Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Max_M

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Max_M's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki wielkie Panowie Podjąłem decyzję - kupuję transformatorówkę 80W. Mam nadzieję, że z waszych tutaj zawartych rad i sugestii skorzysta jeszcze nie jedna osoba
  2. Świetna odpowiedź W takim bądź razie zamówię 80W transformatorówkę z linku powyżej (jest także 100W wersja) chyba że znajdę coś tańszego lub w podobnej cenie. Z czasem kupię stację oraz odsysacz. Krótkie podsumowanie (dla takich laików jak ja); - lutownica oporowa (stacja) jest idealna do lutowania elementów wymagających precyzji np. płytki SMD. Nie nadaje się do lutowania dużych powierzchni jak np. rury miedziane. Najtańszą stację można kupić już za 39zł. - lutownica transformatorowa świetnie nadaje się do lutowania dużych powierzchni lecz elementy precyzyjne osoba wprawiona także da radę zlutować. Przeważnie nie posiadają regulacji temperatury (nie jest to wada). Najbardziej opłacalne są wersje "na drucik" a nie na gotowe groty. Skoro decyzja została podjęta (transformatorówka) to teraz proszę o rzucanie linkami lub nazwami sklepów internetowych. Póki co mam na oku tylko dwa sprzęty z linków powyżej.
  3. Jarek.P - w momencie gdy pisałeś posta ja swojego edytowałem dlatego też proszę abyś go przeczytał raz jeszcze Myślę, że masz rację i najlepszą opcją będzie dla mnie transformatorówka a z czasem kupię wcześniej wspomniany zestaw (stacja + odsysacz = 61zł). Tylko teraz kolejne pytanie; jaką transformatorówkę kupić? Poniżej dwie aukcję z transformatorówką na grot z drucika (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa). Nie szukałem wśród transformatorówek na groty gotowe, gdyż na którymś forum przeczytałem że są "gorsze" i jakoś mi to utkwiło w głowie - jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. http://allegro.pl/item954179723_polska_lutownica_transformatorowa_80w_groty_fvat.html transformatorówka za 59zł - byłbym wdzięczny za inne linki do sklepów/aukcji. http://irma.pl/9833/lutownica-transformatorowa-120w-pl-m.htm transformatorówka 120w za 52zł ^^powyższe lutownice chyba nie posiadają regulacji temperatury.
  4. samm - jak dla mnie to obudowa może być nawet różowa a tak na marginesie to sam mi ją poleciłeś ze względu na regulację temperatury Także Panowie myślę, że z czasem doczekam się 3 lutownic (oporowej, transformatorowej i stacji) lecz co jako pierwszy zakup? Chyba rzeczywiście transformatorowa będzie najlepsza na początek (idąc za radą Jarka). Np. dzisiaj musiałem lutować miedziane rurki od junkersa (pożyczyłem od sąsiada transformatorówkę) i gdybym miał oporową to raczej wiele bym w tym temacie nie zdziałał. Z ciekawszych aukcji allegro znalazłem takie oto zestawy: http://allegro.pl/item954179723_polska_lutownica_transformatorowa_80w_groty_fvat.html transformatorówka za 59zł - byłbym wdzięczny za inne linki do sklepów/aukcji. http://irma.pl/9833/lutownica-transformatorowa-120w-pl-m.htm transformatorówka 120w za 52zł http://allegro.pl/item956031174_stacja_zd98_temp_reg_160_500_stopni_tani_kurier.html - stacja za 39zł + odsysacz za 11zł + wysyłka 11zł = 61zł http://allegro.pl/item963927203_zestaw_lutownica_30w_70w_odsysacz_elektryczny_40w.html lutownica oporowa z dwoma stopniami ustawienia mocy (30 i 70w) + odsysacz = 38zł (w tym już wysyłka) Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za zainteresowanie no i oczywiście za cierpliwość [/i]
  5. I stało się najgorsze - czyli zdania są podzielone a tym samym mam dylemat wyjątkowo trudny do przejścia. Jeśli chodzi o TRANSFORMATORÓWKĘ z możliwością używania drutu miedzianego to najtańsza jaką udało mi się znaleźć kosztuje 59zł http://allegro.pl/item954179723_polska_lutownica_transformatorowa_80w_groty_fvat.html Natomiast jeśli chodzi o lutowanie elementów precyzyjnych takim sprzętem, to czy nie wystarczy po prostu odpowiednia zagiąć drucik? NATOMIAST jeśli chodzi o OPOROWĄ to: - z regulacją temperatury za 30zł http://www.allegro.pl/item956308915_lutownica_50w_z_regulacja_temperatury_200_450st.html
  6. A co powiecie o lutownicy którą mi polecił "samm"? Rzeczy które do naprawy mam "na już" to wejścia RCA w wzmacniaczu audio oraz wejście AUX w karcie dźwiękowej - także elementy dość precyzyjne. Lutownica którą zaoferował "samm" jest oczywiście w przystępnej cenie (tym bardziej, że jestem studentem bez bogatych korzeni ) lecz jeśli stwierdzicie, że WARTO poczekać i kupić coś droższego - lepszego, to Was oczywiście posłucham. Tak na marginesie; jak długo można pracować bez zmiany grotu?
  7. tak jak napisałem; postaram się znaleźć w miarę tanią transforamtorówkę. Lutować będę elementy dość precyzyjne - od kabli po płytki w urządzeniach elektrycznych.
  8. 99zł raczej na lutownicę nie przeznaczę ;/ Postaram się znaleźć tańszą lutownicę transformatorową.
  9. Witam, interesuje mnie kuno taniej lutownicy. Nie znam się na tego typu sprzęcie stąd prośba do Was - doradźcie mi coś, proszę. Jak już wspomniałem - nie jestem w temacie - to podam linki do aukcji z allegro, które cieszą się największą popularnością: - http://allegro.pl/item952841466_lutownica_transformatorowa_100w_rozne_groty_cyna.html - http://allegro.pl/item954291939_nowy_zestaw_lutownica_60w_odsysacz_elektryczny_40w.html
  10. Jest inny pomysł. Dogadaliśmy się z sąsiadką - zrobimy tak, że udostępni nam budynek w zamian za to, że będziemy o niego dbać i go pilnować. Tym samym nie będzie kwoty wynajmu od którego płaciłaby podatek.
  11. Witam, sprawa wygląda tak; chcemy wynająć (od sąsiadki) mały parterowy domek leżący na jej posesji(teren wiejski). Domek ma 30 mkw, wodę, prąd oraz komin. Budynek ma nam posłużyć jako siłownia i teraz pojawiają się pytania a główne z nich brzmi: co zrobić aby było jak najbardziej opłacalnie dla nas i dla niej? Znajoma osoba poleciła nam, abyśmy dowiedzieli się czy można traktować go jako altanę(?) Z tego co wyczytałem w serwisie, to poza terenami miejskimi domek może mieć 35mkw i 5m wysokości przy dachach stromych. Nasza budowla spełnia te warunki. Teraz pytanie kolejne; jeśli uda się przemianować domek na altankę to jakie koszta będzie musiała moja sąsiadka ponieść(mowa o całości rocznych opłat)? Jej koszta będą naszymi kosztami + oczywiście kwota wynajmu. I pytanie następne; jeśli uda się potraktować domek jako altanę to czy będzie mogła nam ją wynająć i jaki zapłaci za to podatek? Jest jeszcze jedna opcja lecz trudniejsza do wykonania a mianowicie; co sądzicie o tym aby budynek potraktować jako instytucję publiczną? W mojej miejscowości działa OSP (remiza jest blisko budynku, ok 350m) i jest pomysł aby siłownia była zarejestrowana jako przynależna do OSP. Mielibyśmy w tedy szanse na dofinansowanie z gminy oraz z budżetu naszej miejscowości. Budynek ma dojście do wody więc moglibyśmy nawet zrobić toaletę + prysznic. To jest bardzo optymistyczna lecz raczej czasochłonna opcja. Ja sam bardziej jestem przychylny do prywatnego wynajmu...lub jeśli to możliwe...to po prostu "ciche" wynajęcie altany (o ile uda się tak prawnie potraktować domek) czyli słowna umowa między nami a nią(sąsiadką) - tylko czy to jest legalne? Czy nie będzie miała kobieta problemów prawnych? Ona sama boi się, że jeśli wszystko nie będzie "na papierze" to jej wścibscy sąsiedzi naślą na nią kogoś z urzędu i będzie miała problemy. Mam nadzieję, że jasno przedstawiłem sytuację. Podsumowując - chcemy zrobić tak aby koszt eksploatacji był jak najniższy, gdyż koszt utrzymania domku będzie naszym kosztem. Koszta wynajmu będą niziutkie ze względu na to iż jest to nasza znajoma. Więc co polecacie? EDIT: zastanawiam się jeszcze, czy w ogóle musimy wynajmować ten budynek? Jeśli po prostu umówimy się z nią na "x' kwotę wynajmu a ona nam zaufa i przystanie na tę propozycje bez podpisywania umowy...to w jakimś stopniu złamie(my) prawo? Pozdrawiam, Marek M.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...