Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wsioryba

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

wsioryba's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam ogromną prośbę, czy ktoś może mi powiedzieć gdzie w Elblągu kupić styrodur? Potrzebuję niedużej ilości i nie mam pojęcie gdzie można go kupić.
  2. Bloczki Solbet, białe, pióro-wpust, odmiana 400 (U=0,43), odmiana 500 (U=0,52). Poniżej link do strony z tabelą parametrów: http://www.solbet.pl/izolacyjnosc_termiczna.php Jeżeli decyzja padnie na ten sposób budowania to jaka powinna być między nimi szczelina?
  3. Przecież beton komórkowy o grubości 48cm spełnia normę poniżej 0,3 W/m2*K (Ytong osiąga nawet 0,19), nawet ściana wybudowana z Ytonga o grubości 36,5 ma przenikalność poniżej 0,3, dlaczego więc dwa pustaki o grubości 24 nie spełniałyby normy (tworzą przecież mur grubości 48cm). Jeden może być odmiany 400 (U=0,43) a drugi 500 (0,54), tak więc biorąc z tego średnią i przyjmując że współczynnik maleje proporcjonalnie co do grubości ściany, ściana wybudowana tą technologią mogłyby mięć przenikalność równą ok 0,25. Padł tutaj pomysł, żeby między nimi zastosować szczelinę powietrzną, która również jest dobrym izolatorem, który teoretycznie powinien jeszcze zmniejszyć całościowy współczynnik przenikania cieplnego. Wypowiedź, że taka ściana nie spełni norm jest według mnie błędna, ale może ktoś jest w stanie udowodnić, że się mylę.
  4. Pomysł wynika z faktu dostępu do tego typu pustaków po zupełnie innych cenach niż w hurtowniach i tylko i wyłącznie o takich wymiarach. W pierwszym założeniu ściana miała być jednowarstwowa o grubości 48cm, dlatego też szerszy fundament, szersze wieńce, dodatkowe zbrojenie itd. wynikają bezpośrednio z samego projektu podstawowego domu z poddaszem użytkowym. Tak z ocieplenia chcę zrezygnować. Chodzi o to czy ściana wykonana w ten sposób będzie miała takie same właściwości jak jednowarstwowa ściana z betonu komórkowego o grubości 48cm.
  5. Dla sprostowania wyjaśnię że mam tylko i wyłącznie dostęp do takich pustaków, tzn. o wymiarach 24x24x59 i zastanawia mnie czy wybudowany w ten sposób dom będzie dobrym rozwiązaniem. Decyzja nie jest jeszcze podjęta i dlatego te pytanie znalazło się na forum, bo zapewne są tutaj mądrzejsze osoby ode mnie, które będą w stanie wypowiedzieć się na temat racji bytu takiego rozwiązania. Chodzi mi o sensowne techniczne aspekty takiego rozwiązania, a nie czcze pisanie.
  6. Witam, interesuje mnie czy postawienie ściany 2 x 24cm z betonu komórkowego będzie jednoznaczne ze ścianą jednowarstwową o grubości 48cm. Nie chodzi o aspekt ekonomiczny ale o techniczny. Czy postawienie jednej ściany o grubości 24cm i połączenie jej z drugą również grubą na 24cm kotwami, nie pozostawiając żadnych szczelin ale też nie używając kleju do łączeniu obu ścian jest dobrym rozwiązaniem. Obie ściany mogłyby mieć różne różne gęstości, wewnętrzna wyższa a zewnętrzna niższa, jak i również mogłyby zostać ułożone na mijankę. Czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się czy takie rozwiązanie ma sens bądź nie popierając to argumentami. Dziękuje z góry za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...