Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

simon310

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń

simon310's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Postęp przede wszystkim.. Ja mam tylko jeden obieg grzewczy. Jaką masz ustawioną histerezę przy tych nastawach? Zgodnie z tym co napisałeś pojawia się pytanie czy pozostać przy tym buforze czy należy go usunać z instalacji. Muszę jeszcze sprawdzić te dwa pomieszczenia, których nie mogę dogrzać. Obawiam się tylko, że jest to wina mostków a nie problemu w instalacji. Przy dużym mrozie resztę pomieszczeń dogrzewam do wymaganej temperatury a w nich dramat (podłoga mierzona czujnikiem jest podobnej temperatury do reszty pomieszczeń).
  2. Niestety co do bufora muszę się zgodzić Jest on w stanie na trochę wystarczyć przy temperaturach powyżej 0 st.C i minimalizuje liczbę startów. Faktycznie mam taryfę G12W (myślę nad zmianą na G12r Energa). W czasie mrozów miałem ustawioną pompę na grzanie według krzywej z temperaturą ustawioną na 22 stopnie w godzinach 2T i 20 stopni w godzinach 1T, histereza 7st. C.
  3. Mieszkam w Toruniu. W pełni zamieszkany drugi sezon grzewczy. Budynek - ściany: 25 cm porothermu + 15 cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, dach 25cm wełny, Regulatory mam zainstalowane i stosuje w niewykorzystywanych pomieszczeniach. Fakt muszę wybrać któreś rozwiązanie bo możliwości ustawiania histerezy sprawiają, że jak ustawie stałą temp. 50st.C w 2T to nawet jak jest duży mróz to pompa nie włączy się w godzinach 1T bo histereza wynosi np 20st.C. Chyba, że w 1T też ustawie stałe grzanie bufora. W mojej pompie nie jest możliwe ustawienie stałej temp dla 2T i grzania bufora według krzywej w 1T bo histereza sprawi, że w 1T się nie włączy. Chyba, że ustawie ją na tyle niską ale wtedy będzie miała duża ilość startów w 2T w przypadku wysokiej temp. zewnętrznej.
  4. Pokusze się jeszcze o sprawdzenie kamerą termowizyjna. 35*C przy 0 na zewnątrz? Grzać bufor do np 50*C i dalej mieszaczem czy ustawić żeby pompa grzała według krzywej grzewczej?? Moje regulatory działają na temperaturę w pomieszczeniu ale rozumiem, że dać na tyle wysoko aby nie ograniczały grzania od 4.01-1.02 1T - 106 kwh 2T - 667kwh grzane 160m2 podłóg
  5. witam, mam prośbę o pomoc w ustawieniu pompy vitocal 200-g + bufor co 500l + regulatory pokojowe. Dom cały w podłogówce (160m2 grzanych podłóg) + 2 drabinki. Mam problem z dwoma pomieszczeniami na poddaszu, w których nie mogę osiągnąć wymaganej temperatury. Walcze już z różnymi ustawieniami krzywej grzewczej. Podłoga w tych pomieszczeniach osiąga zbliżone temperatury do innych pomieszczeń. Czy dać wysoką krzywą i zdławić regulatorami inne pomieszczenia czy skręcać rotametrami? Czy możecie podpowiedzieć najsensowniejsze ustawienia dla samej pompy? Czy grzać bufor stałą temperaturą np. do 50 stopni czy zostawić bufor w spokoju i ustawić grzanie według regulatora pogodowego? Jakie macie ustawione histerezy? Z góry dziękuję za pomoc.
  6. Witam, możecie zaproponować jakieś ustawienie pompy viessmann vitocal 222-g 10kw, bufor 500l + mieszacz.. Grzane drugi sezon. Bawie się już nią jakiś czas ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Póki co grzeje bufor do 50 stopni w godzinach II taryfy (ustawiona wymagana temp. 22 C) natomiast w godzinach I taryfy ustawienie normalne (temp zredukowana 20 C). Jaką ustawić histereze? Dom 170m2 po podłogach. Z góry dzięki.
  7. mozecie polecic jakies sprawdzone firmy do budowania stanu surowego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...