Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysiek-d

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

krzysiek-d's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Last Rico jestes wielki!!!!!!DZieki za wielka dawke wiedzy.Gdybym tylko mog przyznalbym Ci nagrode NOBLA.Przeczytalem niemal caly temacik.pare dni mi to zajelo.Przy okazji zdemontowalem dmuchawe tzn wentylator zalozylem miarkownik i co i jest znacznie lepiej przezbroilem swoj kocio0lek w sposob jaki doradzalaes kol janusz-z posiadam dokladnie taki sam jak on.Przy okazji jesli janusz-z czytasz ciagle to odezwij sie .mam pare pytanek do ciebie.Pozdrawiam wszystkich!!!
  2. witam po dluzszej przerwie ale zakasalem rekawy i od wiosny zaczalem zmieniac oblicze zimnego domku.na sciany przykleilem 20 cm styro0,038 okna w zaleznosci od wielkosci od u 0.95 do na stropie tymczasowo lezy 20 cm welny ale dowale jescze 10.niestety finanse nie pozwolily na rekuperacje ale w nastepnym roku napewno bedzie dzialala.roznica jest diammetralnie ogromna w domu zrobilo sie cieplo przy zdecydownie mniejszej ilosci spalanego opalu.przedemna jeszcze podloga ale to najprawdopodobniej najwczesniej za 2 latka.pozdrawiam
  3. Ot!i zajaśniało.wentylacja mechaniczna kojarzyła mi się z wiatraczkiem pędzącym po zaświeceniu światełka w kratce wywiewnej.
  4. Dzięki kangaxx!czegoś nie rozumię.jeśli rekuperator to poco wentylacja mechaniczna?docieplał będę sam-wolniej ale na pewno staranniej.do remontu dopiero się przygotowuję zacznę robić coś za dwa latka wiec staram sie wszystko najbardziej jak tylko sie da przemyśleć pod waszym okiem oczywiście. Pozdrawiam
  5. Dzięki an-bud za wsparcie na pewno się przyda,przez te wszystkie moje przemyślenia nie zabardzo spać w nocy moge Pomyślałem sobie ze nawet docieplenie tych ścian nie będzie takie proste,prawdopodobnie nie będą tak pięknie równe jak ściany w budowanych dzisiaj domach a to chyba osłabi przyczepność styropianu klejonego na piance do tych ścian.Kurde im więcej myślenia tym więcej problemów.Kolejny to dach pokryty jest blachą całkiem niedawno więc szkoda mi to rozbierać ale znowu między blachą a krokwiami niema żadnej izolacji,krokwie leżą na murłacie na ścianie kolankowej między krokwie można upchać wełnę o gr 15 cm a chciałbym przeznaczyć strych na użytkowe poddasz wiec chyba trzeba by upchać 40 cm. Jestem na drodze przemyśleń ale coś mi się wydaje że jednak to bedzie cięższa przeprawa niż budowanie od podstaw.Mam tylko nadzieję że będzie to mniej kosztowało niż budowa.
  6. A co do doświetlenia pomieszczen ze względu na ''tunel'' mógłbym wstawić szersze okna jednocześnie zmniejszając ich wysokość.Tak mi się wydaje.
  7. Wiliam sorki!żle zrozumiałem.po części tej ścianki nie mogę rozebrać ponieważ ściany szczytowe stoją w połowie na tej ściance a w połowie na szczelinie i całym pustaku parteru
  8. nie bardzo rozumię pojęcie ''tunel''.czy grubość muru to jakaś wada? dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam
  9. Witam!Dzięki Dominik za pierwsze wskazówki.Na szczęście dom dostałem za darmo wiec tylko dlatego decyduję się na tego typu rozwiązanie.Podobnych problemów będzie jeszcze kilka.Właśnie nasunął mi się kolejny,po wymianie okien na okna trzyszybowe które powinny być umieszczone w warstwie docieplenia zewnętrznych ścian pozostanie wokół miejsca po starym oknie pustka powietrzna,co z tym zrobić.Jesli chodzi o dach to jest tak jak piszesz z tym ze nie jest pokryty papą. Może ktoś już dostosowywał stary dom do domu energooszczednego i chcialby sie podzielić swoimi spostrzezeniami ?
  10. Witam wszystkich forumowiczów! Mam pytanko.Posiadam dom budowany w latach 70,cały podpiwniczony,zbudowany z całego pustaka i połówki haszowego miedzy nimi pustka powietrzna, część mieszkalna na piętrze tylko z całego.Jeśli to możliwe chciałbym uzyskać dla tego domu parametry domu energoszczednego.Czy to możliwe?Proszę o porady i wskazówki. Dziękuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...