Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oskarq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

oskarq's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy kamień wokół kominka powinien być bardzo gorący? Kamień jest izolowany od wewnątrz. Stety albo niestety jest przestrzeń pomiędzy wkładem a komorą. Podobno po to żeby była wymiana powietrza, nie wiem. prawdopodobnie przez to wylatuje ciepłe powietrze i niepotrzebnie ogrzewa kamień. co z tym zrobić? o.
  2. Ale przecież jedno nie wyklucza drugie. pokrętła i tak nie używam. raz ustawiłem temp i tyle. Za to termostat włącza i wyłącza mi piec według ustawień. I chciałbym, żeby to nadal robił a czujnik zewnętrzny będzie mi ustawiał temp zgodnie z krzywą. Ale to jest temp wody a nie w pokojach który mierzy termostat.
  3. Mam instrukcje... Przecież to z instrukcji właśnie opisałem w pierwszy poście. Ale nie tłumaczy czy można mieć oba i jakie są tego zalety i wady. A to właśnie było i nadal jest moje pytanie. o.
  4. Czy wtedy mogę używać termostatu? teoretycznie wydaje mi się, że się uzupełniają. termostat pilnuje temperatury ale nie ma wpływy na temp wody wyjściowej. temp wody wyjściowej ma wpływ na krzywą właśnie. teraz mam jakąś stałą ustaloną przez serwisanta. dzięki czujnikowi będę mógł ustawić swoją krzywą a dodatkowo czujnik będzie mi pilnował temp wyjściową.
  5. Jaki jest sens używania czujnika zewn. Mam piec Broetje Energy Top. Mogę ustawić temp na piecu (teraz mam 70st) Jak podłącze czujnik zewnętrzny to wtedy to pokrętło reguluje krzywe temperaturowe. Będzie taniej czy nie? o.
  6. No jak mógłbym nie napalić na full. Parę razy tak, że nie dało się dotknąć szyby wkładu, obudowy z kamienia oraz obudowy z płyty nad kratką wylotową. i.... z kratki wylotowej nic nie dmucha, z dolnej ciągnie powietrze z pomieszczenia, na piętrze w jednym pokoju trochę dmuchało. o.
  7. dwie rury to powietrze doprowadzone z zewnątrz do spalania. niestety turbina nie ciągnie z dużej kratki...byłoby łatwiej bo z teorii tak wynika. Może rzeczywiście ucieka w postaci spalin bo rura do koina jest b. gorąca. myślałem, żeby teraz jedną rurę z powietrza nie podłączać do kominka tylko użyć pod kominek żeby ochładzał wkład.
  8. Tak właśnie. Suma przekroju wszystkich kratek dmuchających ciepełkiem powinna być taka sama jak kratek zaciągających zimne. A Twój kominek zaciąga zimne powietrze krateczką 10x10cm i ma to podzielić na ileś tam pomieszczeń. Nic dziwnego, że grzeje tak, jakbyś w każdym pomieszczeniu włączył suszarkę do włosów za 10 złotych. Bo jak wkład nie ma możliwości oddać ciepełka do wnętrza domu, to oddaje w komin. Gdzieś musi. Napisz jeszcze, na czym stoi wkład? To prawda 5 anemostatów na górze fi 10cm. na tym stoi http://img524.imageshack.us/i/img3074.jpg/ I tak musze wszystko przerobić. Czy nie lepiej podnieść kominek w górę i pod kominkiem zrobić otwór do ogrzewania ciepłego powietrza. Plus może po lewej zrobię większą kratkę. wtedy pownna się powierzchnie zaciągające i dmuchające wyrównać.
  9. Po zrobieniu zdjęć w środku już widzę, że muszę wszystko rozebrać. Teraz dokształcam się w internecie, żeby kolejny fachowiec mi nie ściemniał. Myślałem, że są sprawy, na których nie muszę się znać przy budowie domu. Ale teraz widzę, że to niemożliwe. Albo się znasz na wszystkim albo ci spieprzą co się da. http://img690.imageshack.us/img690/8519/img3068z.jpg
  10. Błąd. Rura do DGP z turbiną powinna mieć swój początek/wlot w suficie komory I (jak na Twoim rysunku). Podciągnij rurę turbiny do skrzynki/komory I - o ile ją masz. Pozdrawiam Niestety nie mam komory I. a tak wygląda http://img94.imageshack.us/img94/2408/img3051v.jpg http://img203.imageshack.us/img203/8207/img3055y.jpg
  11. kominek 14KW 10dm2 niezależnie od kratki K4? od dołu się nie da bo jest kamie dlatego jest z boku na na poziomie wkładu. o.
  12. Od spodu to jest powietrze do spalania u mnie podłączone rurą do kominka. kratka K2 jest z boku i u mnie też jest z boku a nie od spodu. otwór K2 to 10cm2
  13. kominek fonte flemme 14kW kominek nie ma rusztu. od spodu jest tylko dopływ powietrza do spalania. kratka K2 jest 10x10 i to ona wciąga powietrze z pomieszczenia do ogrzania Przez szybę daje ciepło na odległość może 40cm o.
  14. Słyszałem takie opowieści, że jak się ma kominek to w salonie jest sauna tak grzeje. Niestety u mnie to nawet z kratki nic nie leci. a teraz historia. zanim zrobie zdjęcia to opiszę sytuację na podstawie tego schematu http://www.kominki.szczecin.pl/ogrzewanie_kominek.jpg 1. powietrze do spalania doprowadzone z zewnątrz dołu prosto do kominka. 2. kratka K4 nad kominkiem jest jakieś 40cm od poziomu komory dekompresyjnej 3. Nie mam kratek K2 ale za to mam kratkę jedną małą (mniejsza od K4) z prawej strony wkładu. Komora nie jest tylko nad wkładem ale tez również z boku. Kominek prawie narożny. Jak palę to wciąga powietrze więc coś działa. 4. Komin podłaczony 5. W suficie komory || jest rura do DGP.która idzie na piętro do wentylatora. Myślałem że powinna być pociągnięta w dół niżej od kratki K4 ale ...nie jest. 6. komora dekompresyjna nie jest zamknięta ponieważ rura do wentylatora idzie w górę w szczelinie pomiędzy kominek a ścianą więc jest tam duża przestrzeń. 7. W komorze dekompresyjnej mam jedną kratkę. Słabo grzeje. Nie wspominam już nawet, że na pietrze prawie nie dmucha. Generalnie taki kominek jest mi niepotrzebny. Tylko gdzie się to ciepło podziało
×
×
  • Dodaj nową pozycję...