Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alphatom79

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    199
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez alphatom79

  1. Możesz sobie poczytać na moim blogu: http://www.moja-budowa.eu/podloze-pod-wylewki/ firmę papy to musiałbym poszukać.
  2. U nas sprawa wyglądała następująco, grunt mamy podobny do twojego. Najpierw daliśmy ok 50 cm piasku, następnie poszła warstwa grubej folii budowlanej, następnie beton ok. 10 cm, druga warstwa folii, papa termozgrzewalna, styropian 10 cm, folia budowlana, instalacja podłogówki, wylewka, płytki podłogowe.
  3. alphatom79

    Dylatacja wylewki

    U mnie jak robili wylewkę to po wstępnym wyrównaniu, większe powierzchnie i przejścia np: przy drzwiach przecinali metalową szpachlą. Po wyschnięciu pojawiała się tam minimalna szpara, która ma pracować przy nagrzewaniu i chłodzeniu się wylewki.
  4. My zakupiliśmy styropian Neotherm grafitowy, została nam do skończenia jedna ściana i z tego co do tej pory zostało zrobione to płyty są ok, trzymają swoje wymiary nie ma żadnych uszkodzeń itd. używaliśmy kilku grubości zależnie od ściany i tego co bedzie na elewacji (15 cm, 12 cm, 10 cm) dodam jeszcze, że styropian jest frezoawny
  5. Bednarek z Będzina jest naprawdę godny polecenia, ja zamawiałem tam styropian i cenowo praktycznie nikt nie może z nimi konkurować, a i do transportu nie mogę się doczepić.
  6. Ok zgodzę się że to profile tylko chodziło mi o dobre jakościowo okna Ja mam okna na tych profilach robione w firmie Grzomba z Rybnika i są naprawdę świetne. Montaż też wykonany idealnie. Wolałem dopłacić do konkretnych okien żeby nie mieć problemów przez kolejne lata.
  7. Tak jak kolega sugeruję zastosowanie XPS i na to folie kubełkową, ale najpierw dobrze posmarować ściany masą bitumiczną. Ja też mam teren gliniasty i wiem jakie mogą być problemy przy złej izolacji pionowej.
  8. Witam my też mamy dachówkę z Tondacha tylko że Stodo, również braną z LS Produkt i po tegorocznych mrozach też się nic nie działo z tą dachówką, wiec tak jak pisze kolega może trzeba by powiadomić o tym LS Produkt lub producenta.
  9. No aż tak dobrze w tym Matbudzie to nie jest, ja miałem zamówioną tam mieszankę mostową, a jak przyjechałem po odbiór to się okazało że cena wzrosła o ok. 20% od ceny ustalonej bo im producent podwyższył ceny, więc nie wiem czy są aż tak świetni ...
  10. Witam. Mam pewien problem chcę przesłać bezprzewodowo sygnał HD z dekodera cyfrowego do projektora czy znacie jakieś dobre i sprawdzone urządzenia ? (szukałem necie ale wszystkie jakieś drogie i nie wiem jak się sprawują w rzeczywistości). Jak na razie poprowadzenie przewodów nie wchodzi w grę, no chyba że nie będzie innego wyjścia.
  11. Zgadzam się w zupełności coś nie teges ten kierownik ja dawałem u mnie na posadzkę zbrojenie z drutu fi8 oczka 15x15. Myślę że po coś to było ujęte w projekcie, a nie tylko tak dla zasady. Życzę powodzenie w kolejnych etapach przy takim kierowniku.
  12. No tynkarze się nie popisali, na twoim miejscu interweniowałbym u tynkarzy żeby zrobili poprawki.
  13. W sumie nie powinno być mostków termicznych, jest ciągłość izolacji. Ale dla własnego spokoju jak chcesz możesz tą szczelinę wypełnić pianką.
  14. U mnie także było kilka plam na membranie. Panikować nie trzeba, ja dla pewności podkleiłem w tych miejscach kawałkami pozostałej membrany, nie wiem czy coś to da ale będę spokojniejszy.
  15. Ja tynkowałem w lipcu i też zastanawialiśmy się na rodzajem tynku i jednak wybraliśmy cementowo-wapienny ze względu na jego trwałość, z tego co rozmawiałem z ekipą tynkującą ludzie odchodzą powoli od tynków gipsowych. Pozdrawiam
  16. Witam. Ja także montuję oświetlenie ledowe przy schodach i mam zamontowane puszki fi50 bo fi60 są za duże, ale zapewne zależy to od firmy produkującej oprawy u mnie są to produkty SKOFFA
  17. U mnie powierzchnia domu podobna (134 m3) stan zero wyszedł nas niecałe 40 tys. w tym wliczone wszystko materiały, robocizna. stan zero robiony był w 2009 roku więc może ceny trochę poszły w górę ale żeby aż tyle to nie wiem. Najlepiej popytać u innych firm.
  18. Jak kierownik się zgodził, to znaczy że bierze na siebie odpowiedzialność za te prace czyli wynika z tego że może tak być, ale jeśli masz wątpliwości to każ robotnikom to poprawić, w końcu umawialiście się na nadproża wylewane.
  19. Hadex z Jastrzębia Zdroju, hurtownia w której można kupić praktycznie wszystko, ceny dosyć konkurencyjne, ale trzeba uważać na przedstawicieli co mówią i obiecują.
  20. Witam, ja ostatnio robiłem taki projekt (28 lipca miałem podłączaną wodę), mogę zeskanować i podesłać na priva jeśli chcecie. Pozdrawiam
  21. Tak na stryopian bezpośrednio, a na ścianach miałem masę bitumiczną Dysperbent ale już nie pamiętam jakiej firmy, Kosztów pianki też nie pamiętam, jeśli dobrze sobie przypominam to za 20 puszek dałem coś koło 300 zł.
  22. alphatom79

    Koszt robocizny za dach.

    Tak za całość tylko, że umowa podpisywana była już w listopadzie zeszłego roku i wtedy została ustalona cena.
  23. alphatom79

    Koszt robocizny za dach.

    W kwietniu robiłem dach tzw. koperta o powierzchni 240 m2, z 4 oknami dachowymi i całym orynnowaniem, wszelkimi obróbkami i oczywiście więźba w cenie 55 zł/m2
  24. Ja przyklejałem XPSy za pomocą pianki Tytan EOS, fajna i czysta robota bez żadnego mieszania itd
×
×
  • Dodaj nową pozycję...