Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leśnik1240

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

leśnik1240's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. sorry, to miała być odpowiedź z cytatem - pierwszy akapit nie jest mój
  2. co do okien to nie mam doswiadczenia - na pewno 3-szybowe cieplejsze i cichsze ale co do roznicy cen to nie wiem - inna sprawa ze kupujemy je raz na 30 lat - wazne solidne wykonanie i montaz, polecam z tzw ciepla ramke, poproscie o wycene 2 i 3 szybowych i zobaczycie czy budrzet da rade W oknach mogę się trochę wypowiedzieć, bo to moja branża. Z pakietem 3 szybowym co najmniej, są też takie gdzie rama z drewna lub PCV jest dodatkowa ocieplona wewnętrznie coś w rodzaju pianki. Ktoś już pisał wcześniej, jeżeli nie masz rekuperacji, to nawietrzaki higroskopijne - koszt żaden, a regulowany dopływ świeżego powietrza (zawsze można zamknąć). Uwaga tylko na nieuczciwych producentów - wkładają do okien pakiety szybowe które identycznie są na zewnątrz, ale środek jest inny. Tzn. stosują cieńszą szybę niż 4mm. (np, 3,7mm nie widoczne gołym okien, a wytrzymałość szyby zdecydowanie ograniczona, szczególnie przy dużych oknach).
  3. Cena jest dla mnie 3 elementem przy wyborze poszczególnych rozwiązań - więc więcej konkretów z pewnością mi pomoże. Czy ktoś mi może podpowiedzieć biorąc powyższe dlaczego nie dawać 20 cm wełny tylko 15 lub też 20cm styropianu - wady i zalety
  4. Długo mnie nie było, a tu wrze - więc i ja dorzucę 5gr, bo pieniaczy nie lubię a w dodatku kłamców i jestem dokładny: mpoplaw raz - nie 10 tylko 9 postów i to 4 puściłem takie same, bo jak widać początkujący jestem i prosiłem o pomoc - niestety nie wiele jej było (dzięki face za różne propozycje które uświadamiają początkujących budujących) dwa - pokaż mi, a co pojadę sobie, gburze - bo ten poziom dociera do ciebie - choć mój jeden cytat gdzie napisałem że wełna jest lepsza (podpowiem Ci - BK nigdy w życiu, o styropianie też zapomnij) - jeżeli po takim stwierdzeniu nazywasz mnie marektingowcem od wełny - to pewnie skończyłeś psychologię!!! trzy- te cztery linki, które mi pokazałeś udowadniają to co ci już face napisał, bo jak widać z nich wełna choć odrobinę to lepsze wyniki osiąga. czwarte - może i masz wiedzę, ja profesorem nie jestem więc nie podważam - tylko czytam co napisane - i nie przesadzaj, że mi cokolwiek udowadniałeś powołując się na wzory i wykresy, jeden post z odnośnikiem nie wypada gościowi który szczyci się jako doradca i ma pod 7000 postów, piątek - a na tym to się troszkę - dupa z Ciebie a nie doradca, z żadnego twego postu który przeczytałem w tym temacie nie ma doradztwa tylko marketingowiec od styropianu. DORADCA to przede wszystkim potrafi słuchać i pokazać wady i zalety, aby pytający mógł sam ocenić na co się decyduje - proponuję zmienić motto. Może mnie za to wywalą stąd, ale mi nie zależy, jeszcze raz dziękuje bardzo face za różno-kierunkowe dywagacje Niestety nie chcę mieć rekuperacji, od tak - chcę jak najmniej skomplikowany dom - takie mamy z żoną preferencje.
  5. jak widać oto polska domena - wujek dobra rada, na pytanie nie odpowie merytorycznie, a pouczać lubi. BK - nigdy w życiu, o styropianie też zapomnij. Zadanie: Dlaczego w Austrii montuje się styropian dziurkowany?
  6. Skoro tu opisywany problem z przepływem pary wodnej, to czy ma sens zastosowanie ceramiki 38 + 16 wełny położonej na plackach (gdyż kleje są niewiadomą co do ich przepuszczalności), czy wybrać ceramikę 30 + 20 wełny. Grubsza ceramika wydawać by się mogło powinna mieć lepszy wpływ na tzw. klimat w budynku. Dodam że będę miał wentylację grawitacyjną
  7. Witam, co powiecie na taki problem, Chcę wybudować dom, coś na wzór energooszczędnego i do budowy ścian rozważam zastosować poniższe zestawienie materiałów: 1. Porotherm 38PW + 15cm płyty z wełny Emax Rockwool, co daje współczynnik U = 0,1465 Koszt m2 to 151,00 PLN 2. Porotherm 30PW + 20cm płyty wełny Emax Rockwool, co daje współczynnik U = 0,1461 Koszt m2 to 147 PLN Według cen wyjściowych ze stron. W zawiązku z tym, że różnice cenowe nie są znaczne jakie rozwiązanie najlepiej wybrać rozważając punkt rosy w ścianie i akumulacyjność cieplną ściany. Pustak 38 jest cięższy zaledwie 1 kg od 30.
  8. Witam, Chcę wybudować dom, coś na wzór energooszczędnego i do budowy ścian rozważam zastosować poniższe zestawienie materiałów: 1. Porotherm 38PW + 15cm płyty z wełny Emax Rockwool, co daje współczynnik U = 0,1465 Koszt m2 to 151,00 PLN 2. Porotherm 30PW + 20cm płyty wełny Emax Rockwool, co daje współczynnik U = 0,1461 Koszt m2 to 147 PLN Według cen wyjściowych ze stron. W zawiązku z tym, że różnice cenowe nie są znaczne jakie rozwiązanie najlepiej wybrać rozważając punkt rosy w ścianie i akumulacyjność cieplną ściany. Pustak 38 jest cięższy zaledwie 1 kg od 30.
  9. Witam miłośników tematu, Rozważam zakup PC firmy Ochsner (lidera) Neuratehrm, Ponieważ te firmy proponują różne rozwiązania dolnego źródła jako kolektor poziomy spiralny oraz drugi z bezpośrednim odparowaniem. Jakie są różnice? Czy zamontowanie drenażu rozsączającego z oczyszczalni przydomowej nad dolnym źródłem wpłynie na szybsza regenerację źródła czy też odwrotnie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...