
skaut
Użytkownicy-
Liczba zawartości
30 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
skaut's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam! Chciałbym zastosować na poddaszu folię aluminiową "odbijająca ciepło" (wiem, zaraz ktoś napisze, że to tylko takie czary mary). Moi wykonawcy będą zakładali stelaż na tzw. "grzybki" na to folia i płyta G-K. Folia aluminiowa jeżeli ma "odbijać" ciepło (załóżmy, że to robi) musi mieć mieć troszeczkę wolnej przestrzeni (jak na załączonym rysunku). W przypadku przyklejenia folii do profilu AL tej przestrzeni nie ma. Myślę więc, by dać tą folę pod profil, ale wtedy muszę ją w wielu miejscach przedziurawić na "grzybki". Mógłbym dodatkowo dać drugą folię (tańszą, żółtą) na profile. W ten sposób żółta (szczelna) chroniłaby wełnę przed wilgocią, a aluminiowa odbijała to ciepełko. A teraz pytanie do praktyków: czy to jest wykonalne i czy w tym przypadku nie popełnię jakiegoś technicznego błędu. Z góry dziękuję za pomoc.
-
"Połączenie ślizgowe" już znalazłem, ale dzięki. Czy kolega w tej sytuacji proponuje zastosowanie takiegoż?
-
Dzięki, tak właśnie radzą moi wykonawcy (również z pianką). Ja jednak obawiam się tego, że w w miejscach połączenia z czasem powstanie nieregularna rysa i pewnie dla tego ktoś mi poradził połączenie ślizgowe, czyli rysa ale "kontrolowana".
-
Pytałem o to w innym dziale, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dotyczy on połączenia ścianki działowej z płytą G-K, ale tak naprawdę izolacji samej ścianki. Problem polega na tym na jak połączyć płyte G-K umieszczoną na stelażu (skosy) ze ścianką działową. Ścianki są poniżej planowanych płyt i powstanie niewielka szczelina między płytami skosów na ścianka działową. Z uwagi na chęć dokładnej izolacji ścianek podmurowanie ich do krokwi nie wchodzi w grę. Wykonawcy proponują wypełnić szczelinę gipsem lub tynkiem maszynowym (takim jak na ściankach) i dać taśmę - czyli połączyć to na sztywno. Moja obawa jest taka że dach jak wiadomo będzie sobie pracował a ścianki nie, więc z czasem pewnie powstanie rysa i to pewnie nierówna. Zastanawiam się nad wypełnieniem tej szczeliny ale nie łączeniem jej z płytami taśmą. Wtedy rysa na pewno będzie ale raczej w postaci równej kreski. To moje przypuszczenia nie poparte doświadczeniem więc proszę fachowców lub kogoś kto miał podobna sytuację o poradę. Załączam zdjęcie.http://www.skaut.lublin.pl/scianka.jpg
-
Czyli ad rem jak to mawiali starożytni Rosjanie - jak to połączyć?
-
To mój drugi dom. Pierwszy był z "mostkami" (różnymi) i dlatego ten ma być bez. Mostki to trochę takie moje hobby, ale lubię je:). Goście mogą się śmiało opierać, ścianki działowe są ze sobą połączone w wielu miejscach i świetnie się trzymają. Dodatkowo przy suficie połączenie będzie tradycyjnie (będzie więcej wełny i ścianka się w nie "schowa". Ale wracając do mojego pytania: Jak to połączyć?
-
U mnie tynkarz po zakończonej pracy i moich uwagach stwierdził, że nie powiedziałem, że chcę w narożnikach mieć "zachowane kąty" (90 stopni). Podkreślam słowo zachowane, a nie zrobione - bo kąty były prawidłowe.
-
Ścianka jest ok. 12 cm poniżej krokwi czyli dojdzie 10 cm wełny + płyta. Zostanie mała szczelina. Czy możesz opisać "połączenie ślizgowe"?
-
"To ja się też zapytam - na jaką wysokość murować ścianki na poddaszu? Mają być wyżej niż płyty późniejsze?" Moim zdaniem zdecydowanie poniżej warstwy izolacji. Postawienie ścianki działowej "do krokwi" to jakby w zimie wyjść na dwór w puchowej kurtce ale bez butów. To będzie potężny mostek termiczny. Oczywiście trzeba się przy tym liczyć w ew. problem montażu płyt G-K który już opisałem. Tak więc "podmurowanie" nie wchodzi w grę. Ale nadal nie wiem czy łączyć "na sztywno" ściankę działową z płytami i ryzykować ew. nieregularne pęknięcia czy nie łączyć i mieć równą "kreseczkę"?
-
Ja w okolicach Lublina płacę 100 zł na gotowo (wełna 18+10 stelaż, płyta, szpachlowanie). Mam jednaj problem na jak połączyć płyte G-K umieszczoną na stelażu (skosy) ze ścianką działową. Ścianki są poniżej planowanych płyt i powstanie niewielka szczelina między płytami skosów na ścianka działową. Wykonawcy proponują wypełnić szczelinę gipsem lub tynkiem maszynowym (takim jak na ściankach) i dać taśmę - czyli połączyć to na sztywno. Moja obawa jest taka że dach jak wiadomo będzie sobie pracował a ścianki nie, więc z czasem pewnie powstanie rysa i to pewnie nierówna. Zastanawiam się nad wypełnieniem tej szczeliny ale nie łączeniem jej z płytami taśmą. Wtedy rysa na pewno będzie ale raczej w postaci równej kreski. To moje przypuszczenia nie poparte doświadczeniem więc proszę fachowców lub kogoś kto miał podobna sytuację o poradę. Załączam zdhttp://www.skaut.lublin.pl/scianka.jpgjęcie.
-
Bardzo proszę o ocenę projektu rekuperacji, a właściwie rysunku. Między parterem a poddaszem jest pośrodku duży otwór z ażurowymi schodami. Planowana centrala LUNA 200 + GWC (rura fi 160) ok. 20 zakończona w suchej studni). Czy to będzie działać?! czy zrobić to na trójnikach czy na puszkach (jakich?) Proszę o ew. uwagi i opinie.
-
PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?
skaut odpowiedział RadziejS → na topic → FORUM EKSPERCKIE: Eksperci firmy KAN czekają na pytania!
Taki projekt pewnie swoje kosztuje. Pozwolę sobie ponowić pytanie o "rozstaw" w pętli ślimakowej. Czy odległości np. 15, 20 cm to rozstaw między rurkami zasilenia i powrotu?- 7 508 odpowiedzi
-
- grzejniki
- grzejników
- (i 27 więcej)
-
PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?
skaut odpowiedział RadziejS → na topic → FORUM EKSPERCKIE: Eksperci firmy KAN czekają na pytania!
... i jest OK? Czy w łazience co 10 cm wymaga przykręcenia na regulatorach?- 7 508 odpowiedzi
-
- grzejniki
- grzejników
- (i 27 więcej)
-
PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?
skaut odpowiedział RadziejS → na topic → FORUM EKSPERCKIE: Eksperci firmy KAN czekają na pytania!
W czym mogę to "przeliczyć"? Łazienka na górze jest nad nieocieplonym garażem, ale sufit garażu będzie zaizolowany 10 cm styro. W łazience planuję 15 cm. Czy w wiatrołapie warto zrobić cieplej czy niekoniecznie? I jeszcze jedno ważne pytanie - rozstaw w pętli ślimakowej 15 czy 20 cm to rozstaw między rurkami zasilenia i powrotu?- 7 508 odpowiedzi
-
- grzejniki
- grzejników
- (i 27 więcej)