Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

-Jurand-

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez -Jurand-

  1. Jaram się bo znalazłem swoją chatę na zaktualizowanej mapie satelitarnej
  2. Coraz mniej czasu na prowadzenie dziennika, więc nie będę się rozpisywał, tylko wrzucam zdjęcia Od podwórka: Od południa: Od ulicy: od północy:
  3. Wydaje mi się że powinny być. U mnie się wyświetlają, może masz coś z przeglądarką
  4. Od wtorku zacząłem działać na budowie, Udałem się do firmy Tauron podpisałem umowę i wybrałem taryfę G12w, dnia następnego przyjechało dwóch gości i założyli licznik. Popłynął prąd do mojego domku. Oczywiście coś elektrycy zjeb… w gniazdku 3 fazowym źle podłączyli kabelki i wybija bezpieczniki ale 230v jest OK. Styropian kupiłem jakiś czas temu u Producenta, który znajduje się niedaleko mnie firma Justyn. GRAFITOWA FASADA EPS 031 za ok. 170zł m3 z felcem, myślę że cena dobra. Sam go odebrałem i przewiozłem busikiem. Leżał i cierpliwie czekał z jeden miesiąc, aż się doczekał dnia, w którym zaczęliśmy ocieplać. Trochę się narobiliśmy, bo trzeba było odsuwać wiązary, ale chciałe by było porządnie. Na ogniomury poszedł 10cm a na kominy wentylacyjne 5cm. Wszystko zaciągnięte siatką i klejem bez kołkowania z firmy Atlas, kleiłem też na Atlasa tylko do klejenia. Rozważałem klejenie na piankę do klejenia styro, była nawet promocja w OBI za 20zł jakiegoś tam producenta, Tytan to już wydatek 29zł ale jakoś odpuściłem. Po prostu mi się odwidziało, nikt nie wiedział nawet jak się to trzyma w ogóle. A sprzedawcy w marketach to już masakra. Ja to nie wiem po co oni tam w ogóle są. Później zaczęliśmy deskować, miałem 2m3 desek z tartaku impregnowanych i brakło. Dołożyłem z tych wcześniej rozszalowanych i sam opierdykałem jakimś impregnatem. Różnicy nie widać, fachowcy twierdzili że brakło pół kubika ale ile to h.uj wie Papę na deskowanie w końcu dałem Nieduża różnica w cenie a milimetr głupsza, wyszła mnie po 12,50zł za mb ale kupiłem całą paletę od producenta 180m i byłem sam po nią w Kielcach. Cena z wliczonym kosztem paliwa na miejsce i powrotem. Ta s30 kosztowała by mnie 12,30zł na miejscu. Musiałem tylko poświęcić 6 godzin na drogę. Chyba ktoś w niebie nademną czuwa, bo w sobotę po skończeniu papowania, uszczelnieniu miejsc styku ze ścianą i kominami, rozliczyłem się, pracownicy wyjechali i lunął deszcz. Jeszcze 1godzinka i była by tragedia. Dziękuje swojemu Aniołowi Stróżowi i pozdrawiam Do uszczelnienia użyłem silikonu dekarskiego Tytan czarny. A w dziury wentylacyjne wsadziłem takie ładne kratki z allegro, oczywiście ze stali nierdzewnej Zobaczymy jak się będą sprawować. Jak co to je wypierdol… . W poniedziałek przyjeżdżają z rana wstawiać okna, oczywiście wkleję foty. Dziś zamiatam dom, by było czyściutko. Z ciekawych wiadomości to ta że żenię się w sierpniu, czytam biorę ślub Zastanawiam się też już nad piecem, pierw miał być Defro AKM 2 na miał i eko ale teraz poważnie rozważam zakup piecem na pelet. Jeśli ktoś ma i użytkuje proszę o sugestie i rady.
  5. Kosztowała mnie więcej niż kilka browarów. Do tej pory nie mogę się wyleczyć z choroby w jaką mnie wpędziła A na budowie na razie cisza i spokój, przerwa technologiczna. Sądzę że w tym miesiącu wrzucę jakąś aktualizacje.
  6. Witam Panie Andrzeju w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam opis sytuacji. Telefonicznie odpowiedział mi Pan na wiele moich pytań więc tekst poniżej się zdezaktualizował ( bo napisałem go przed telefonem ) Umieszczę go jednak bo może ktoś, kiedyś będzie mieć podobna sytuację i to mu pomoże Bardzo proszę o poradę co tu mam dalej począć z moim dachem Jak by Pan znalazł chwilkę i spojrzał na mój „Dziennik Budowy” http://forum.muratordom.pl/showthread.php?154069-Dom-o-nowoczesnym-charakterze-z-płaskim-dachem-na-spokojnej/page2 jest tam wszystko opisane co robię i na jakim etapie właśnie jestem. Właśnie stanąłem na dachu i tu mam kilka rozterek. Ostatnie posty to właśnie dach. Jeśli byłby Pan łaskaw krok po kroku opisać jak mam ten dach dalej wykonać byłbym wdzięczny. A poniżej zamieszczę jeszcze kilka pytań. Dach planuję pokryć blachą trapezową, pod nią pełne deskowanie bo deski już mam kupione, ocieplenie z wełny MegaRock mata 15cm między krokwie i na stelażu płyty RockTon 15 cm pod więźbą. Potem paraizolacja i karton gips ale nie wiem co mam dać na deski? Jedni doradzają papę podkładową i na to łaty i blacha. Wtedy musiał bym chyba tą kratownice zrobić wentylowaną właściwie tą pustkę między wełną a deskami. I czy by to w ogóle zdało egzamin i wywiewało tą parę wodną?? Ktoś inny radzi na deskowanie dać membranę i nie wentylować tego stropu. Jeśli tak to jaką? Jakiej firmy?? Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Czy wypadało by ocieplić ogniomury od wewnątrz tam gdzie na rysunku są znaki zapytania. Jeśli tak to czym wełną czy styropianem i czy zaciągnąć siatką i klejem? Jeśli ocieplać to będzie trzeba odsunąć od ściany wiązary? Chyba czy je też ocieplić? Rysunek przedstawia rzut. Żółtym kolorem Wełna która również będzie między wiązarami. Fioletowy styropian. Czerwony mur. Zielony więźba. Jak będę na budowie to porobię zdjęcia tych miejsc i wstawię dla lepszego podglądu. Czy ocieplać kominy wentylacyjne? Czy ocieplać od poziomu wełny? I zaciągać siatką i klejem? Może dorzuci Pan jakieś porady jak wykonać obróbkę blacharską? I kiedy najlepiej rozpocząć dalszy ciąg prac. Dobra resztę szczegółów omówimy już osobiście. Dziękuję i pozdrawiam P.S. W których miejscach wykuć wentylacje dachu??
  7. -Jurand-

    Jaka papa na deskowanie?

    Witam troszkę odgrzeje kotleta, ale sam nie wiem co zrobić.?:\ Niedługo stanę przed dylematem pokrycia dachu papą. Dach 5%spadku na jedną stronę, odeskowany, z 3 stron ogniomur. Można zoboczyć to zresztą w moim dzienniku. Jeden dekarz mówi by papą przykryć ogniomur a drugi że dach będzie pracować i wywinąć papę tylko troszkę na ściankę. Tu ma problem co robić. Drugie odnośnie papy dekarze nic mi nie doradzają a ja mam mętlik w głowie od ich ilości. W tym roku deski przykryję jeszcze tylko papą a w przyszłym roku na wiosnę dopiero położę blachę trapezową i zrobię obróbkę blacharską. Oto papy, które wybrałem jeśli macie inne propozycje to piszcie, wszystkie jak na razie z ICOPAL-A . Vivadach PM lub Foalbit AL S40 minus to cena za 120 m2 dachy sam materiał wyjdzie ok. 2400zł ta pierwsza to mój faworyt, przybiły bym na gwoździe przykrył drugim i zgrzał. Tylko przy tej cenie mógłbym już położyć papę wierzchniego krycia np. Extradach WF i bym się nie martwił że mi słońce coś zrobi przez pół roku. No i tańsza alternatywa to Omega Szybki Profil Baza 3 z dach 1700zł myślę ze nie będzie zła. Tylko czy ona jest termozgrzewalna i można z nią zrobić tak jak z Vivadachem?? Bo gorsza jest dla tego że niby jest na włóknach szklanych a nie na poliestrowych. Dobrze chyba wyczytałem. I najtańsza alternatywa to Glasbit g200 ale ta to chyba nawet niemodyfikowana a kosztuje tyle co Omega. Sam już nie wiem. Czy ja w ogóle odczuję różnice? Chyba tylko w kieszeni Poradzicie P.S. A może dać jakiegoś juniora? one też są tanie albo coś w rodzaju membramy szybką barierę Fel'x lub sun'x ale czy to wytrzyma do wiosny? A może jest coś godnego polecenia z innych firm po 10zł za metr Wybrałem w końcu Teskoplast Normal P-PYE PV150 S30 Podkładowa Na necie można już ją dostać za 10,20zł za m2 myślę że ma najlepsze parametry w stosunku do ceny. Jakość i właściwości sprawdzę po czasie i opiszę w swojim dzienniku.
  8. Konstrukcja dachu gotowa, rzeczywiście ją robili 3 dni. Jutro robię z profili ze stali nierdzewnej alla daszek lub jak kto woli przepierzenie lub ch.j go wie co Jak by ktoś znalazł lepszą nazwę niż ta ostania proszę o sugestie!!! Zdjęcia umieszczę jak tylko je zrobię Co do planów: 24 Listopada wchodzą murarze zrobić szczyty i ostatnie poprawki. I tu się zastanawiam. Czy miedzy wiązarami na wieńcu te dziury zamurować betonem komórkowym czy zostawić i po prostu styropianem przy ociepleniu zostaną zatkane?!@# Pomóżcie !!! Potem deskujemy i papujemy i na koniec okna. Mam nadzieję że zima w tym roku będzie łaskawa i zacznie się późno. Jesień jest piękna ja każdą wolną chwilę spędzam na rybach ( takie nowe hobby ) Pergola wyszła tak Stwierdziłem że deskowanie i papowanie wykonam sam. Zaoszczędzę na tym 1500zł chyba to nie jakaś wielka sztuka?!@#$ Czekam na wszelkie rady w tej kwestii !!! HEYYYY duss podaj mi maila to ci podeśle bo mi wiadomości PRV coś nie śmigają. Pozdro Nie wiem co z tą pogodą, czy rzeczywiście się te bieguny poprzestawiały?! Pewnie w 2012 będzie jednak koniec świata ale my się nie poddajemy i dajemy czadu na budowie. W stawie i okolicznej rzece wody coraz mniej. Ja nie pamiętam deszczu od lipca może w sumie z 3 dni padało na tyle czasu. W każdym bądź razie dla murów to dobrze i dal mojego domu, mam nadzieję że taki klimat potrwa długo a ja zdarzę uporać się z wszystkimi zaplanowanymi pracami. Oto efekty a tak wyszła brama do garażu myślę że fajnie kosztowała 220zł Kantówki by obsadzić bramę zostały z wiązania, trzeba było kupić tylko płytę duralisową po 50 zł w obi + zawiasy i 2 zasuwy. Przyznam szczerze już jestem zmęczony tą budową i finansowo i psychicznie każde z wejść murarzy mnie męczy zamiast cieszyć. Liczę na to że jak w końcu wstawię okna to się skończy i będę się ciszyć. Jakie wy macie doświadczenia? Nareszcie koniec !!! Tak wyszło Kawał chałupy, rzeczywisty rozmiar dopiero widać jak się koło niej stoi. Teraz jeszcze tylko deski na dach, kupie wprost z tartaku zaimpregnowane i papa wybrałem Teskoplast Normal P-PYE PV150 S30 Podkładowa Wydaje mi się to w tej chwili najbardziej optymalny wybór pod względem ceny W niedalekiej przyszłości przedstawię zdjęcia domku na kosz, też bardzo fajne wyszedł Nie mogę pisać nowych postów!!! Jakiś błąd forum?? Z resztek materiałów zrobiliśmy domek na kosz. Będę w nim przechowywać również węgiel lub inny materiał do pieca a we wnękach poukładam drewno pocięte w klocki. Trzeba jeszcze przesklepić i dobudować ogniomurki ale to już na wiosnę oraz ocieplić i otynkować, by całość wyglądała jednorodnie. Później dojdą dwie furtki a obok brama Koniec roku, czas na podsumowania. Pogoda się popsuła ,gdyby nie to na pewno miałbym stan surowy zamknięty. Okna czekają na zamontowanie a zostało tylko odeskować i opapować dach. Deski są i czekają, nawet chyba schną?. Bo leżą w zadaszonym pomieszczeniu z przewiewem. Kusi mnie by to jeszcze dokończyć na początku stycznia jak spiek odpuści, ale boję się że nocy przymrozi na drugi dzień przypapują, wtedy zamknę wodę między deskami a papą a na wiosnę tam się pleśń rozwinie. Więc odpuszczam temat i chyba dopiero zacznę jak będę pewien pogody na plusie i braku deszczu. Z naszą zwariowana pogodą może to nawet szybko nastąpić. Wklejam zdjęcia bramy bo jestem z niej bardzo dumny i muszę się pochwalić. Z okazji świąt i nowego roku życzę wszystkim budującym dużo pieniędzy i cierpliwości do wykonawców oraz dużo inspiracji dla projektów które wcielicie w swoich domach. Byle do wiosny.
  9. Tarasy uszczelnione, mam nadzieję że na te zimę wystarczy. Trzy warstwy IZOLBETU Dp coś takiego.
  10. Witam kolego. Czy mógłbyś podać adres sprzedawcy tego ślicznego jacuzzi ,którego zdjęcia prezentujesz na: picasawebgoogle jestem zainteresowany podobny urządzeniem. Mógłbyś dodać jeszcze cenę i ewentualne porady czy wskazówki, może znasz teraz jakieś fajniejsze urządzonko. Sorki za wpis na forum ale coś mi PRV niecącą się wysyłać. Za to będę pierwszy w koment. Pozdrawiam i czekam na dalszy postem prac
  11. Czyta ktoś wogólę ten dziennik?? Na wszelki wypadek, jak by ktoś czytał piszę dalej Budowa na razie stanęła na wieńcu i chudziaku. Już jesień ciekawe czy zdążę zakryć i wstawić okna przed zimą? :/ Dla mnie to też pozostaję zagadką i pewnie pozostanie do końca. Jak bym miał 20 000 to bym spał spokojnie może by nawet na wakacje starczyło a na razie bije się z myślami. Drewno już leży i schnie dziś mija 2 tydzień. Cierpliwie czekamy na cieśle, który zapowiedział się na połowę października. Dał nadzieje że może wcześniej wpadnie. W sumie niedużo roboty, mówi 3 dni więźba. W między czasie zrobiłem z kuzynem drzwi do domu. Nawet nieźle wyszły, myślałem że będzie gorzej. Robiliśmy je 2 dni od 16 do 20 +- no i oczywiście częste przerwy na browar Jak by inaczej. Z racji tego że tak fajnie nam poszło zrobimy jeszcze bramę do garażu ale to już z płyt OSB Pomiar okien się odbył, był gościu od tynków i wylewek z niwelatorem. Naniósł punkt zero i wycenił ok. 5800 wylewka i 12 000 tynki gipsowe. W planach mam jeszcze przed zimą zabezpieczenie tarasów, na razie sam, pomoże je dysperbitem z 4 razy może jak będę krył dach to je papą przykryje zobaczy się.
  12. Już rok się męczę z tą budową, jak patrzę na pierwsze zdjęcia to łza się w oku kręci a jakie bzdury wypisywałem w pierwszych postach masakra! Troszkę przez ten czas się zmieniłem można powiedzieć wydoroślałem, choć chyba nie do końca. Jeszcze nie mam siwych włosów ale na pewno zaczynam patrzeć na życie z innej perspektywy. Aż się boje pomyśleć co będzie później. Na pewno poznałem się na budowlance, kiedyś to była czarna magia dla mnie a teraz widzę że nawet jestem uznawany za autorytet przez niektórych. Staram się pomagać jak mogę bo uważam że ja sam się wiele od innych życzliwych dowiedziałem i kontynuuję łańcuszek. Choć bez przemądrzalstaw, nie chce być jak mój teściu, który wszystko wie lepiej na każdy temat ale jak go się o pomoc poprosi to jakoś ma 1000 wymówek. Bez łach dam se rade som. Na budowie dzieje się ostro jedziemy z pięterkiem. Musiałem kupić 2 palety cementu, kleju i drut, również materiału dowieźli. Do końca tygodnia powinniśmy skończyć lub połowy przyszłego całe piętro z wylaniem wieńca i chudziakiem na parterze. Wtedy zacznę organizować dach. Nie będę za wiele gadać pokazuję zdjęcia
  13. Ja bym na waszym miejscu skuł chudziaka, wybrał piach i wylał na nowo. Bo to domurowanie i drzwi na 1.9m to grzebanie w gów... . Zalerzy jak kto lubi. Pozdrawiam
  14. Dzięki za miłe słówka, fajnie że jesteś 2,5roku na forum a pierwszy post piszesz umnie w dzienniku. Jeszcze raz DZIĘKI
  15. Witam dawno mnie tutaj nie było, bo mi się chyba znudziło, po za tym kasy zabardzo niema więc niema o czym pisać. Zrobili mi prąd skrzynka na granicy i kabel, bezpieczniki w domu. Zapłaciłem elektrowni to najważniejsze. Co jeszcze, zapłaciłem za okna bo później mogę niemieć kasy a teraz miałem całość. Kolor na zewnątrz i wewnątrz złoty dąb, trzyszybowe, profil Decenick. zamuwiłem je tam z wyceny powyżej, gość coś spuścił i był bardzo miły oraz konkretny. Jednym słowem fachowiec, trochę się bał robić takie duże ale w sumie miał racje bo to on będzie je serwisował a ja go będę napierdzialać jak coś będzie źle. Jak ktoś chce to polecę na PRV Sprzedałem stemple teraz odbijamy deski i wyciągamy gwoździe. Do tego wybieram piach pod chudziaka i sypie na tarasy. Ciąg dalszy w sierpniu. Pytanko: kiedy zamawiacie więźbie i czy bije się mokrą czy suchą? A najważniejsze. Miałem rutynową kontrole z nadzoru budownictwa. Po fotografowali, sprawdzili atesty i certyfikaty, wpisy w dzienniku. Wszystko OK
  16. O widzę że mój patent z ociepleniem rury i ściśnięciem na trytki sprawdza się u was a jak tam stęple??
  17. Mam pierwszą wycenę okien i mnie z butów wyrwało: Profil 5 komorowy (belgijski), grubość 70mm, kolor dwustronnie, 3 szyby 4x12x4x12x4 U=0,7 Okucia Siegenia (niemieckie) W pozycjach 3,7,8,9,10 do wykonania skrzydeł przyjęto profil drzwiowy a w pozycji 9 niski aluminiowy próg. Pozycja 3,7 drzwi balkonowe uchylano przesuwne. Wspomaganie przesuwania 450zł Otwory na dzwi 150 i 100 1.Drzwi Porta Roma Premium 90+30 klamka-gałka Porta Granit,wkładki patentowe kl.B,próg aluminiowy - 4000,00 zł. brutto z montazem 2.Drzwi Porta Roma Premiu 90 akcesoria j/w - 2500,00 zł.brutto z montażem. Może ktoś robił podobne okna i lepiej ogarnia ceny. POMÓŻCIE !!! Chciałem okna przesuwane z niskim progiem (podnoszono przesuwne) ale te ponoć ok. 10 000zł kosztują Brama garażowa, segmentowa, bez przetłoczeń, kolor złoty dąb lub orzech z silnikiem, dwoma pilotami czterokanałowymi, o wymiarach 450x240 – Cena 5400zł z montażem bez faktury Tyle udało mi się najtaniej znaleźć, inni wołali koło szóstki. Zawsze to sześć stów w kieszeni.
  18. Co do okien to ja teraz wybieram kolor i się zastanawiam czy wziąść szare do blchy na dachu i rynien i szarą bramę garażową czy wziąć imitacje drewna na zewnątrz i wewnatrz, albo orzech olbo złoty dąb. Wacham się. CZY MORZE KTOŚ PORADZIĆ ???
  19. Kurcze mnie nad zmianą dachu też dużo osób namawiało. Bo ciężki do uszczelnienia, bo po ścianach będzie się lać bo drogi. NIE DAŁEM SIĘ !!! Robię po swojemu i sądzę że będę zadowolony, teraz tak się buduje domy nowoczesne. I najwyżej ja będę żałować. Rozumiem decyzję twojego męża ale mu nie zazdroszczę. Do końca życia będziesz mu mówić „a mogliśmy zrobić ten płaski dach, tu niedaleko jest taki i strasznie mi się podoba” Wasze ściany też wyglądają już nieźle, zanim się obejrzysz już będzie strop, koło świąt. Z tymi oknami to ja też przesadziłem, zrobiłem takie giganty i tyle że się boję że w 40 000tyś się nie zmieszczę. Na razie dałem okna do 3 firm do wyceny i pokrycie dachów i tarasów. Gościa do więźby już mam. Z tym helikopterem fajna sprawa. Czy mąż nie mógł by mnie wziąć na taki oblot nad moim domem?? Ja nawet zastanawiałem się nad paralotnią, są takie loty i nie drogo a w Rudnikach samolotem można się przelecieć. Ale helikopter to dopiero coś. Czy on pracuje w wojsku, TVN-ie czy u Niemczyckiego?
  20. Cześć jak zrobiliście te zdjęcia z lotu ptaka?? I gdzie się budujecie? Pozdrawiam goroąco
  21. Dzięki dziewczyny za miłe słowo, sory że tak próżno odpisuję ale niemiałem czasu. Lilianette nieźle wielką chatę budujesz kurcze ogrom piwnic mnie przeraził ale dobrze widocznie macie takie potrzeby Ile masz metrów w wzdłuż i wrzesz budynku? Ja mam tak 13m x 14m tutli_putli czemu zmieniłaś z płaskiego na normalny? Dałaś się namówić ludzią? Mnie też mówili różne rzeczy ale się nie dałem. Taki mi się podoba i koniec. A tak przyokazji gdzie budujesz?? Ten namiar na tą hurtownie możesz podrzucić. Co do dyskusji w wątku „jak budować silką” to jedna paleta kleju ci nie wystarczy, ja do tej pory zużyłem jedna paletę to jest 54 worki i jeszcze dokupiłem 10 worków to tak na styk starczyło do tej pory. Na piętro jeszcze z pół palety dokupię. Jeszcze raz dzięki i życzę wiele cierpliwości :*
  22. Witam, murarze opuścili teren budowy. Działali na nim przez miesiąc zalali strop, posprzątali. Na razie przerwa do sierpnia muszę zebrać kasę i pokupować materiały. Na koniec napiszę ile mnie to wszystko wyniosło. Jeśli by kogoś interesowały szczegóły pytajcie!!! Z dobrych wieści to to iż mam już prąd na działce. Elektrownia zleciła firmie postawienie skrzynki a ja firmie zleciłem przyłącze do domu. Elektrowni muszę zapłacić 1930zł netto za 14kw przyłącza. A firmie ok. 1500zł za 45m kabla wykop plus skrzynka w domu z bezpiecznikami. Niestety zdjęć nie zrobiłem nadrobię. Mam już pierwsze gniazdko na 230v i mufę z siłą Pod koniec maja będę mieć kontrolę na budowie z nadzoru budowlanego. Kierownik mówi że to rutyna, więc się nie martwię i kompletuje dokumenty. W jednym miejscu jak zalewali nie dowiązali drutem szalunku i odgięło deski ale póki beton był miękki oderwali i wygładzili. Mówią że spoko. Schody zalane mam nadzieję że wyjdą dobrze. W niektórych miejscach na stopie widać drobne pęknięcia, zwłaszcza na tarasach, tam gdzie nie było terivy. Podobno to standard? Patrzcie i podziwiajcie A teraz to co tygryski lubią najbardziej KASA Do tej pory na budowę bez papierów i działek, same materiały i robocizna, dotąd co jest na zdjęciach wydałem: 89 810zł
  23. Glaichy nie było a jeden z pomocników padł, chyba z przemęczenia Etap murowania ścian dobiegł końca, powoli kończy się komin a zaczyna strop. Ja jadę już na oparach!!! Z jednej strony zazdroszczę ludziom, którzy budują na kredyt i mają prawie nieograniczony budżet. Z drugiej strony cieszę się że jestem niezależny i cena franka nie spędza mi snu z oczu, nie muszę się martwić co będzie jutro, że nie będzie na ratę A oto salon, ze stemplami wydaje mi się ciasny ale jak było bez akurat w sam raz Hol wejściowy i toaleta dla gości Garaż, pralnia i komin w kotłowni
  24. Chyba jest tańszy i cieplejszy. No zadowolony jestem ale jeszcze raz bym to dobrze przemyślał i przeliczył
  25. duss No jestem na takim etapie jak widzisz w dzienniku, w czwartek skończymy ściany parteru i bierzemy się za strop. Co do instalacji to ja będę chyba kłuć, bo ściany wyszły naprawdę równe i szkoda dawać na nie gruby tynk by przykrył kable, które poszły by na ścianie a takto może zrobi się od razu tynk gipsowy z automatu, pożyjemy zobaczymy. W silce z Xelli można podobno poprowadzić kable w otworach w bloczku ale niewiem co i jak. U mnie to raczej nie przejdzie. Co do odwiedzin to wpadaj jak będziesz przejazdem gdzieś w pobliżu Cze-wy. Jak coś to pisz na priwa to dam ci komóre. joghurt Szczerze to nigdy tego nieliczyłem czy warto. Dowiedziałem się że z Sil-Pro bloczki wychodzą najtaniej (za Xelle w mojej okolicy biorą astronomiczne kwoty), chciałem pierw przez allegro kupić ale jak doszedł transport i kaucja za palety to już niebyło tak kolorowo. Pyzatym gość chciał całą kasę z góry a jakoś nie jestem zbyt rozrzutny i 20 000 wysłać mi się niewidziano. Ociągał się też strasznie, więc poszukałem w okolicy hurtowni, która handluje tym towarem ponegocjowałem cenę i kupiłem pierwsze dwa tiry bez rozładunku hds. Rozładowałem koparko-ładowarką dużo taniej wyszło, później zamówiłem strop z rozładunkiem hds i przy okazji jeszcze tira materiału i miał to rozładować ale coś se logistycznie nie zgrali i musieli mi osobno na swój koszt dowieść. Przy tych silikatach to transport odgrywa najdroższą rolę. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić ale ten bloczek wkońcu wyszedł mnie 3.58zł to teraz jak patrzę to drogo mnie to kosztowało jeszcze o 3grosze podnieśli na ostatnim transporcie o VAT. Co do jakości to bez zarzutu 5 bloczków uszkodzonych przy transporcie, widłami, takto wszystkie równe, kilka delikatnie ukrytych. Jedyne co zauważyłem to w kilku jakieś zatopione kawałki jakiegoś spróchniałego drewna czy czegoś czarnego ale niewiem co to i może w 5 szt. musiało wpaść na etapie produkcji. Teraz jakbym budował wziąłbym beton komórkowy !!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...