Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ryhu82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    192
  • Rejestracja

ryhu82's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Nie będzie się wykraplać na ciepłych powierzchniach kanału, a dopiero tam gdzie są odpowiednie warunki - punkt rosy, tam gdzie pary dużo to i tak woda skrapla się na okapie.
  2. Jeszcze możesz wykonać test instalując prowizorycznie wentylator w swojej łazience, załącz go na 15 minut (nie otwieraj żadnych zewnętrznych okien i drzwi), po 15 minutach podejdź z zapaloną świeczką do kanału obok i zobacz czy płomień odchyla się do kanału, czy do łazienki
  3. Oczywiście, że nigdy pełnej szczelności domu nie osiągniemy, ale ruch powietrza w kanale mógł być wywołany również samym otwarciem drzwi do domu itd.. Według mnie efekt będzie dokładnie taki, że powietrze będzie zasysane z kanału obok a skuteczność tego wentylatora dla łazienki mierna. Zainstaluj - przecież nikt Ci nie zabroni, ja jednak bym tego nie robił, bo zaburzy to wentylację w samej łazience i w innych pomieszczeniach domu.
  4. Jeśli w domu masz jeszcze inne kanały wentylacyjne grawitacyjne, a tym bardziej jeszcze kuchnię gazową, to wyobraź sobie, że: - masz nierozszczelnione okna i załączasz wentylator w łazience (nawet przy zamurowanym drugim kanale obok), - wtedy zawsze wytworzy się podciśnienie nie tylko w łazience, ale w całym domu - jest wymuszony ruch powietrza w kierunku tego kanału z wentylatorem na zewnątrz, - powietrze nie ma skąd napływać, a chce napływać i musi bo ciśnienie na zewnątrz domu jest większe niż w domu, - powietrze napływać będzie najłatwiej tam gdzie występuje najmniejszy opór czyli twoje kanały wentylacyjne w kuchni, WC etc. - więc niezależnie od tego czy zamurujesz ten drugi otwór w łazience czy nie, to będzie zasysać powietrze z dachu, będą cofać się produkty spalania i smażenia do domu, a po kilku smażeniach rybek, osad z komina może ładnie aromatyzować to powietrze cofające się tymi kanałami do domu, już nie wspomnę o odpowietrzniku kanalizacji, który powinnaś mieć wyprowadzony na dachu. Jednym słowem wentylator sprzedaj lub zainstaluj w garażu, a w oknach musisz mieć nieszczelności (np. poprzez wyciągnięcie uszczelki zewnętrznej i wewnętrznej na długości kilkunastu centymetrów lub mieć zainstalowane nawiewniki podokienne), w przeciwnym razie nie masz sprawnej wentylacji grawitacyjnej i po kilku lub kilkunastu miesiącach użytkowania domu będziesz borykać się z pleśnią w domu, wilgoć musi gdzieś mieć ujście, a jeden wentylator tego nie załatwi, a wręcz może zaszkodzić. Jak chcesz zobaczyć efekt swojego wentylatora, to w szczelnie zaklejonym pudle np. po butach przyklej do pięciu otworów pięć słomek do drinków, a do jednej większej dziury przystaw rurę ssącą od załączonego odkurzacza na najniższych obrotach (to będzie twój wentylator) i w pobliżu tych pięciu słomek zapal zapałkę, lub kilka zapałek - obserwuj gdzie leci dym. Pozdrawiam.
  5. Więc kocioł jest z zamkniętą komorą spalania. Proponuję: A. Zostawić obie kratki grawitacyjne z najprostszymi nakładkami higrosterowanymi np. Aereco (otwierają się kiedy jest wilgotno w łazience i zamykają kiedy już jest sucho, zaleta taka, że nie ucieka ciepło kiedy łazienka jest nieużywana) i za lustro w łazience założyć elektryczną matę grzewczą do luster lub założyć ogrzewanie ścienne z c.o. - dużo bardziej skuteczna metoda na lustro niż pięć wentylatorów B. Jeśli nie masz innych kratek grawitacyjnych w domu to możesz założyć dwa wentylatory załączane jednocześnie ale gdy zależy Ci na odparowaniu luster to mata grzewcza lub ogrzewanie ścienne na ścianie z lustrem. Jeśli łazienka ma być również suszarnią to zostaw dwie kratki, jeśli tylko łazienka to spokojnie wystarczy jedna. Jeśli jeden z dwóch kanałów sąsiaduje z innym pomieszczeniem to zastanów się czy tam się nie przyda wentylacja (np. garderoba, tam naprawdę dobrze mieć kratkę). Dlaczego rozwiązanie B tylko wtedy kiedy nie ma innych kanałów grawitacyjnych, bo spowodujesz, że zapachy z kuchni lub WC jeśli masz tam grawitację będą zasysane przez wentylator w łazience, powietrze będzie napływać po linii najmniejszego oporu czyli właśnie innymi kanałami grawitacyjnymi. Jeśli zdecydujesz się jeden z kanałów pozostawić nieużywany to szczelnie zamknij go od góry, bo mogą się w nim zagnieździć ptaki lub co bardziej prawdopodobne owady takie jak szerszenie lub pszczoły. No i pytanie zasadnicze: jak zaplanowany jest napływ powietrza do domu?
  6. Załączając wentylator zasysasz powietrze przez drugi kanał, jeśli na dachu jest źródło dymu lub spalin (wylot z kanału dymowego lub spalinowego) to wówczas wciągasz do domu to co na dachu. Jeśli masz otwarty kocioł, kominek etc. to nie możesz stosować wentylacji mechanicznej, bo będą się w nich cofać spaliny do domu.
  7. Jaki masz rodzaj gazu? Najlepiej zmień kominiarza lub poproś o decyzję na piśmie (nawet odmowną), bo przyda się do sprawy w sądzie
  8. Wentylacja musi być zrównoważona, a zrównoważona jest kiedy każdy odbiornik powietrza do spalania ma własne źródło powietrza, pobierając powietrze z innych pomieszczeń do spalania w kotle to tworzysz tworzysz wentylację podciśnieniową i tutaj może następować konflikt. Najprościej znaleźć kominiarza, który Ci podpisze to co masz.
  9. Chętnie zobaczymy zdjęcia super grzejników zainstalowane u Ciebie, nie pochodzące ze spamu i zwykle wrzucane w tym samym czasie, co roku post wrzucany z instalprojekt normalnie cud
  10. Przykręć zawór główny i sprawdź jaki efekt, albo zawór do samej łazienki jeśli taki istnieje i sprawdź czy hałas się zmniejszył, czasem pomaga wymiana głowicy w baterii, uszczelek w baterii lub wymiana samej baterii, tłumienie hałasu ze ściany w której jest zamurowana hałasująca rura to raczej walka z wiatrakami. Hałas pochodzi z przepływającej wody w rurach czy z samej baterii? Baterie nowego typu czy starego?
  11. Decydującym była dziura w komorze dozowania detergentu - pogratulować wyboru. Może prościej proszek zamienić na płyn do prania, albo zmniejszyć ilość jego dozowania, albo wsypywać wprost do bębna i kupić sprzęt, w którym decydującym o wyborze będzie bardziej istotny element niż to gdzie konstrukcyjnie inżynier wrzucił spust wody z komory dozowania.
  12. A jeśli kupię dwa tej samej marki to jeden sprzęt zepsuty zarazi drugi??? Bo nie wiem o co Ci chodzi, jak już to nie kupuje się urządzeń kombi bo jak zepsuje się pralko-suszarka to nie mamy sprawnej pralki i suszarki jednocześnie. Może i tak rzeczywiście jest, napisałem o Elektroluxie bo akurat ich rozwiązania ostatnio oglądałem. Ja zwracam znajomym uwagę przy zakupie gdzie znajduje się najbliższy serwis, bo dużą część kosztów napraw po gwarancji to dojazd, a są firmy, których punktów serwisowych nie jest zbyt dużo np. Miele więc jeśli masz kupić np. Miele, który ma najbliższy serwis 80 km od Ciebie, to wybierz inną markę, której serwis jest oddalony o 5 km (jeśli ktoś kupuje Miele to nie patrzy na lokalizację serwisów - ten sprzęt wcale się rzadziej nie psuje).
  13. Elektrolux ma pralki i suszarki, które można ustawić w pionie jedna na drugiej i wbrew pozorom to rozwiązanie jest bardzo wygodne, między oba urządzenia wstawić można łącznik z wysuwaną półką, wówczas wysuszone pranie wyciągasz bardzo wygodnie, pranie z pralki przerzucasz do suszarki u góry Niektórzy twierdzą, że to rozwiązanie do małych łazienek lub pralni, ale jeśli nie masz podestu pod sprzęt na wysokości 50 cm nad podłogą to wówczas lepiej postawić dwa sprzęty na sobie, wygodnie, praktycznie i jest miejsca więcej w dużej pralni czy łazience.
  14. Nie zauważyłem podpisu pod postami, przepraszam, że zapytałem. Równie dobrze, mogę odlać sobie cały betonowy strop, a nawet złoty pod tym drewnianym i to też będzie rozwiązanie systemowe no i dźwięki będą wygłuszone.
  15. Wieszaki mocowane w stropie czyli w tym co przenosi dźwięki skutkuje trzaskami tych wieszaków i przenoszeniem dźwięków, strop drewniany ma duże ugięcie. Jaki jest koszt wykonania sufitu samonośnego, no i czy mógł byś wskazać technologię, która jednocześnie skutecznie wygłuszy strop? Chętnie się z nią zapoznam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...