie skuś się tylko na promocję Zębca itp. z castoramy. Wiem z opinii znajomych zaoszczędzisz pozornie i bedzie z tym problemów że ho, ho.
  3. Pytałem o to bo chciałem porównać specyfikę pracy pracę dwóch różnych kotłów i wyciągnąć wnioski na czym polegają różnice w sposobie pracy a co za tym idzie i w ilości spalania, a opisywanie tego sekundami podawania nie miało sensu (chodziło mi o ilości), ale bez porównania „na żywo” chyba jest to mało możliwe... A na razie testuje i testuje... Na dzień dzisiejszy mój defro przestał wyrzucać alarmy (jeden był zależny od ustawień zbyt skąpej dawki pelletu, a drugi nie wiem od czego ale już go niema podejrzewałem cofanie się płomienia). Zmieniłem też pellet na Barlinek po 800,- , ale mniej go idzie. Poprzedni (miałem 2 rodzaje) były po 740,- alechyba trochę mniej kaloryczne i chyba dawały większy osad. Będę musiał jeszcze przekalkulować które rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Na razie zszedłem ze spalania z ponad 40 kg na ok. 30 kg. Nie wiem czy jeszcze więcej będę w stanie wycisnąć czas pokaże. I tak się jeszcze zastanawiam, bo przy zadanej temperaturze 66 stopni ustawiłem go tak że bardzo długo trzyma stan podtrzymania ale na małym płomyczku – czyli mała temperatura spalin. Czy to nie wpłynie źle na kocioł?
  4. Wydaje mi się jednak że nie masz racji. Normalne spalanie w trybie pracy wg. mnie to ok. 4 kg., a w moim kotle przez godzinę nieprzerwanej pracy "ślimaka" (nie mylić z trybem pracy) może przesypać ok. 55 kg.
  5. Dzięki za odpowiedź (jacekkacz) U mnie jednak kocioł ma inny sposób pracy i nawet nie da się go ustawić na przerwę 12 min. w podtrzymaniu - ja muszę ustawiać króttki czas podawania i krótkie przerwy. Swoją drogą to bardzo duże spalanie te 6 kg/h jeżeli osiągasz średnie spalanie na poziomie 20 kg/h to znaczy że kociołek naprawdę sporadycznie musi "pracować"
  6. Dzięki za odpowiedź! Właśnie tego typu informacji szukałem. Wszystko napisane jest zrozumiale. Ja w moim defro duo mam zupełnie inaczej ustawiony tryb podtrzymania: 35 sek / 2 sek / ( przerwa / podajnik ) a dmuchawa pracuje cały czas na minimalnych obrotach bo gdy się wyłącza to sterownik wyrzuca "alarm zabezpieczenia termicznego" mimo że temperatura jest w normie (podejrzewam że jest to problem zbyt słabego ciągu w kominie...) - Jak możesz to napisz czy dmuchawa u Ciebie załącza się w podtrzymaniu tylko w czasie podawania pelletu, a potem płomień utrzymuje ciąg z komina? - Ciekawi mnie ile to jest te 12 sek pelletu (ja mam inny piec więc przez ten sam czas podawania może nasypać inaczej...) - I ilu stopniową masz dmuchawę? Dziś wieczorem wypróbuję zbliżone ustawienia i napiszę czy kociołek zachowuje się lepiej.
  7. Brak bufora to nie jest błąd i w niczym to nie szkodzi! Temperatura na piecu 65 - prawidłowo. Napisz tylko jakie masz ustawienia kotła i jaki to kocioł, no i może kilka słów na temat tego jak wygląda u Ciebie spalanie - tryb pracy, podtrzymania, ilość dawkowania pelletu, wygaszanie itp.
  8. 100 % racji Tomi78__ Niestety większość kociołków z podajnikami zaczyna się od 15 kW. Mój ma wg. producenta zakres mocy 6-15 kW a wg. sprzedawcy 3-19 kW. Ale i tak uważam że do "małych domków" 10 kW to max. a przewymiarowanie wpływa tylko na nieekonomiczne spalanie. Fajnym rozwiązaniem byłby kociołek max. 10 kW, ale podajnikiem x2. No cóż jak znajdę takie cudo to swojego szybko sprzedam i "wymienię ciebie na lepszy model..." i może by się bez buforów obeszło...
  9. No właśnie Tomi78__ chyba masz rację... być może trzeba będzie się zagłębić w temat buforowy... ...czy ktoś jeszcze może zaprzeczyć albo potwierdzić...?
  10. Aha. A czy próbowałeś bez bufora - jakie wtedy było spalanie? Domyślam się również, że z buforem kociołek rozpala się raz może dwa razy na dobę, a cały dzień oddaje ciepło... ... może to ta różnca pomiędzy tymi co spalają ponad 35 kg a tymi co 15 kg polega na dodatkowej instalacji takiego bufora???
  11. Dzięki. Ja też mam możliwość ustawić tylko tryb pracy, ale jak testowałem takie ustawienie to pracował ok. 40 min i wyłączałsię też na ok. 40 min. czyli ok. 20 razy na dobę. Za każdym razem rozpalenie na które zużywa sporo (zasyp peletu jest ustawiony fabrycznie i nie można tego zmienić). Ustawiałem temperaturę na piecu 72 stopnie i histerezę na 12. Po wygaszeniu zanim się rozpalił temperatura na piecu potrafiła spaść do 52 stopni. Z kalkulacji wynikało mi że tak bedzie mniej oszczędnie... ...może gdybym ustawił prace nie tak jak jest fabrycznie tylko bardziej oszczędnie...hmm... Jak możesz to napisz jakie Ty masz ustawienia: - jak często wygasza się piec w ciągu doby? - przy jakich temperaturach na kotle? - czy masz może czujnik pokojowy, albo jakieś inne rozwiązanie które steruje częstotliwością rozpalania?
  12. ok. defro duo z podajnikiem na pellet 15 kW praca 24/h tryb pracy: czas podawania 3s przerwa 10s dmuchawa ciąg stały 10 bieg (w skali od 0-20) tryb podtrzymania: czas podawania 2s przerwa 34s dmuchawa ciąg stały 2 bieg a w czasie podawania bieg 10 Kocioł pracuje praktycznie cały czas w stanie podtrzymania rzadko przełącza się na tryb pracy i nie wygasza się. I tak wychodzi ok. 40 kg. Problem powstaje gdy próbuję ustawić go bardziej oszczędnie. Nie może wtedy przejść ze stanu poddtrzymania do stanu pracy. Objaw jest taki że w czasie zmiany trybu pracy zaczyna mocniej dmuchać nawiew (bez równoczesnego podawania pelletów) co po chwili wygasza nieduży płomień a czujnik ognia wyrzuca alarm (piszczy i wyłącza cały kociołek). Podłogówka i cwu wyłączone. Może jak porównam z innymi ustawieniami w kotłach które palą po 15 kg to coś wyjaśni. Szczególnie chodzi mi o moment podtrzymania (bo na tym chyba opiera się cała oszczędność) jak wygląda wtedy dawkowanie pelletu i praca pieca...
  13. Rozumiem że kolejna osoba której pali 15 kg... ...napewno co kocioł to inne ustawienia, ale chętnie dowiedziałbym się jak pracuje taki który pali 15 kg - czy pracuje bez przerwy, czy się wygasza, czy często przechodzi w stan pracy i jak wygląda podawanie w stanie podtrzymania lub ewentualne inne rady czym się kierować aby tak zmienić jego spalanie... z góry dzięki...
  14. Wg. obserwacji ustawień mojego kotła żeby mieć spalanie na poziomie wspomnianych 15 kg w pracy ciągłej przez 24h kocioł powinien mieć parametry podawania w podtrzymaniu 1s co 36s ale wątpię żeby przy takich parametrach utrzymał się bez przerwy wystarczający płomień w palniku. Jak możesz to napisz jakie masz ustawienia swojego kotła może to da jakiś płomyczek nadzieji dla wszystkich "czterdziestokilowców"...
  15. A ja mysle ze to moze byc brak wentylacji, badz palenie w retorcie, mysle ze palnik wrzutkowy i bufor ciepla da naprawde ekonomiczne spalanie peletow. Jak to możliwe że brak wentylacji może wpłynąć na różnicę w spalaniu i to do tego o 200% ??? Może ktoś mi wyjaśni...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...