Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojciech Kopczyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Wojciech Kopczyk's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Inuici mieszkaja w normalnych domach, zazwyczaj budowanych w technologii szkieletowej. Nie mieszkaja w iglach, ani nie caluja sie nosami... Jak dla mnie dyskusja zakonczona. Pozdrawiam
  2. Pomysl to zrozumiesz
  3. Ja bym wybral podcinka i wciskanie tam papy. Wydaje sie najskuteczniejszy...
  4. W Danii 30cm styropianu pod posadzka to standard w kazdym nowo budowanym domu. EPS 100 wystarczy, a pod scianki nosne lub ciezsze scianki dzialowe zaproponuje cieplejszy fundament z bloczkow keramzytowych.
  5. Pomiedzy membrana a welna mineralna zostawiamy min. 2-4cm przestrzeni wentylacyjnej. Tam krazy sobie swobodnie powietrze. To gwarantuje wodoszczelnosc pokrycia oraz spodziewana izolacyjnosc cieplna. Moim zdaniem to jest jedyne poprawne rozwiazanie. Propozycje, ktore wchodza w gre: 1. Z welna 120mm miedzy krokwie i 100 w stelazu 2. Trzy warstwami welny 50 + 75 mm (125mm miedzy krokwiami) i 100 w stelazu Przy poziomym kladzeniu membrany proponowalbym nie rezygnowac z tasmy. Silny wiatr moze wwiac wode lub snieg pod nie sklejona membrane. Dobrze tez czasem klasc membrane pionowo i laczyc bez tasmy, na zakladki, pod kontrlatami. No ale to juz zalezy od projektu dachu, doboru materialow itp.
  6. Sciana trojwarstwowa zazwyczaj jest zbudowana w taki sposob: cegla - izolacja - cegla i w tym przypadku okna powinny oczywiscie znalezc sie w warstwie izolacji. Montuje sie je na specjalne kotwy i katowniki stalowe. To bardzo popularne rozwiazanie na zachodzie Europy np.: w Danii. Z tego co zrozumialem u ciebie mialoby byc: cegla - powietrze - cegla - styropian w tym przypadku za warstwe izolacyjna uznalbym styropian i tu rozwiazanie zaproponowane przez Zbigniew 100 ze styropianem zachodzacym na futryne okna bedzie najwlasciwsze. Powietrze tez jest izolatorem mimo to zamontowanie okien w warstwie powietrza byloby bledem. Przerwano by w ten sposob ciaglosc warstwy izolacyjnej i pomiedzy oknem a styropianem tworzylby sie mostek termiczny. Pozostaje jeszcze jedna mozliwosc. Pomiedzy sciany mozna wdmuchnac granulat styropianu. Nie moge polecic, bo nie stosowalem, ale moze warto rozwazyc taka opcje. Rowniez ze wzgledu na cene.
  7. Wojciech Kopczyk

    dom w Danii

    Powodzenia!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...