Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michał_B.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    385
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Michał_B.

  1. Wreszcie mogę się wypowiedzieć na temat zalet i wad Ytonga, bo już mieszkam. Mam ściany zew. z ytonga a wew z silki, a strop monolityczny i jest super.W najgorsze upały nawet nie musziałem otwierać okien bo taki przyjemny był chłód, a jak było zimno za oknami to ściany z silki oddawały nagromadzone ciepło.Niestety na piętrze mam ścianki działowe z bk 12, ale tylko dlatego że silki wtedy nie było a goniły mnie terminy, tak wszędzie by była silka.
  2. Ja mam ścianki wew. z silikatu i jest super
  3. ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] ['] [']
  4. Ja jak zwykle (z uporem maniaka ) proponuje sprzęt z wojska ponieważ jest duuużo tańszy od swoich zachodnich odpowiedników. Ja budowe prowadziłem na agregacie 4,5 kW 1- fazowym i na moje potrzeby był całkowicie wystarczający a i teraz będzie stanowił awaryjne źródło zasilania.
  5. Wielkie dzięki za odpowiedź Jak sobie liczyłem to własne ujęcie powinno być tańsze ale jeszcze to sprawdze.
  6. Pytanie troche z innej beczki: czy musze się przyłączyć do wody miejskiej jak mam studnie głębinową?
  7. Strop robiła mi ta sama firma co cały dom i brała za całość więc trudno mi dokładnie co do grosza podać ile by wzieli, u mnie za budowe domu z więźbą wzieli 13000zł., więc przyjełem że za strop wyszło około 2000zł., co w sumie dało te 6000-7000zł. Zbrojenie załatwiłem pół na fakture a pół bez więc już taniej, beton cały bez faktury ale sprawdzony bo od znajomego, deski i stemple tak samo
  8. Ja za swój strop wylewany dałem coś koło 6000-7000zł z robocizną więc mnie się nie opłacało brać ytonga.
  9. Ja narazie będe miał piasek , a na serio to też myśle o gresie.
  10. Moje zdanie to tylko buderus a nie viessmann
  11. Też o tym myślałem ale znalazłem coś lepszego: regulator obrotów http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=1986 Jest też regulator mocy z wyświetlaczem ale sporo droższy.
  12. Ze się tak wyraże ha ha ha Stoen i gospodarka rynkowa a to dobre.
  13. Ja w warszawie (sieć chyba dobrze rozbudowana) walczyłem ze Stoenem tylko jakieś 4 lata, więc tak jak http://ZBYCH radził znajdźcie zaprzyjaźnionego ze stoenem elektryka nawet jakby był nieco droższy od innych. Ja chciałem zaoszczędzić i na nieszczęście wziełem znajomego elektryka no i
  14. Podaje link na allegro gdzie znalazłem tą firme : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43929698 Jutro wyśle im zapytanie o te sztachty. Ja to moge brać już (składam do garażu niech leży i czeka na swoją kolej) lub w maju (odrazu montuje)tylko że w maju może już nie być w takiej cenie bo słyszałem że znowu ma być podwyższka cen drzewa.
  15. i co? a 200 zł powinni Ci przywieźć. Na kiedy potrzebujesz tę podbitkę? może i ja się podłączę? No i tu jest problem bo mówią że nie mają transportu na taką odległość. Już nawet przegłądam ile by kosztowało wynajęcie lublina albo innego dostawczaka bo cena jest całkiem niezła. Ja bym brał coś koło 100m2 więc jak by ktoś jeszcze brał ze mną to moż by się coś z ceny zeszło. boowa Narazie wielkie dzięki za odpowiedź ale dla mnie to troche za daleko, no chyba że dostawe mają gratis
  16. Proponuje zwykłym cjanopanem.
  17. A można wiedzieć gdzie? Ja ostatnio znalazłem po 13.70zł./m2 ale odbiór za Żywcem.
  18. Święte słowa.
  19. Czy ktoś się orientuje gdzie w bliskich okolicach wawy można kupić tanią podbitke drewnianą surową. Czy jest możliwe kupienie poniżej 20zł./m2?
  20. nie wiem skąd przekonanie że Ytonga kupuje się w hurtowni, jak inne materiały.. to podstawowy błąd który potem daje zbyt wysokie ceny. Jeśli ktoś jest zainteresowany Ytongiem to powinien zadzwonić do Ytonga bezpośrednio i zapytać o przedstawiciela na swój region. Przedstawiciel przyjeżdża po projekt (albo trzeba mu przesłać) i wylicza zużycie materiału i PROPONUJE cenę. Cenę trzeba negocjować. Potem ten sam przedstawiciel wskazuje tylko jedno miejsce w którym po uzgodnionej cenie moża będzie zaopatrzyć się w ten materiał. To wszystko dlatego, że materiał pod konkretną budowę jest sprowadzany z fabryki z zastosowaniem uzgodnionej ceny. Ja tak zrobiłam i mam bardzo dobrą cenę. oczywiście że BK innego producenta wychodzi taniej. Kupiłam na wolnostojący garaż BK faelbetu, skądinąd niby dobry producent. i tak sobie stoi wymurowany na cienkie spoiny garaż i 4 metry dalej dom z Ytonga. Już na pierwszy rzut oka widać który material jest lepszy. A co do historii o wierceniu palcem czy dłubaniu łyżką to proponuję sobie podłubać w czymś innym. Świadczy to tylko o tym że taka osoba w ręku Ytonga nie miala, albo nazywa ytongiem każdy biały bloczek BK. I tu się nie zgodze. Też na początku dałem projekt przedstawicielowi do wyceny i wcale taniej nie wyszło. Ale na szczęście zapytałem się o ytonga w hurtowni w której się zaopatruje i okazało się że dostałem dużo większy rabat niż u producenta a do tego jeszcze za transport dostałem jego równowartość w bonach za które kupiłem silikat na ściany wew.
  21. Współczynnik przewodzenia ciepła jest podany 0.29 i czyli nie wiele gorszy od innych ścian. Tak samo ytong może oszukiwać z tym współ. jak każdy inny producent począwszy od pustaków a kończąc na styropianie a wtedy to żeby nie wiem jak liczyć to zawsze wynik będzie z błędem. Mnie jako użytkownika interesują przedewszystkim opinnie ludzi którzy już mieszkają w swoich domach a nie obliczenia na papierze.
  22. Dokładnie. Przy dachu też trzebaby tak liczyć . Nie ma więźby, nie ma deskowania , nie ma folii, nie ma ocieplenia. Na tym się zaoszczędzi . Płyta dachowa kosztuje coś koło 690 zł/m3. Myślę , że powinna mieć grubość ok. 25 cm , czyli za m2 wychodzi 172.5 zł. do tego nalęży porównać jeszcze koszty robocizny i wykończenia. Sporo pewnie zależy od stopnia skomplikowania dachu. Na pewno nie zaszkodzi dokładnie wszystko przeliczyć i rozważyć . Tylko że płyta dachowa nie jest odminy 400 tylko coś koło 600 więc dobrą izolacją dachu ona nie będzie a przecież przez dach ucieka najwięcej ciepła.
  23. A skąd wiesz że nie posiada skoro nawet jeszcze nie zaczełeś budowy? Jak narazie wypowiedzieli sięludzie którzy już mieszkają i są zadowoleni.
  24. Może i kusi ale cena skutecznie studzi zapał. Mam dom z ytonga (tylko ściany zew.) ale strop zrobiłem tradycyjnie wylewany i w ten sposób zaoszczędziłem około 15000zł. nie wspominając już o kosztach dachu. Myśle że pieniądze wydane na strop i dach z ytonga można wydać np. na piec kondensacyjny, lepsze okna, itp. Ale to tylko moje zdanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...