Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maciekf_ne

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

maciekf_ne's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki !!! Znalazłem w necie już mam podpisaną!
  2. Zapraszam do tematu http://forum.muratordom.pl/remont-stulatka-i-niespodzianki,t177360.htm
  3. Jasne, że się bałem!!! Dom bez konkretnych fundamentów, tylko około 9-10 cegieł poukładanychna glebie. Jednakże ratowało mnie to, iż lato było b. suche a podłoże pod i wokół domu to sama twarda czerwona glina. Także kopanie było trochę mozolne a raczej polegało na pracy kilofa i młota udarowego no i dom parterowy z (przyszłościowo)użytkowym poddaszem, także wielkich obciążeń nie ma. Ponadto, siły ciężkości rozchodzą się pionowo w dół a przecież z pod fundamentów nie wybierasz ziemi. Np. przy podcince jest już inaczej i niezaryzykowalbym podcinki dłuższej niż1,5 metra. Jeżeli chodzi o odprowadzenie, to zależy od paru kwesti, jaką masz działeczkę, czy jest kanaliza, czy szambo? czy są w pobliżu zabudowania? Ja po cichu odprowadziłem do szamba, które ma odpływ
  4. Witam, owszem, razem z żoną zaczęliśmy procedury kredytowe "Rodzina na swoim". Wszystko o co pytałaś zależy w jakiej sytuacji się znajdujecie, na co chcecie kredyt, w jakiej wysokości. Jeżeli chcecie konkretów, to musicie poczekać lub zadać konkretne pytania.
  5. Ja najprawdopodobniej dam twardy styropian :/
  6. Witam, przeczytałem wszystkie Wasze spostrzeżenia uważnie. Niestety ja mam powiązany z waszymi problem. Otóż zakupiłem dwie sąsiadujące ze sobą działeczki. Na pierwszej stoi dom, który zamierzam rozbudować, jednak na drugiej działce stoi słup energet. z którego tylko do mnie doprowadzony jest prąd. Wszystko byłoby ok, gdybym nie chciał dobódówki właśnie od strony przyłącza na szczycie. Oczywiaste jest, iż nikt nie da mi pozwolenia na budowę pod i na około lini z prądem. wpadłem na pomysł, aby doprowadzić prąd od słupa do domu ziemią, lub postawić przy granicy między działkami skrzynkę (wraz z licznikiem). Czy za ten pomysł sam będę musiał za wszystko płacić, czy mogę liczyć na pomoc ze strony energetyki. Czy są jakieś regulacje, że do licznika muszą doprowadzić na własny koszt, czy ja też za to będę płacił?? Proszę o wszelkie rady!
  7. Witam, poszukuję pilnie wzoru umowy przedwstepnej. W necie jest tego bardzo dużo, nie mniej jednak chciałbym, by była ona sprawdzona w praktyce. Bardzo proszę o pomoc, wysłanie takiego wzoru na meila : maciekf_ne2wp.pl
  8. Witam! Mam pytanko, jeżeli kupiłem stary dom, który chcę rozzbudować i gruntownie wyremontować, to te wszystkie wyciagi i zaswiadczenia o których pisaliście : - warunki zabudowy (one są wydawane bezpłatnie) - mapa do celów projektowych (ja płaciłam za nią 700 zł) - projekt ( w moim przypadku 1800zł+adaptacja projektu 600 zł) - projekt zagospodarowania terenu (1600 zł) - projekt elektryki (450 zł) - projekt wody i kanalizacji ( 450 zł) - projekt gazu (450 zł) - wyłączenie z produkcji rolnej ( 350 zł) - ZUD (200 zł) też mi są potrzebne??
  9. no i po tegorocznych roztopach w piwnicy jest sucho a z pcv-ki sączy się woda z drenażu :)
  10. Witam, również jestem początkującym naprawiaczem starego domu z 1918r. Akurat kwestię drenażu mam od pół roku za sobą. Teren pochyły, grunt typowo z gliny, woda deszczowa sunęła po sadzie napierając na dom, a w piwnicy, po większych ulewach, lub odwilżach po kosteczki wody. Zaczęło się tak: odkopałem wraz z sąsiadem latem jedną strone domu na odległości 7,5 metra. Głębokość fundamentu wachała się od90 -110cm(cegiełki pokryte "zaprawą jajeczną". fundamenty wyczyściłem szczotką drucianą. ponieważ zaprawa jajeczna usunęła się również z pomiędzy cegieł na gł. 3cm, postanowiłem cały odkryty fundamet wzmocnić b.mocną, rzadziutką zaprawą na grubość 10 cm. Powstałą równiutką, nowiutką powierzchnię fundamentu zaizolowałem 5cm twardym styropianem. wszystko pomalowałem wodnym dysperbitem 2-krotnie. wykop wyłożyłem podwójną folią budowlaną(od dołu i od fundamentu) na spód wydypałem ok 10cm grubego żwiru i ułożyłem rurę drenarską. Wykop zasypałem żwirem pamiętając aby folia wystawała 15 cm ponad poziom (w przyszłości wylej opaskę a folię schowam pod izolację term. ściany. Tak samo drugą ścianę, wszystko jedną i tą samą rurą drenarską zakręcającą pod kątem 90 stopni, zachowując oczywiście spadek ok 2cm na metr. na końcu wstawiłem 110 rurę pcv, trójnik i rurę do góry (kiedyś na odprowadzenie z rynny) i dalej rurą pcv do przydroznego rowu (niestety na wsi nie kładą burzówki Tak to mniej więcej wyglądało, czas: po kilka godzin co któryś dzień = 2 miesiące, wraz z przewietrzeniem i całkowitym wyschnięciem fundamentów, koszty to ok 1200zł za łącznie 18 metrów izolacji, praca fizyczna nieoceniona. Pozdrawiam.
  11. A ja mam pytanie, czy wyrzucenie legarów i ocieplenie i wylewka nie bedzie mniej kosztowna i bardziej solidna??
  12. Witam, podkleję sie pod temat. Również zamierzam remontować stary strop, ale ja mam legary roztawione co 90 cm. I tu jest problem z płytami osb, ile warstw i jakiej grubości położyć, aby również nie okazało sie, że będzie skrzypiało. Ponato, co położyć od dołu, jako sufit, czy bezpośrednio do legarów przykręcić płyty k-g, oczywiącie na stelarzu, czy terz najpierw osb??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...