Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

compnet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Częstochowa
  • Kod pocztowy
    42-202

compnet's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W jaki sposób - rozumiem, że chodzi Ci o przyczynę zeżarcia pieca ? No niestety moja wina - tylko w sezonie, całe lato stał (zamknięty), brak zaworu na powrocie a woda wracała zimna. Co do reszty - temp. między 54 a 60, nigdy nie przegrzany. Instalację robiłem sam i takich oczywistości nie znałem. Co do ilości - nie przekroczyłem worka na dobę, poza przypadkiem gdy kupiłem wczesną wiosną parę worków z OBI - wtedy szły nawet dwa ! Michał
  2. Podłączę się pod temat. Mam stary nieocieplony dom z kamienia, pow. ok. 80 m2, (część z tego oddalona w drugim budynku, rura ok. 12-15 m. zakopana dobrze ponad 120 cm.) plus dwa boilery (140 i 100l). Razem do kupy zamontowane 65 żeberek w grzejnikach alu i dwie drabinki w łazienkach (jedna 600W, druga ciut większa, ale mocy nie pamiętam). Właśnie dogorywa u mnie piec po równo 10 latach - Ogniwo S8WC 20. Dodatkowo waląc wodą w wydech wykańcza mi komin - na poddaszu atmosfera jak na bagnach i piękne wykwity Wybrałem sobie piece mocy ok 14-15 kW (wydaje się, że wystarczy, jeśli nie - proszę mnie poprawić) - KBO KMG DUO EKO-LUX 15 (wiem, wiem - ruszt wodny), KAMEN Multi 14 lub DEFRO EKR 14. Który z nich będzie najlepszy jakościowo ? Na jeden z nich mam dobrą cenę, ale nie chce sugerować doradcom A może coś innego - dobrego jakościowe ale w przystępnej cenie ? Z góry dzięki za pomoc. Michał
  3. a może coś z http://www.compit.pl/index.php/regulatory/regulatory-kotlow-na-paliwa-stale ?
  4. compnet

    Panele na skosy poddasza

    Użyć wkrętów zamiast gwoździ ? Wkrętarką wkręcisz bez zbytniego naciskania na łatę ...
  5. Znaczy się listwy poziomo ? A do czego ? Boków nie ma (piekarnik ma 50 cm szerokości, więc boki są tylko na dole, na wysokość szuflady) a do sasiednich szafek nie przykręcisz chyba W szafce z piekarnikiem 60 cm, gdzie boki są "normalne" (wys. 72 cm) czasem daje sie tylną listwę, o ile nie przeszkadza piekarnikowi.
  6. jak najbardziej. Co do szafki pod piekarnik - zrób ją po prostu płytszą - dwa boki, spód i półkę, na której spoczywa piekarnik na głębokość 50. Piekarnikowi to nie zaszkodzi a mniej roboty niż z wycinaniem.
  7. Za ciężkie ? Mnie ogranicza tylko wielkość płyty, ale wyższych niż 280 cm jeszcze nie robiłem A po co się zastanawiasz ? Wszystkie zawieszki są regulowane. Nie. On z tego co pamiętam jest przykręcany do ścianek sąsiadujących szafek. I nie zrób za płytkiej szafki, bo będziesz musiał skracać cięgna od pokręteł. Najlepiej ściągnij sobie instrukcję - tam są rysunki zabudowy.
  8. Tzw. słupki, korpusy lodówek itp. robi się jako jedną całość. Odstępy między frontami 2 mm.
  9. To nie tak. Dostępne są zestawy (sets) okuć skompletowane do 2 lub 3 skrzydeł. Natomiast możesz kupić elementy pojedynczo do dowolnej ilości. I żądaj oryginalnych elementów Sevroll'a - np. Korner bez pytania klienta wciska podróbki. Rozmiar skrzydła jest ograniczony np. udźwigiem wózków górnego i dolnego - słuchaj kobiety
  10. Musisz sobie policzyć - blat kuchenny 38 mm waży 675 kg/m3 (lub ok. 63 kg za 1 mb blatu szerokości 60 cm). Ciężar właściwy granitu to 2600-2700 kg/m3, czyli jest 3,85 raza cięższy. Jeśli miałby 1-1,5 cm grubości to ok. Natomiast upewnij się, czy to jest kamień naturalny czy też sztuczny (tzw. konglomerat). Ten jest o wiele lżejszy. Osobiście nie robiłem szafek pod takie blaty, natomiast takowe widziałem i nigdzie nie było ekstra nóżek czy czegoś podobnego (z zastrzeżeniem stawiania boków na spodzie - patrz koniec poprzedniego postu).
  11. 720. Ja robię 717, ale co kraj to obyczaj Z płyty HDF 3 mm (kiedyś z pilśni). 720. Nie musisz podcinać (pod cokół), nóżkami regulujesz wysokość (nierówna podłoga). A tak: http://www.compnet.eu/files/szafka.jpg Oczywiście szerokość płyty obok frontu (oraz szerokość całej szafki) zależy od głębokości szafek na drugiej ścianie. A dla magic korner do szafki 1200 x 717 x 550: bok 699 x 547 przód 717 x 598 tył (3 mm) 713 x 1196 bok 699 x 547 front 713 x 596 listwa 1164 x 100 spód 1200 x 547 Są to wymiary dla magic kornera z firmy Rejs. Dla innych (np. Sigu) trzeba trochę zwiększyć szerokość szafki (1200 to minimalna szerokość WEWNĄTRZ szafki). Lepiej "postawić" boki na spodzie - ciężar spoczywa całą krawędzią boku a nie "wisi" na kilku konfirmatach czy kołkach ... - to a propos pytania o "ciężkie" blaty.
  12. Zamiast całej płyty dajesz tylko pasek na dole i u góry, do których dokręcasz "na wierzchu" (czyli od przodu) właściwą płytę. Ale to tylko dla drzwi bliższych - a co z tymi dalszymi, które zachodzą za te pierwsze ? Tego nie zamaskujesz. Chyba że zrobisz tylko jedno skrzydło chowane w ścianę (o ile masz na to miejsce).
  13. Zależy jakie prowadnice. Blum np. - dolną kładziesz po prostu na dnie i przykręcasz (trzeci otwór 37 mm od czoła szafki). Jeśli jakieś typu metabox - najlepiej przymierzyć dolną szufladę razem z prowadnicą aby po wsunięciu pozostało ok. 5 mm luzu (na łby wkrętów na przykład). I przykładając najpierw zaznaczamy otwór z przodu, przykręcamy prowadnicę, wkładamy szufladę z dokręconym frontem (!!!) i dopiero zaznaczamy tylny otwór - metaboxy są najczęściej krzywe i przykręcenie prowadnicy równolegle do dna skutkuje szparami między frontem a bokami szafki. Prowadnica cofnięta ok 2 mm względem czoła szafki. Następne szuflady - każdą prowadnicę Blum przesuwam o wysokość frontu plus szczeliny (np. dla 1 wąskiej + 2 szerokich przesuwam o 284+2=286 mm). Czyli dolna na dnie, następna 286 wyżej, ostania 572 od dna. Metaboxy zawsze przymierzam, chociaż mam szablon (z Bluma ok. 55 zł). Mocowania frontu Blum - powinno być 48,5 (32,5 + faza, czyli to z frontu, co "zachodzi" na brzeg szafki) od dołu i 31,5 od boku frontu (15,5 + faza) dla dolnego otworu mocowania. Dla metaboxu - stawiam szafkę i mierzę odległość od dołu szafki (lub poprzedniej szuflady) do krawędzi metaboxu. Ważne !!! ustawić regulację pionową (na mimośrodach) w położeniu "środkowym", żeby nie zmierzyć sobie w jakimś maksymalnym wychyleniu - później z regulacji nici !! Kładę front, stawiam na nim szufladę - odległość od dołu frontu do metaboxu to ta zmierzona - 2 mm, od boku 18 mm i zaznaczam otwory. Ufff, jak ktoś nie zrozumiał, pytać proszę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...