Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

URBANISTYKA.INFO

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

URBANISTYKA.INFO's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Chwila chwila WZ nie równa się decyzji podziałowej. Rozumiem, że WZ została wydana na 1 działkę i dopuszcza budowę 9 budynków tak? Jest to decyzja ostateczna tak? No to nie widzę powodu, dla którego: 1. Trzeba występować po ponowną decyzję; 2. Nie otrzyma Pani PnB na podstawie tej decyzji (musi być Pani właścicielem) Jak nie jest Pani pewna, koniec języka za przewodnika, proszę iść do starostwa i zapytać.
  2. o ile mnie pamięć nie myli ustawa o gospodarce nieruchomościami dopuszcza podział decyzją wz a co do gospodarstwa rolnego, bycia rolnikiem, ustaw, aktów wykonawczych itp itd ile tu się tematów przewinęło nikt tego lepiej prawnie nie rozgryzł jak Siwy i Oskar gusiolek_w może tu któryś z nich zajrzy Na działki 3000m2 tak, ale nie na mniejsze art.93. Tak w ogóle od podziałów jest decyzja podziałowa, wz ustala jedynie warunki podziału.
  3. No tak, ale jeszcze planu nie ma. Ułomność ustawy o pizp objawiająca się między innymi tym, że MPZP musi być zgodne ze studium a WZ już nie, prowadzi do tego, że projektanci na etapie planu muszą nieraz akceptować niezgodność ze studium wynikającą z tzw. stanu zastałego. Jeśli Wójt/Burmistrz/Prezydent nie zablokował wydawania WZ na czas sporządzenia planu, to nie widzę podstaw prawnych, dla których taka decyzja nie mogła by być wydana. Poza tym zgodność z MPZP ze studium to też jest sprawa sporna, myślę, że na długą dyskusję. Jakby Pani była zainteresowana to ta dyskusja została już podjęta na forum Portalu, w dziale "Urbanistyka w praktyce". Jest Pani bardzo zorientowana w tematyce, tym niemniej miło nam jest zaprosić Panią do dyskusji:) Pozdrawiam serdecznie
  4. Robi się to zwykle tak, że w tworzonym planie uwzględnia się wydane decyzje. Co do dopilnowania i aktualizacji, to moim zdaniem jest to zadanie urzędnika w gminie, to on ma rejestr tych decyzji i to on jest w stałym kontakcie z urbanistą sporządzającym projekt mpzp. Problem z podziałem i nowymi numerami ewidencyjnymi jest różnie rozpatrywany w różnych powiatach, więc trzeba się dowiadywać na miejscu. Póki nie ma rozpoczętej procedury sporządzenia MPZP nie ma też możliwości zatrzymania wydawania decyzji wz. Jeśli taka procedura się rozpocznie Wójt/Burmistrz/Prezydent może zablokować wydawanie decyzji na czas 12 miesięcy, ale nie musi. Także nawet jeśli by trzeba było ponownie występować o wz to nie widzę problemu.
  5. Widzę, że wywiązała się dyskusja kto jest rolnikiem, a kto nie... a tak naprawdę nie w tym tkwi problem. Termin zabudowa zagrodowa jest regulowany przepisami rozporządzenia o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie par.3 pkt 3. Jest to dość mglista definicja i właściwie wiele pod nią można podciągnąć. Niemniej jednak przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami, a konkretnie art. 93 mówi o tym, że grunty rolne można dzielić na działki, ale nie mniejsze niż 3000m2. Co oznacza, że Pan, posiadając działkę o takiej powierzchni, nie może z niej wydzielić działki np. 1000m2. Żeby ów działkę można było podzielić należy wystąpić z wnioskiem o zmianę przeznaczenia terenu na grunt budowlany w trybie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W razie jakichkolwiek wątpliwości z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego zachęcam do odwiedzania forum portalu http://www.urbanistyka.info i zamieszczania swoich pytań w działe "pomoc dla inwestora". Portal odwiedzają każdego dnia praktycy - urbaniści, którzy z pewnością rozwieją Państwa wątpliwości. Pozdrawiamy redakcja Portalu
  6. Tak jak wcześniej pisała dusia decyzja o warunkach zabudowy nie musi być zgodna ze studium. Jeśli ta decyzja jest decyzją ostateczną jest to dokument prawomocny, na podstawie, którego może Pani wystąpić o pozwolenie na budowę. Jeśli Pani projekt zgadza się z warunkami zawartymi w decyzji o warunkach zabudowy to nie ma przesłanek prawnych do odmówienia Pani pozwolenia na budowę. To, że urzędnik nie uwzględnił Pani decyzji przy tworzeniu projektu studium to jest jego wina i Pani nie może za to ponosić odpowiedzialności. Jeśli ma Pani jeszcze jakieś wątpliwości proszę odwiedzić forum http://www.urbanistyka.info - w dziale "pomoc dla inwestora" na pewno uzyska Pani fachową i darmową pomoc praktyków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...