Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

skaut

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

skaut's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Chciałbym zastosować na poddaszu folię aluminiową "odbijająca ciepło" (wiem, zaraz ktoś napisze, że to tylko takie czary mary). Moi wykonawcy będą zakładali stelaż na tzw. "grzybki" na to folia i płyta G-K. Folia aluminiowa jeżeli ma "odbijać" ciepło (załóżmy, że to robi) musi mieć mieć troszeczkę wolnej przestrzeni (jak na załączonym rysunku). W przypadku przyklejenia folii do profilu AL tej przestrzeni nie ma. Myślę więc, by dać tą folę pod profil, ale wtedy muszę ją w wielu miejscach przedziurawić na "grzybki". Mógłbym dodatkowo dać drugą folię (tańszą, żółtą) na profile. W ten sposób żółta (szczelna) chroniłaby wełnę przed wilgocią, a aluminiowa odbijała to ciepełko. A teraz pytanie do praktyków: czy to jest wykonalne i czy w tym przypadku nie popełnię jakiegoś technicznego błędu. Z góry dziękuję za pomoc.
  2. "Połączenie ślizgowe" już znalazłem, ale dzięki. Czy kolega w tej sytuacji proponuje zastosowanie takiegoż?
  3. Dzięki, tak właśnie radzą moi wykonawcy (również z pianką). Ja jednak obawiam się tego, że w w miejscach połączenia z czasem powstanie nieregularna rysa i pewnie dla tego ktoś mi poradził połączenie ślizgowe, czyli rysa ale "kontrolowana".
  4. skaut

    perlit

    Ja perlitem zasypałem 2 pierwsze warstwy pustaka poryzowanego. Trochę drogi, "pracochłonny" i podrażnia drogi oddechowe.
  5. Pytałem o to w innym dziale, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dotyczy on połączenia ścianki działowej z płytą G-K, ale tak naprawdę izolacji samej ścianki. Problem polega na tym na jak połączyć płyte G-K umieszczoną na stelażu (skosy) ze ścianką działową. Ścianki są poniżej planowanych płyt i powstanie niewielka szczelina między płytami skosów na ścianka działową. Z uwagi na chęć dokładnej izolacji ścianek podmurowanie ich do krokwi nie wchodzi w grę. Wykonawcy proponują wypełnić szczelinę gipsem lub tynkiem maszynowym (takim jak na ściankach) i dać taśmę - czyli połączyć to na sztywno. Moja obawa jest taka że dach jak wiadomo będzie sobie pracował a ścianki nie, więc z czasem pewnie powstanie rysa i to pewnie nierówna. Zastanawiam się nad wypełnieniem tej szczeliny ale nie łączeniem jej z płytami taśmą. Wtedy rysa na pewno będzie ale raczej w postaci równej kreski. To moje przypuszczenia nie poparte doświadczeniem więc proszę fachowców lub kogoś kto miał podobna sytuację o poradę. Załączam zdjęcie.http://www.skaut.lublin.pl/scianka.jpg
  6. Czyli ad rem jak to mawiali starożytni Rosjanie - jak to połączyć?
  7. To mój drugi dom. Pierwszy był z "mostkami" (różnymi) i dlatego ten ma być bez. Mostki to trochę takie moje hobby, ale lubię je:). Goście mogą się śmiało opierać, ścianki działowe są ze sobą połączone w wielu miejscach i świetnie się trzymają. Dodatkowo przy suficie połączenie będzie tradycyjnie (będzie więcej wełny i ścianka się w nie "schowa". Ale wracając do mojego pytania: Jak to połączyć?
  8. U mnie tynkarz po zakończonej pracy i moich uwagach stwierdził, że nie powiedziałem, że chcę w narożnikach mieć "zachowane kąty" (90 stopni). Podkreślam słowo zachowane, a nie zrobione - bo kąty były prawidłowe.
  9. Ścianka jest ok. 12 cm poniżej krokwi czyli dojdzie 10 cm wełny + płyta. Zostanie mała szczelina. Czy możesz opisać "połączenie ślizgowe"?
  10. "To ja się też zapytam - na jaką wysokość murować ścianki na poddaszu? Mają być wyżej niż płyty późniejsze?" Moim zdaniem zdecydowanie poniżej warstwy izolacji. Postawienie ścianki działowej "do krokwi" to jakby w zimie wyjść na dwór w puchowej kurtce ale bez butów. To będzie potężny mostek termiczny. Oczywiście trzeba się przy tym liczyć w ew. problem montażu płyt G-K który już opisałem. Tak więc "podmurowanie" nie wchodzi w grę. Ale nadal nie wiem czy łączyć "na sztywno" ściankę działową z płytami i ryzykować ew. nieregularne pęknięcia czy nie łączyć i mieć równą "kreseczkę"?
  11. Ja w okolicach Lublina płacę 100 zł na gotowo (wełna 18+10 stelaż, płyta, szpachlowanie). Mam jednaj problem na jak połączyć płyte G-K umieszczoną na stelażu (skosy) ze ścianką działową. Ścianki są poniżej planowanych płyt i powstanie niewielka szczelina między płytami skosów na ścianka działową. Wykonawcy proponują wypełnić szczelinę gipsem lub tynkiem maszynowym (takim jak na ściankach) i dać taśmę - czyli połączyć to na sztywno. Moja obawa jest taka że dach jak wiadomo będzie sobie pracował a ścianki nie, więc z czasem pewnie powstanie rysa i to pewnie nierówna. Zastanawiam się nad wypełnieniem tej szczeliny ale nie łączeniem jej z płytami taśmą. Wtedy rysa na pewno będzie ale raczej w postaci równej kreski. To moje przypuszczenia nie poparte doświadczeniem więc proszę fachowców lub kogoś kto miał podobna sytuację o poradę. Załączam zdhttp://www.skaut.lublin.pl/scianka.jpgjęcie.
  12. Bardzo proszę o ocenę projektu rekuperacji, a właściwie rysunku. Między parterem a poddaszem jest pośrodku duży otwór z ażurowymi schodami. Planowana centrala LUNA 200 + GWC (rura fi 160) ok. 20 zakończona w suchej studni). Czy to będzie działać?! czy zrobić to na trójnikach czy na puszkach (jakich?) Proszę o ew. uwagi i opinie.
  13. W czym mogę to "przeliczyć"? Łazienka na górze jest nad nieocieplonym garażem, ale sufit garażu będzie zaizolowany 10 cm styro. W łazience planuję 15 cm. Czy w wiatrołapie warto zrobić cieplej czy niekoniecznie? I jeszcze jedno ważne pytanie - rozstaw w pętli ślimakowej 15 czy 20 cm to rozstaw między rurkami zasilenia i powrotu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...