Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kasia i Filip

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Kasia i Filip's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zyzmen, bardzo podoba nam się twoja elewacja - bardzo fajnie wyszły te ciemniejsze obramowania wokół okien i na rogach. Możesz podać jakich tynków użyłeś?
  2. Najważniejsze to zachować umiar - moim zdaniem podniesienie o 1 pustak wystarczy. Wyższe podniesienie ścianki wprawdzie zwiększy powierzchnię użytkową, ale może spowodować zniekształcenie budynku.
  3. Jestem przed wylaniem posadzek. Zastanawiam się jak zaizolować miejsce pod drzwiami wejściowymi. Chce tam włożyć styrodur, który będzie oddzielał posadzkę wewnątrz pomieszczenia od posadzki na ganku. Czy umieszczać takie ocieplenie dokładnie pod drzwiami? Czy później nie będzie problemów z zainstalowaniem progu? Czy też lepiej zrobić to równo z izolacją ściany zewnętrznej, a więc przed linią drzwi? Ale czy w takim wypadku nie powstanie jednak mostek termiczny?
  4. Mam balkon i taras zabezpieczony papą termozgrzewalną. Koszt robocizny wyniósł 15 zł za m2 (facet z palnikiem). Robota nie wyglądała na trudną i jeżeli masz czas i palnik gazowy to możesz spróbować sam. Jeżeli chodzi o papę to według mojej wiedzy są dostępne dwa rodzaje - zewnętrznego krycia i podkładowa. Pod wylewkę niby powinno się stosować podkładową. Ja część papy miałem jednego rodzaju część drugiego. Moim zdaniem lepsza jest jednak papa zewnętrznego krycia niż podkładowa. Jest grubsza i bardziej wytrzymała, a różnicy w cenie praktycznie nie ma. Jeszcze jedna ważna rzecz - nie można nakładać papy na wilgotny beton. Lepiej zaczekać aż będzie kilka naprawdę suchych dni, a przy nakładaniu papy najpierw osuszyć beton palnikiem.
  5. Ja robię w kuchni sufit podwieszany i tam ukryję te rury. W pokoju na półpiętrze i tak rury pójdą pod skosem i na upartego da się je wkuć w ścianę kolankową. Można też w tym miejscu zrobić szafkę. Wcześniej też myślałem, żeby wszystko załatwić jedną rurą. Pytałem fachowców i powiedzieli, że nie powinno się łączyć wentylacji kuchni z okapem ani z przewodem wentylacyjnym ze spiżarni. Szczególnie jak się wstawia gdzieś wiatrak (jest chyba w każdym okapie), bo wtedy może wyjść na to, że powietrze będzie przechodziło z pomieszczenia do pomieszczenia zamiast na zewnątrz. No ale już teraz się nad tym tak nie zastanawiam (nawet jeżeli możliwe jest zgrabniejsze rozwiązanie), bo kominki już są wstawione, a przede mną jeszcze wiele takich dylematów budowlanych.
  6. Ja zamontowałem 5 kominków wentylacyjnych: 1. okap, 2. wentylacja kuchni, 3 wentylacja spiżarni (jest wydzielona z kuchni), 4, łazienka na poddaszu, 5. Pralnia (wydzielona z pomieszczenia nad garażem).
  7. Dziękuję za informacje. Chyba po prostu obydwa rodzaje tynków mają swoje wady i zalety i każdy musi wybrać to co mu bardziej pasuje. Filip
  8. Witam, jesteśmy przed kładzeniem tynków. Wykonawca poleca nam tynki cementowo-wapienne (gotowa mieszanka firmy Baumit). Czy ktoś ma doświadczenia z tego typu tynkami? Czy nie ma problemów z późniejszym malowaniem lub tapetowaniem?
  9. Drodzy Forumowicze, czy wprowadzając zmiany w trakcie budowy (np. podwyższenie ściany kolankowej, rezygnacja z niektórych okien dachowych, zmiana kształtu i wielkości tarasu itp) zgłaszaliście wniosek o zmianę pozwolenia na budowę?
  10. Czy ktoś się podzieli informacjami na temat kosztów elektryki? Ile wyniosła robocizna, materiały, na co zwrócić uwagę?
  11. Suwanka zapewne jest bardzo praktyczna i przy okazji umożliwia rezygnacje z okien - tworzy się wtedy dodatkowe miejsce na meble czy kaloryfery. Jednak, w moim odczuciu, takie rozwiązanie narusza nieco symetrię okien w porównaniu z projektem. Oczywiście jest kwestia całkowicie subiektywna, ale wolę Sagę z układem okien zbliżonym do projektu.
  12. Stan surowy zamknięty tj. mury, stropy, dach, wylanie tarasów, ścianki działowe i okna wyszły mi na poziomie 250 tys. Poza oknami roboty były prowadzone przez jedną firmę.
  13. Przy zachowaniu okien takich jak w projekcie może być problem z ustawieniem mebli. Trzeba też pamiętać, że na ścianie na której znajduje się wykusz, na odcinku pomiędzy ścianą tarasową a wykuszem jak i na ścianie kominkowej w projekcie umieszczono miejsca na grzejniki. Jeżeli nie robimy podłogówki to w zasadzie będzie wtedy mało miejsca na komodę czy coś w tym stylu. My zmniejszyliśmy okna na taras, tak, żeby zmieściły się pod nimi grzejniki. Dzięki temu mamy miejsce na komodę lub kredens. Oczywiście każdy musi sam przemyśleć co jest ważniejsze - zachowanie dużych okien czy miejsce na mebel.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...