Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NatiMari

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

NatiMari's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hej. Mamy taki problem: z rury wywiewnej kanalizy wieczorami wali tak niemiłosiernie, że masakra. Mamy dom parterowy (Idalia z Archipelagu), dwa kibelki w różnych częściach domu (dalszy od odpływu z domu znajduje się jakieś 7 m). Od tego właśnie kibelka puściliśmy rurę do góry (poddasze użytkowe), w razie gdyby nam się kiedyś na poddaszu zachciało łazienkę robić. I właśnie ta rura jest pociągnięta przez dach. Jednak nie pionowo, tylko ma 2 zakręty. Spadki są ok., bo sam je poprawiałem, gdy smrody dostawały się do domu. Kolejna rzecz to kominek wentylacyjny nad dachem. Po pierwsze fachmani zaraz obok kominka wywiewu kanalizy zarzucili kominek wentylacji z łazienki. Czasem nawiewa i wiadomo, co jest... Ale nie o tym. Kominki są krótkie i położone prostopadle do dachówki. Są to bowiem oryginalne kominki oferowane przez producenta - Creaton. Tak na chłopski rozum, to raz, że prostopadły kominek nie daje odpowiedniego ciągu, poza tym do kanalizy chyba zawsze krótki, a do wentylacji pionowy długi. Znalazłem firmę Klober - wychodzi, że jak założę specjalny krótki (ale pionowy, a nie prostopadły do dachówki)) kominek do wywiewu kanalizy to będzie OK. Obok jest ten nieszczęsny od wentylacji, ale będzie 2-3 razy wyższy, więc może nie będzie nawiewać. Ale to sedna - czy wymiana kominków na nowe załatwi sprawę smrodu z rury wywiewnej wieczorami? Bo jak tak dalej będzie śmierdzieć, to mnie znienawidzą sąsiedzi Niektórzy pisali, że jak mało się używa i niewielu wokół jeszcze sąsiadów, to może tak się dziać. A może dodatkowo zawory napowietrzające? Jeśli tak, to gdzie i ile? Sorry za nieco chaotyczny post, ale chciałem zmieścić jak najwięcej informacji, aby otrzymać jak najlepsze odpowiedzi. Pomóżcie.
  2. Gerion, jak Ci zabudowali strych bezpośrednio nad drzwiami wejściowymi do domu? Tam jest murłata i jestem ciekaw, jak to zrobić. Jak pytam budowniczych, to jeden coś bredzi o Silce 12, inny coś o zabudowaniu drewnem. A u mnie poddasze zrobiłem użytkowe, więc coś nie widzę tego drewna, bo będzie zimno nawet po ociepleniu. To samo dotyczy tego samego motywu nad lewymi drzwiami balkonowymi pod daszkiem. Tam też jest murłata. Jak to jest u Ciebie? Nie mam aktualnie projektu w chacie i nawet nie mam jak sprawdzić.
  3. SOPRO 712 coś tam - sorry, dokładnie nie pamiętam, musicie sprawdzić lub BEMSIL firmy BEM ze Zgierza. 90 do grubo ponad stówy za 5 litrów.
  4. Witam, Jeśli ktokolwiek wie, jak układa się dzikówkę (czyli piaskowiec naturalny) w tzw. (chyba) mur angielski (proszę spojrzeć tutaj http://www.archipelag.pl/artykul.php?KatID=3010500&ArtID=1386&CanBack=1 - zdjęcia 3,4, 5 i 6 od końca) BARDZO PROSZĘ O SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I SZYBKI ODZEW TUTAJ LUB NA [email protected].
  5. Chcę tak zrobić komin i cokół wokół domu! Bardzo proszę o wszystkie informacje o sposobie wykonania (obłożenia dzikówką). Sprawa pilna.
  6. Kończą dachówki, zaraz okna, elewacja, instalacje, szlichta. Trochę nam się wydłuża, bo Rockwool obiecuje wełnę za 3 dni a dostarcza za 2 tygodnie Ale że w międzyczasie mieliśmy problem z cięciem piaskowca na cokół i kominy, to się jakoś wyrównało Najwięcej teraz jest za przeproszeniem p..przenia, bo wszystko przybiera kształt, wychodzą różne szczególiki, które chce się zmienić albo zrobić inaczej, sami wiecie, o co chodzi. Myślę, że za max. miesiąc (liczę różne rzeczy w międzyczasie, a że czas zasuwa jak szalony, to wcale nie jest tak dużo) wjeżdża ekipa do wykańczania środka. A w rozgrywce wjazd do garażu vs. cokół zdecydowaliśmy się na niewielkie murki oporowe - powinno być i praktycznie i ładnie. Zaczyna się też większa kasa - piaskowiec z cięciem - nawet nie pytajcie, parkiet 80 m2 - też lepiej nie mówić itd. itp. W międzyczasie doszło ok. 20 tys. kosztów dodatkowych, dojdzie jeszcze trochę, do ostatniej transzy kredytu trzeba będzie dołożyć z własnej kieszeni. Ale damy radę Generalnie wszystko jest dobrze i sprawnie, więc oby tak dalej.
  7. Witamy ponownie. Ponownie mamy zagwozdkę nie lada. Chodzi o sławetne już obniżenie poziomu podłogi garażu. Otóż niefrasobliwie (?) podciągnęliśmy podłogę w garażu do poziomu podłogi reszty domu i mamy kłopot z cokołem. Kto ma/buduje Idalię lub spojrzy na projekt, chyba widzi, o co chodzi... Dzięki niższemu poziomowi garażu cokół ładnie obejmuje wjazd. Teraz mamy sytuację, że wjazd do garażu jest na poziomie, na którym kończy się górna linia cokołu. Jeśli odsłonimy wjazd, tak, żeby obudować też cokół z przodu garażu, będzie trzeba chyba zrobić jakiś podjazd, ale boję się, że wyjdzie jakaś lekka fosa i most zwodzony (w końcu brakuje właśnie tych 40 cm) Nie myślę nawet o skuwaniu betonu (na razie jest to pierwsza warstwa, nie ma ocieplenia, szlichty) i wcinaniu się w bloczki fundamentowe , po czym zresztą wystąpi za to kłopot z wnętrzem garażu, o którym dawno temu pisał Janu. Pomóżcie i piszcie o swoich przemyśleniach na ten temat... Sprawa pilna. Może "stwórca" coś poradzi. Już raz pomógł, zachęcam ponownie... Pozdrawiamy.
  8. Mam problem z piaskowcem dzikówką. Sprzedawca tegoż pięknego materiału dał mi takie bloki, że nijak tego nie da się przykleić - a musze najpierw komin (!!!), a potem cokół wokół domu. Bredzi coś, że ciąć się nie da, że albo muszę sam przyjść i powybierać z tego, co jest na stanie (już widzę, że niewiele się da wybrać - żeby nie odpadło i nie wywróciło komina tudzież nie odpadło od cokołu, to nie może być ani za ciężkie, ani za duże), albo (sic!) "przecież to przecinakiem i młotkiem bez problemu" (a 5 minut wcześniej mówił, że tarcze w maszynie im się na tym łamią!!!). No i mam zagwozdkę, bo coś tym przecinakiem nie idzie Piszcie wszystko, co może mi pomóc, bo nie wiem, jak się do tego zabrać, a ludzie czekają, żeby robić... PS. Komin zewn. w Idalii z Archipelagu...
  9. Dzięki za zainteresowanie, ale Ameryki to nie odkryliście Dlatego pytanie jest tak szczegółowe...
  10. Pewna osoba bardzo poleca mi armaturę firmy Graff, mówi że dużo lepsza od armatury Roca (ja akurat mierzę w serię Loft). Jeśli ktoś zna, słyszał lub ma doświadczenia własne, prosimy o wpisy (również o Roca Loft).
  11. No i zostawiliśmy tak, jak jest w projekcie "Stwórca" Marcin A. może spać spokojnie Dzięki za rady i zdecydowaną reakcję
  12. Reasumując, fundametr o metr, ale to będzie i tak nieco poniżej poziomu drogi, więc tu chyba nie ma problemu - zasypujemy i budujemy normalnie, tak. Ze ścianką kolankową stanęło na 75 centymetrach, ale z tego, co napisaliście, nadal zastanawiam się, czy z tego pomysłu nie zrezygnować. Spróbuję to sobie wyrysować. Pozdrowienia.
  13. Fundamenty musieliśmy podnieść, żeby w miarę dorównać do poziomu drogi (bo inaczej mielibyśmy zjazd do garażu jak wielka krokwia) - od dołu dom się nie zmieni. Martwi mnie to, co piszecie o górze, bo jeśli tak rzeczywiście jest, to po prostu anuluję decyzję, bo jeszcze nic się w tej kwestii nie wydarzyło. Kierownik i inspektor ostrzegali mnie, że to jest dużo, ale żeby aż tak to nie miałem pojęcia. Jeszcze raz się zastanowię.
  14. My zaczęliśmy dziś, 28 kwietnia Na razie już wiemy, że trzeba będzie kuupę piachu do zasypania fundamentów, bo je podnieśliśmy o 1 metr. Ile piasek za tonę chodzi?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...