Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artelpro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez artelpro

  1. Jeśli chodzi o zaniki dostaw energii elektrycznej to kolega jest w błędzie. Zamierzam postawić małego UPS (urządzenie do podtrzymania napięcia) które spokojnie pociągnie moją pompkę od solaru natomiast grzałki do bojlera nie pociągnie no chyba że postawimy nie wiadomo jak wielki UPS. Mieszkam na wiosce i problem z dostawą energii elektrycznej występuje często więc musiałbym się nie myć korzystając tylko z bojlera na prąd.
  2. Niestety nie mam takich wyliczeń na dzień dzisiejszy, jak wspomniałem użytkuję ten zestaw pierwszy sezon ale zauważyłem że pompka działa około 4 godzin na dobę w godzinach 11-14, nie wiem jak będzie to wyglądało latem ale liczę na to że nie będę musiał uruchamiać pieca (ekogroszek). Za zestaw solarny zapłaciłem 7300zł (komplet kolektor rurowy - 30 rur wraz z zasobnikiem 300 litrów) montaż 1300 zł
  3. Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum. Czytałem ten wątek i chce się wypowiedzieć w kwestii zalegania śniegu. Krótko taki problem w moim przypadku nie istnieje. Użytkuję zestaw solarny pierwszy sezon jeszcze nie wiem jak będzie sprawował się w lecie ale jeśli chodzi o aktualnie trwający sezon zimowy raczej się sprawdza. Użytkuję solary rurowe próżniowe. Wszyscy doskonale widza co dzieje się na zewnątrz jaką mamy masę śniegu w tym roku nie zaobserwowałem u siebie na kolektorze ani odrobinę śniegu. automatyka sama sobie z tym radzi nawet nie wiem kiedy to się odbywa. Cały czas są czyściutkie. Zresztą jak może zalegać śnieg na rurach (jak wiadomo rura jest okrągła) pomiędzy rurami nic nie ma dopiero pod kolektorem dach (w moim przypadku blachodachówka) na dzień dzisiejszy cały dach pokryty jest 20cm warstwą śniegu a na kolektorze czyściutko. i jeszcze jedna kwestia ktoś wcześniej pisał że raz słońca jest mniej raz więce i nie wiadomo jak to może działać. Ja osobiście polecam. Jest zima chwilami -15 -20 stopni a mój kolektor podgrzewa wodę w zasobniku 350 litrów do temperatury około 25 stopni. Jeśli to nie jest oszczędność no to nie rozumiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...