Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łukasz_B

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Łukasz_B's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dokonałeś już zakupu? jeśli nie to na 300% i z pełną odpowiedzialnością polecam EKO Plusa. Użytkowałem Ogniwo EKO 15kW z zaworem 4D, spalałem miał KWK Ziemowit 24MJ/kg , 4-4,5 tony na średnio ocieplony dom parterowy 127m2. TYLKO Brucer/Burner i eCoal ! TZLKO Ogniwo EKO z Biecza !
  2. 520 zł 24Mj/kg KWK Ziemowit kupiony w sierpniu 2010r. Kujawsko-Pomorskie.
  3. Gdy kiedyś wygasło mi Ogniwo wybierając popiół z palnika zauwarzyłem dużą szczelinę na krótkim boku palnika od strony kosza pomiędzy talerzem a wargą korpusu palnika. Myślę że tamtędy przepływa powietrze które powinno przepływać nacięciami do przeciwległej strony palnika. Wtedy na małej jak i na większej mocy paliło by się dobrze. Montując talerz można go w zakresie ok. 4mm przesuwać w lewo-prawo. Zauwarzyłem to gdy po raz drugi uszczelniałem Brucera. Zaskoczony tym luzem nie wiedziałem jaki to będzie miało wpływ na spalanie i ustawiłem talerz pośrodku zakresu tego luzu. Gdy będzie okazja do demontażu talerza to wkleję go odsuniętego od kosza maksymalnie aby ta szczelina była najmniejsza. A jeśli ta szczelina nadal będzie duża to wypełnię ją silikonem 1200*C. Tylko Brucer i eCoal ! Jeśli ktoś chce zobaczyć Ogniwo EKO 15 kW z Biecza w akcji i jest z okolic Bydgoszczy zapraszam, najlepszy kocioł na rynku ! (jest jeszcze EKO plus) Tylko Brucer i eCoal ! - powtórzmy i pamiętajmy
  4. Czujnik CO jest w studzience i jest włożony głeboko, wiele razy to sprawdzałem ale ma luz. Owinięcia folią aluminiową nie próbowałem, wcisnę jakąś drzazgę. Czujnik powrotu dolega na calej długości, zamontowany jest 25cm przed kotłem trzema opaskami pośrodku i na końcach, i jest pod izolacją do rur.
  5. Kupiłem termometr przylgowy i zamontowałem go za zaworem 4d i za pompą daleko, aby woda była wymieszana. Wskazywał temperaturę 38-40°C, taką temperaturę wody wskazywał też w poprzednim kotle (bez 4d) sterownik aby w domu było ok. 22°C w obecnych temperaturach otoczenia i teraz też tak jest. eCoal w tym czasie pokazywał temp. powrotu ok. 35°C, ale w dotyku ta rura była wyraźnie cieplejsza niż wskazania termometru przylgowego. Przełożyłem przylgowy na tę rurę i po kilkunastu minutach odczytałem ok. 45°C ! 10°C więcej ! Zamontowałem teraz ten termometr przed zaworem 4d, nastawa CO 45°C, aktualna 49 a na przylgowym 59°C ! znów 10°C więcej ! To potwierdziło moje podejrzenia że w rzeczywistości temperatura kotła jest o wiele wyższa. Tuż po zainstalowaniu kotła kilka razy się oparzyłem dotykając rury przed 4d mimo że eCoal wskazywał CO np. 62°C. Wydało mi się wtedy że jest o wiele więcej po doświadczeniach z poprzednim kotłem, ale pomyślałem że tamten sterownik coś źle mierzył. Wczoraj już się woda zaczynała gotować w kotle kiedy podgrzewałem CWU. Nastawa CO 65, aktualna 72°C A NA PRZYLGOWYM 106 !!! (wentylator cały czas pracował, także kiedy zmniejszyłem zadaną na 55 !) Pomogło przejście na tryb ręczny i otwarcie obiegu grzejników na 30s. Instalacja na jednej pompie, zawór 4d był ustawiony na 100% czyli bez mieszania. Podgrzewałem już tak CWU ale to się wcześniej nie przydarzyło, teraz woda bulgotała jak w garnku a nastawy były takie same, nawet trochę wody wypłyneło z wzbiorczego. Ciekawe kiedy zadziałałoby to termiczne zabezpieczenie? Można te czujniki kalibrować ? Telefonować do Elektro-System ? Czy wymienić termometr przylgowy ? A temperatury w waszych Ogniwach są rzeczywiste ?
  6. Mam na myśli czy zaizolowanie czopucha na całej długości, od kotla do ściany komina, wpłynie negatywnie na wskazania czujnika temperatury spalin i spalanie. Czy zaizolować dopiero za czujnikiem. Chcę to zrobić nie tylko dlatego że w kotłowni jest ciepło, w poprzednim kotle czopuch i rura bardzo silnie skorodowały, na odcinku: tuż za izolacją cieplną kotła do tuż przed ścianą komina. Izolacja wełną to nie jedyna moja praca przy tym kotle. Uszczelniłem silikonem (do 300*C) w popielniku sciany kotła z dnem w pierwszym ciągu, drugim i trzecim oraz scianę między nimi kiedy kocioł był jeszcze nie podłączony i stał na palecie. http://img832.imageshack.us/img832/7325/obraz2063.jpg Popielnik bez palnika. http://img577.imageshack.us/img577/8180/obraz2039.jpg Połączenie ściany i dna między komorami. http://img214.imageshack.us/img214/7636/obraz20382.jpg Strzałki wskazują niedokładniśc podczas montażu, widać także elementy gięte, jest to zdjęcie z komory pod drugim i trzecim ciągiem. Wyraznie było widać prześwity światła, zostaje mi jeszcze kalapa trzeciego ciągu która dokładnie nie przylega a popiół nie zasypuje tych szczelin. Po doświadczeniach z poprzednim kotłem któremu przerdzewiało dno w popielniku (stał na całej powierzchni dna, EKO stoi na krawędziach) profilaktycznie pomalowałem podkładem antykorozyjnym krawędzie dna od spodu. Z tych nieszczelności byłem bardzo niezadowolony ale myślę że trafiłem na taką nieszczelną sztukę. Reszta wygląda bardzo dobrze, ładne lica spoin i wiele gięć blach. Był jeszcze kłopot z odkręceniem wyczystki przy dmuchawie do której tylko mam dostęp. Górną śrubę musiałem skrócic bo motylek, odkręcając go, zatrzymywał się na obudowie dmuchawy.
  7. Witajcie, również ociepliłem Ogniwo. Wyciołem z płyty wełny mineralnej wymierzony prostopadłościan który docisnołem do śrub aby odcisnąć miejsca na otwory. Potem wierciłem śrubokrętem w tych miejscach, zamontowałem i izolacja zaślepki gotowa. Kocioł z tej strony stoi 5cm od sciany, wcześniej była ona ciepła teraz jest zimna. Zaizolowałem także dolne drzwiczki. Zdemontowalem z nich ten blaszany ekran, położyłem na arkuszu wełny i odwzorowałem od niego kształt. Wyciołem 1 cm mniejszy aby sie wewnątrz tej blachy wmieścił, potem odcisnąłem miejsce na otwory od drzwiczek wyciołem i zamontowałem. Powierzchnia tych drzwi jest teraz trochę mniej gorąca niż górnych, spodziewałem się większej różnicy. http://img233.imageshack.us/img233/621/obraz2202.jpg http://img255.imageshack.us/img255/2829/obraz2199.jpg http://img43.imageshack.us/img43/4562/obraz2201o.jpg http://img233.imageshack.us/img233/621/obraz2202.jpg/ http://img255.imageshack.us/img255/2829/obraz2199.jpg/ http://img43.imageshack.us/img43/4562/obraz2201o.jpg/ Mimo tych zabiegów w kotłowni nadal jest ciepło, chyba cieplej niż w domu. Pozostaje mi jeszcze izolacja płyty osadczej podajnika, przestrzeni pod panelem sterownika i 40 cm czopucha (zastanawiam się czy wpłynie to negatywnie na czujnik temperatury spalin ?).
  8. nanosat66 Kocioł: jeśli odpowiada tobie metoda Last Rico [/b ]to wybór kotła masz mocno zawężony do kotła górnego spalania z miarkownikiem, z wymiennikiem poziomym. Myślę że wybór dobrej konstrukcji kotła będzie dla ciebie nie trudny skoro dużo już przeczytałeś, nawet jeśli będzie potrzeba usprawnić kocioł przez uszczelnienie i montaż KPW. Uważam że wybierając kocioł warto kierować się posiadaniem certyfikatu na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" przez kocioł, najlepiej klasy A. Wykaz świadectw znajdziesz na stronie ICHPW http://www.ichpw.zabrze.pl/?p=pl/menu/h/h01/index to powinno ułatwić tobie wybór. Świadectwo potwierdza m.in. że kocioł osiąga moc deklarowaną przez producenta, o badaniach i kotłach przeczytaj proszę ten poradnik http://zawijan.wordpress.com/2-wybor-kotla/badania-atestacyjne/. Odpowiednią moc kotła do twojego domu powinieneś znaleźć w planach budowy. Moc kotła w procesie spalania zaproponowanym przez Last Rico jest prawie kontrolowana pod warunkiem szczelności kotła i prawidłowej regulacji powietrza wtórnego i głównego. Więc myślę że nie powinieneś bać się zagotowania wody, osoby ostrzegające przed zagotowaniem pewnie myślą że będziesz palił tradycyjnie na ruszcie z językami ognia sięgającymi komina i gwałtownymi wzrostami temperatury. Dla pewności pytaj producenta twoich grzejników o współpracę z kotłem na paliwo stałe. Zostawiłbym pompę która jest teraz w instalacji, jeśli to możliwe, gdyż jej wydajność jest dobrana do tej instalacji i powinna prawidłowo funkcjonować z nowym kotłem. Co to za wymiennik płytowy z którego nie korzystasz ? masz instalację otwartą czy zamkniętą ? Komin: Czy jest to komin ceglany w który włożono wkład kwasoodporny ? jeśli tak, to można go zdemontować i zwiększy się przekrój komina gdy podciśnienie kominowe będzie zbyt niskie. Kiedy chcesz zainstalować nowy kocioł ? jeśli w tym roku to lepiej od razu zdemontować wkład niż czekać czy będzie dymić do kotłowni czy nie, czy kocioł będzie zarastał sadzą i smołą czy nie i czy z łatwością rozpalisz i osiągniesz dużą moc. Jest ten wkład przeznaczony także do pracy z kotłami na paliwo stałe ? Nie ulegaj kolejny raz modzie czy popularności jakiegoś rozwiązania, tu jest wszystko uargumentowane a poziom merytoryczny i dyskusji są na wysokim poziomie, to w internecie niespotykane. Z wybranego kotła będziesz zadowolony jeśli tylko ty podejmiesz decyzję, powinieneś wiedzieć o wszystkich zaletach i wadach kotłów górno i dolno spalających wtedy decyzja o wyborze kotła będzie świadoma i odpowiedzialna. Ahoj kotłowej przygodzie !
  9. Oglądałem niedawną taką Optime z nowej linii. Z zewnątrz ładnie wykonana, drzwiczki w pełni regulowane z zmianą strony ale wewnątrz masakra. Półki w tym kotle są przyspawane od strony przestrzeni wodnej. Przez drzwi wyczystki widać wyraźnie że na styku półek ze ścianami bocznymi nie ma spoin. Są za to różnej wielkości szczeliny, to doskonałe miejsce do korozji moim zdaniem. Temu kotłowi mówię nie ! Wcześniej dowiedziałem się na czym polega "system czyszczenia dysz powietrznych" - dmuchawa rusza z pełna mocą aby przedmuchać dyszę dopiero potem dostosowuje moc do spadku temperatury. To nie jest ekonomiczne spalanie! Nie przebiega ono płynnie, nagły podmuch wychładza komorę spalania i może powodowac wybuchy gazów. To była chyba stara Optima, teraz jest PID i może też tak jest ? Last Rico i inni wszystko tutaj idealnie opisali, tylko szukać kotła odpowiadającego tym kryteriom. Myślę że będziesz zadowolony z kotła jeśli decyzje podejmiesz tylko ty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...