Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

regan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez regan

  1. Drodzy koledzy koleżanki, czy ktoś z Was zamawiając projekt domu zamwł również kosztorys? Czy warto go zamawiać? Czy warto zamawiać surowy zamknięty czy ten z wykończeniem? Pytam, bo musze jakoś wycenić pracę nad domem do kredytu, a mam strasznie sprzczne inforamcje. Ktoś tu na forum juz nie pamiętam wybudował suruwkę zamknięto za 170 tys. a dobredomy dają 259 tysi i to netto. Straszna rozbieżność.
  2. Nie wiem czy już była na ten temat dyskusja, ale najwyżej wywołam ją ponownie. Obok kuchni jest małe pomieszczenie ale spiżarka. Spiżarka jak na mój gust powinna słuzyć do przechowywania słoików, ziemniaków i innych tego typu rzeczy, czyli jednym słowem warto byłoby mieć tam chłodniej niż normalne 22 stopnie. W jaki sposób (pomijając klimę) zagwarantowac tam sobie chłodniejsze pomieszczenie. Czy wogóle się da? Może nie ma co się wysilać i zrezygnować z tego pomieszczenia? Napiszcie proszę jakie podjeliście decyzję co do tego pomieszczenia i do czego będzie w Waszym domu przeznaczone (uwzględniając panujące w nim temperatury).
  3. PION, jesteś z Pionek? No nie może być. Moja żona pochodzi z tych okolic. Czy Ty również budujesz lub wybudowałeś Ambrozję? W ten weekend będziemy właśnie w Pionkach, czy istnieje możliwość spotkania się i obejżenia domku?
  4. Witam wszystkich budowniczych. W niedalekiej przyszłości mam zamiar budować właśnie Ambrozję II. Chciałbym na początek kilka praktycznych porad od tych co już zbudowali choćby stan surowy otwarty/zamknięty. Pierwsze i dla mnie najważniejsze to koszty. Pare wiadomości wyżej podane zostały koszty stanu sorowego zamkniętego = 170 tys (brutto mam nadzieje). Czy pozostali również wybudowali się za mniej więcej podobną kwotę? Czy to jest kwota robociny i materiałów, czy też zawiera w sobie pozwolenia i inne takie biurokratycze czynniki? Jako, że zamierzam budować się w okolicach Warszawy, to pewnie koszty moje będą znacznie większe. Jeśli jest ktoś chętny do pokazania swojego domku w pobliżu Warszawy (powiedzmy promień jakieś 100km) to bardzo chętnie bym się umówił na małe spotkanką, krótką pogawędkę. Będę pewnie poszukiwał równeiż ekipy budowalnej, która nie odwali mi roboty lecz wykona ją należycie nie kasując mnie na zbyt wielkie kwoty. Czy wszyscy budujecie z kierownikiem budowy, czy ekipy mają takowych kierowników, czy lepiej samem zadbać o takiego kierownika z jakiegoś innego miejsca, co by Panowie nie za bardzo byli ze sobą zżyci? Mam pewnie jeszcze tysiące pytań, ale na początek powiedzmy, że te koszty chciałbym mniej więcej poznać, bo muszę również obliczyć moje możliwości kredytowe, co by potem nie mieszkać w gołych cegłach przez 20 lat zbierając pieniądze na ceramikę i farbę Jeśli ktoś z Was jest w posiadaniu kosztorysu dla tego projektu, jeśli ktoś go zamawiał i byłby chętny się nim podzielić, to bardzo proszę o przesłąnie go na adres iregulski(at)gmail.com Każdy pewnie z Was zakładał ile wyda na wykończenie. Jakie macie sugestie, komu ile wyszło za położenie podłóg, malarstwo, ceramika i inne takie wykończeniowe pracy, co by można było już normalnie mieszkać, bardzo proszę o podzielenie się. Ilu z Was wykańczać będzie własnymi rękoma oraz przy pomocy tatusiów, wujków i znajmomych, a ilu w pełni wykłada kasę i wszystko oddaje w ręce firm zewnętrznych? Jak wtedy wyglądają koszty samego wykończenia (oczywiście mniej więcej bo wiadomo, że jeden położy płytki za 30zł a drugi za 200zł)? Jeszcze te schody, drewniane z okuciami są pewnie super i świetnie się musza prezentować. Niestety nie znalazłem zdjęcia o któym mowa w postach wyżej. Jeśli można prosić o podesłanie ponowne linku do zdjęcia z tymi drewnianymi schodami będę wdzięczny. A no i oczywiście ile droższe lub ile tańsze są tkakie schody od tych projektowanych? Wszystkim z góry dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...