Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yareka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    221
  • Rejestracja

yareka's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Witam, walczyłem z przysypianiem kotła i fukaniem ze 4 lata i sobie nie poradziłem do końca... Teraz myślę że winny jest tez węgiel. te mocniejsze mocniej przysypiają i potem fuka po odgazowaniu. Tak mi się wydaje że najbardziej widoczne to było jak paliłem groszkiem, na orzechu było tego jakby mniej. Pomagał mi w wyeliminowaniu przysypiania tez sterownik bo np. na spr11 mogłem ustawić mocniejszą reakcję(otwarcie klapki) po spadku temperatury. Kup sobie może jakiś słabszy węgiel orzech II na próbę i zobacz albo rób jak niektórzy... sypali słabszy na dno i on po odgazowaniu szybciej wstawał.
  2. yareka

    Sterownik SPP

    Teraz pewnie już jest nowszy soft ale spoko
  3. yareka

    Sterownik SPP

    Chyba wszystkie siłowniki do zaworów mają krańcówki. Do sterowania zobacz też St-430 chyba nie jest najdroższy, ustawiasz tylko czas otwarcia siłownika i ci reguluje od 1 do 100% otwarcia, min otwarcie możesz ustawić, ochrona podłogówki też jest. Ja mam już kilka lat i na razie działa.
  4. Turbulencja jest tylko idzie do góry większość, u Ciebie w tym miejscu gdzie na czerwono zaznaczyłem jest wolna przestrzeń , trochę teraz poobserwowałem i wychodzi mi że tu właśnie jest problem bo turbulencje w tą ściankę uderzają i się nie kręcą dalej tylko walą do góry. Czyściłem teraz ruszt po rannym wygaśnięciu i okazało się że palnik cały zawalony koksikami, dodałem jeszcze kilka płytek szamotowych(tak jak na rysunku) i pali się całkiem nieźle(dymu z komina niet), Zmniejszyłem też powierzchnię rusztu tylko teraz na 100% będzie się opał zawieszał :/ Jest jakiś sposób na to ? Potem wrzucę filmik z dziś.
  5. @ Dikij.Petia tutaj się udzielają ds-sowcy to napiszę tu Zrobiłem palnik ds według Twojego przepisu, niestety robię wszystko w ds miałowcu(24 kw) i musiałem troszkę zmienić co nieco bo robię wszystko z szamotu. Jeszcze będę próbował ale nie jestem zadowolony zasyp 20kg starczył mi na 10h(zimna instalacja) po wypaleniu trzeba praktycznie od nowa rozpalać bo dużo popiołu, następny problem to chyba trzeba jednak dodać pw bo potrafi trochę dymić na min i max obrotach(wyszło mi max. 8kw chwilowo odebranej mocy) , przy średniej mocy jest oki(pewnie coś źle zrobiłem), dymi tez ostro z drzwiczek zasypowych podczas dosypywania opału :/ Na tym palniku max. temperatura spalin jaką osiągnąłem to 230 oC i bardzo wolno kocioł do niej dochodził(na poprzednim prostokątnym i 320 oC potrafiło złapać aż się bałem czy nie za mały wymiennik się zrobił), praca ciągła 130-190 oC. jak palnik dochodził do zadanej czyli praktycznie full mocy. Zmiany w projekcie: musiałem zmniejszyć szerokość palnika do 170 mm, obcięta płytka z dyszą o 20 mm bo o tyle mi wychodziła niżej ścianka z szamotu(myślę żeby wyciąć taki kwadracik jak zaznaczyłem na rysunku albo ewentualnie podnieść wszystko do góry). Przerwa w pierwszym kanale 8 cm( u Ciebie podobno 9 cm). Zawiedziony też jestem sprawnością DS. Prostokątny palnik który wcześniej zrobiłem miał podobną do GS(około 50%, VER 14, a na tym który teraz zrobiłem wyszło jeszcze gorzej. Jest jakiś użytkownik DS z ciepłomierzem żeby podać swoje wyniki ? Z GS kilu było i co nieco wiem a DS nie pamiętam czy ktoś podawał.
  6. Bawię się właśnie w podobną przeróbkę tylko zwykłego miałowca, w porównaniu do GS dużo wyższa temperatura spalin i dłużej do zadanej dochodzi, pewnie kocioł stracił dużo z 24 kw które miał. Muszę nad palnikiem popracować bo mi dymi przez pierwszą godzinę po rozpaleniu :/
  7. Nio podłogówka to taki niby bufor tylko go nie można załadować do 80oC Jak nie pali 6h na max tylko w miarę dobranym kotle i przez większą cześć doby to powinno być oki. Myślę że winne są źle zrobione instalacje i tyle. Tak poza tym powoli dochodzę do wniosku że kotły zasypowe gs(bo taki używam) jednak pomimo tańszego i uniwersalnego opału opału to w sumie są mniej ekonomiczne niż inne rozwiązania bo sprawność na poziomie 50% jest tu normą(oczywiście być może tylko u mnie ale 60% to wychodzi tylko przy -15oC na zewnątrz). O ds się nie wypowiem chyba że w końcu jakąś próbę zrobię. Myślę że wstawienie podajnika mogłoby się zamortyzować w ciągu 4-5 lat tylko ile wtedy będzie eko kosztować
×
×
  • Dodaj nową pozycję...